Яка платіжна система краща: Visa чи Mastercard

Яка платіжна система краща: Visa чи Mastercard

Банківські картки, такі як Visa та Mastercard, використовують у повсякденному житті мільйони людей. Вони зручні, прості у застосуванні, забезпечують високий рівень захисту ваших заощаджень і дають змогу виконувати різні типи платіжних операцій, у тому числі платити за товари та послуги за допомогою платформи Fondy. Як це працює і яка картка краще підходить для того чи іншого завдання – читайте у цьому матеріалі.

Що таке оплата з технічного погляду

Будь-яка покупка з використанням пластикової картки відбувається за два етапи – це авторизація та списання. Припустимо, клієнт здійснює покупку у вашому інтернет-магазині, який підключений до платіжної платформи Fondy. Після того, як клієнт заповнив дані на платіжній сторінці та натиснув кнопку «Купити», Fondy через захищений канал зв’язку передає дані банку-еквайру (тобто банку або фінансовій установі, яка обробляє платежі за кредитними або дебетовими картками від імені продавця), який, своєю чергою, перенаправляє запит у платіжну систему, зазвичай це Visa чи Mastercard. Від платіжної системи запит надходить у банк-емітент (який випустив картку замовника), а той перевіряє, чи не заблоковано картку і чи достатньо грошей на рахунку. Якщо активовано систему додаткової перевірки 3D Secure, банк перенаправляє платника на сторінку введення одноразового пароля.

Після того, як усі перевірні дії завершилися успішно, емітент списує гроші та передає відповідне повідомлення банку-еквайру, який повідомляє провайдера, а через нього – інтернет-магазин. Зрештою, клієнт бачить на платіжній сторінці повідомлення про успішне завершення транзакції. До речі, емітент може бути одночасно еквайром.

Основні види платіжних карток

Зазвичай банківські картки поділяють за такими видами:

  • За платіжною системою – Visa, Mastercard, American Express та інші
  • За типом використовуваних коштів (дебетові, кредитні)
  • За додатковими можливостями (категорія картки, програми лояльності, кешбек, засіб захисту даних)

Відмінності карток за платіжними системами

Насамперед, картки розрізняються за платіжними системами, у яких вони випущені. Якщо говорити простими словами, то платіжна система – це фінансова компанія (зазвичай транснаціональна корпорація), яка займається обробкою електронних платежів. Її логотип розміщують у нижньому правому кутку лицьової сторони картки. Платіжні системи прийнято поділяти на міжнародні та локальні.

  • Міжнародні платіжні системи

Найбільші процесингові компанії світу – це Visa, Mastercard, American Express та китайська UnionPay. На сьогодні з цього списку в Україні доступні Visa, Mastercard та UnionPay.

  • Яка платіжна система краща – Visa чи Mastercard?

Обидві платіжні системи – і Visa, і Mastercard – з’явилися спочатку у США. Для звичайного споживача особливої ​​різниці між ними немає. Картки обох систем приймають практично в усьому світі, вони надають схожі послуги, програми лояльності та ціни на обслуговування.

Здебільшого відмінності Visa та Mastercard виявляються при використанні їхніх карток за кордоном. Оскільки Mastercard більше працює на європейському ринку, базова валюта для розрахунків у цій системі – євро. Тому вважається, що цими картками краще платити в Європі. А ось для платіжної системи Visa базова валюта – американський долар, а отже, вона зручніша при оплатах у США. При взаєморозрахунках Visa у Європі ваш банк може провести подвійну конвертацію валюти та внаслідок цього взяти з вас подвійну комісію – уточнюйте цю інформацію перед поїздкою.

  • Локальні платіжні системи

Ці картки працюють у межах однієї країни. Національна платіжна система України має назву ПРОСТІР. До речі, Fondy приймає оплати такими картками поряд із Visa та Mastercard.

Як підключити ваш бізнес до платіжної системи для отримання платежів?

Якщо ви є клієнтом Fondy, то все вже зроблено за вас. Достатньо підписати один договір, і ви зможете приймати оплату від усіх доступних платіжних систем, включаючи мобільні гаманці Apple та Google Pay.

Розширте можливості свого бізнесу – приймайте оплати 9 методами

Відмінність карток за типами коштів на рахунку

Залежно від того, кому належать гроші на рахунку – власнику картки чи банку, картки поділяють на такі види:

  • Дебетові картки

Це найпоширеніший тип банківських карток і найпростіший у використанні. Вони прив’язані до банківського рахунку і дозволяють сплачувати лише тими коштами, які попередньо були покладені на рахунок. За допомогою дебетової картки можна робити будь-які платіжні операції, але тільки в межах тих грошей, які є на рахунку.

  • Віртуальні картки

Деякі банки також пропонують віртуальні картки – це дебетові картки без матеріального носія, вони служать лише платіжних операцій через інтернет. З їхньою допомогою не можна, наприклад, орендувати машину або зняти готівку в банкоматі.

Інші віртуальні картки, їх ще називають цифровими, є повними аналогами звичайних пластикових карток. Їх можна завантажити у смартфон, який підтримує одну з систем безконтактної оплати, наприклад Apple Pay або Google Pay, і використовувати як звичайні картки. Це дає змогу за допомогою гаджета розплачуватися в точках продажів або знімати гроші в банкоматах, які підтримують функції оплати і видачі грошей без картки.

  • Овердрафтні картки

На відміну від дебетових овердрафтні картки дають можливість використовувати і особисті кошти, і кошти банку для оплати. Тут овердрафт можна розглядати як миттєвий кредит, який можна отримати без попереднього узгодження у банку. Ваш ліміт на використання овердрафту залежить від обсягу коштів на рахунку, а також від умов банку.

  • Кредитні картки

Це картки, у яких для будь-яких фінансових операцій використовуються лише кошти банку. Наприклад, якщо ви хочете здійснити покупку на велику суму, то кредитна картка дає змогу розрахуватися за покупку та повернути кошти або кількома частинами з відсотками, або одномоментно через деякий час (так званий відкладений платіж).

Цей тип карток краще використовувати для оплати послуг або товарів, але не для зняття готівки. Зазвичай банки встановлюють високі відсотки за зняття грошей у банкоматі незалежно від використовуваної платіжної системи, чи то Visa чи то Mastercard.

Відмінності за іншими параметрами

Банки та платіжні системи конкурують за свого клієнта, тому намагаються запропонувати додаткові переваги власникам карток.

  • Відмінності в часі випуску

Звичайні неіменні картки можна оформити за 10 хвилин. Якщо вам потрібна картка з ім’ям власника, доведеться почекати кілька днів або навіть тижнів.

  • Диференціація за категоріями

Платіжні системи Visa та Mastercard виділяють три основні категорії карток: електронні, класичні та преміальні. Електронні – це картки початкового рівня (Visa Electron, Maestrо від Masterсard), які використовуються тільки в банкоматах і POS-терміналах, за ними неможлива перевитрата коштів і проведення операцій в інтернеті, але вони вважаються найбільш захищеними. Класичні – (Visa Classic, Standard/Debit Masterсard) популярний варіант із оптимальним співвідношенням витрат на обслуговування картки та наданого платіжною системою сервісу. Ці картки дають змогу знімати готівку в банкоматах (у тому числі за кордоном), оплачувати товари і послуги за допомогою платіжних терміналів у торгових точках, а також здійснювати оплати в інтернеті.

Багато банків пропонують своїм клієнтам картки преміальної категорії (Gold/Platinum у Visa та Masterсard, Visa Infinite, World Mastercard, World Mastercard Black Edition, World Elite Mastercard) – особливий продукт, що підкреслює престижний статус власника. Такі картки набагато дорожчі в обслуговуванні, проте надають цілу низку додаткових переваг, серед них – розширена медична страховка, безкоштовний консьєрж-сервіс, спеціальні ціни в готелях у всьому світі, безкоштовне користування залом для бізнес-класу в аеропорту тощо. Тож питання, яка категорія картки краща для вас, – суто індивідуальне.

Оплата карткою з платформою Fondy

Взагалі алгоритм оплати карткою залежить від формату бізнесу. Наприклад, якщо інтернет-магазин продає послуги або товари через вебсайт, процес оплати складається із трьох кроків:

  1. Після вибору товару та клацання на кнопку «Купити» клієнт переходить на сторінку оплати Fondy
  2. На сторінці оплати клієнт залишає дані картки (Visa або Mastercard) та підтверджує оплату
  3. Гроші надходять на рахунок онлайн-мерчанта

Якщо інтернет-магазин має власний мобільний додаток, то Fondy дозволяє додавати картку просто у застосунок. Тож користувачеві не треба щоразу вводити свої дані, а кошти списуються без додаткового підтвердження.

Якщо основні канали продажів – офлайн-магазини або соціальні мережі, то для таких типів бізнесу Fondy дає можливість проводити оплати через QR-код (клієнт сканує код і потім вводить дані картки для оплати на сторінці оплати), а також за допомогою платіжного посилання. В останньому випадку ви генеруєте унікальне посилання для клієнта, після переходу за яким людина потрапляє на сторінку оплати. Вона працює так само, як сторінка для традиційних сайтів.

Fondy не стягує додаткових комісій за використання різних типів карток. Для всіх ваших клієнтів діють лише правила, встановлені їхніми банками-емітентами.

Оплату картками через Fondy приймають понад 18 000 бізнесів у всьому світі, станьте одним із них

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА