Якщо ви продаєте товари або послуги онлайн, вам знадобиться інструмент для прийому платежів. Проте створення власної платіжної сторінки та її сертифікація для прийому оплат – процес досить складний і витратний за часом.
Набагато простіше скористатися доступним і простим у підключенні інструментом, таким як платіжне посилання. У цьому матеріалі ми розповімо, як зробити посилання для оплати карткою й отримати платіж, як налаштувати прийом оплати через цей інструмент і які переваги він має.
Навіщо потрібне платіжне посилання
Напевно, у багатьох виникне запитання: навіщо вдаватися до допомоги платіжного посилання, якщо можна просто попросити покупця відправити гроші на банківську картку? Справа в тому, що подібний спосіб підходить тільки для бізнесменів-початківців, кількість продажів у яких дуже мала, і взагалі неясно, чи буде розпочата справа успішною. До того ж грошовий переказ на картку не викликає великої довіри у клієнтів. Адже у разі шахрайства дуже складно повернути кошти, а найчастіше – зовсім неможливо. Крім того, згідно із законом продавець повинен виписати чек із зазначенням назви та кількості товарів, ціни за одиницю, повної суми оплати, а також із датою та часом операції. Зайве говорити, що у разі отримання платежу на картку підприємець, швидше за все, не перейматиметься випискою чека.
Крім того, вам доведеться вручну перевіряти вхідні платежі, витрачати на це час. Якщо пропустити оплату і вчасно не відвантажити товар або не надати послугу, клієнт залишиться незадоволеним і, дуже ймовірно, буде втрачений. Та й у разі повернення товару вам доведеться вручну відправляти гроші назад на банківську картку покупця, сплачуючи при цьому комісію.
Тому, якщо ваш бізнес вже почувається більш-менш упевнено, краще налаштувати прийом оплат через інструмент, який викликає у клієнта більше довіри та забезпечує автоматизацію обліку фінансових операцій.
Платіжне посилання – найшвидший і найдоступніший спосіб отримати онлайн-платіж у e-commerce. Воно є разовим інвойсом із даними, який можна надіслати клієнту в месенджері, електронною поштою або іншим зручним способом. Перейшовши за посиланням, покупець побачить дані замовлення, йому залишається лише ввести свої карткові дані та підтвердити операцію. На виконання оплати потрібно всього кілька хвилин і кілька кліків.
Основна перевага такого способу оплати в тому, що він є дуже простим у застосуванні для бізнесу. Тут не потрібна інтеграція з платіжним шлюзом еквайринг-провайдера через API, не потрібно розробляти платіжну сторінку на сайті силами програмістів і т. д. Єдине, що необхідно від підприємця, – зареєструвати та активувати мерчант-акаунт у платіжного провайдера, наприклад Fondy. Далі він матиме можливість створювати посилання на оплату в персональному кабінеті, відстежувати надходження грошей у режимі реального часу, аналізувати показники бізнесу, генерувати фінансові звіти.
Яким бізнесам буде зручне платіжне посилання для прийому платежів
- Для малого бізнесу, який продає щось фізичним особам або ФОП.
- Підприємствам із відносно невеликим асортиментом товарів чи послуг, до 20 найменувань. Справа в тому, що на кожне найменування необхідно створювати окреме посилання на оплату в особистому кабінеті.
- Бізнесменам, у яких відсутній кошик на сайті онлайн-магазину, але є бажання продавати продукти чи послуги через сайт в автоматизованому режимі за допомогою кнопки «Купити».
- Для блогерів та колумністів. Деякий час тому стала популярною схема фінансової підтримки творців контенту з боку їхніх передплатників. За допомогою посилання на оплату можна легко надсилати донати блогерам.
Як зробити платіжне посилання
Якщо ви є клієнтом Fondy, то зможете створити платіжне посилання за кілька хвилин в особистому кабінеті мерчанта.
- Зайдіть у меню Платіжні кнопки > Конструктор кнопок.
- Введіть назву кнопки потрібною вам мовою.
- Вкажіть тип кнопки: «Платіж» або «Регулярний платіж».
- Введіть потрібний текст у полі «Опис платежу». Зазвичай це назва товару чи послуги.
- Якщо ви обрали «Регулярний платіж», то вам необхідно вказати суму повторюваного платежу, періодичність списання (раз на місяць, на тиждень, на день), дату старту/закінчення регулярного списання та тип підписки (період або кількість).
- Натисніть кнопку «Згенерувати кнопку». За кілька секунд ви побачите створене коротке посилання на сторінку оплати.
- Надішліть його клієнту по email, у будь-який месенджер чи опублікуйте у Facebook.
- Отримані оплати за посиланням ви зможете відстежити в особистому кабінеті Fondy, після чого вивести зараховані кошти на свій банківський рахунок.
Кожне згенероване посилання на оплату веде на платіжну сторінку Fondy, яку можна адаптувати до стилю вашого сайту та вашого бренду. Завдяки сучасним технологіям Fondy платіжна сторінка підтримує всі сучасні методи оплати та забезпечує високу конверсію платежів.
Приймайте онлайн-оплати як завгодно і будь-де за допомогою платіжного посилання Fondy
Як відбувається оплата
Посилання на оплату виглядає як звичайний URL, мерчант може його зробити за кілька хвилин в особистому кабінеті. Лінк перенаправляє користувача на заздалегідь підготовлену та налаштовану платіжну сторінку. Далі все залежить від провайдера інтернет-еквайрингу. Наприклад, за замовчуванням сторінка оплати від Fondy, окрім можливості зробити платіж банківською карткою, пропонує клієнту найшвидші платіжні методи: Apple Pay та Google Pay. У результаті на виконання операції оплати йде не більше 10 секунд.
Важливо відзначити, що платіжна сторінка, згенерована провайдером інтернет-еквайрингу, автоматично підлаштовується до розмірів екрана, що є особливо важливим для мобільних гаджетів. Крім того, сторінку оплати Fondy можна налаштувати під ваш фірмовий стиль: обрати колір, розмістити логотип та інші елементи.
Як здійснюється покупка через платіжне посилання
- Клієнт бачить пост із анонсом продукту на сайті, сторінці вашого інтернет-магазину в соціальній мережі чи в іншому каналі комунікацій і знаходить під нею посилання на оплату. Також можна надіслати посилання в особистому повідомленні.
- Покупець переходить за посиланням і потрапляє на сторінку оплати, де платить найбільш комфортним для себе способом. Він зможе зробити платіж і банківською карткою, і електронним гаманцем.
- Гроші надходять на розрахунковий рахунок мерчанта у банку, а дані про транзакцію заносяться до списку операцій у мерчант-порталі (особистий кабінет) провайдера інтернет-еквайрингу. Крім того, продавець отримує повідомлення на пошту або в мобільний додаток (Android, iOS).
Особливості використання платіжного посилання
Платіжне посилання може бути використане багаторазово різними покупцями, але якщо ви змінили ціну товару/послуги або будь-які інші дані, які виводитимуться на формі оплати, посилання потрібно згенерувати заново. І не забудьте його оновити на всіх сторінках і сайтах, де розміщували раніше.
Платіжна сторінка за замовчуванням запитує електронну адресу покупця, щоб надіслати йому чек про оплату, а для продавця – зберегти контакти. За потреби можна зробити так, щоб це поле було вимкнене.
Використання посилання на оплату не потребує від бізнесу додаткових сертифікатів і ліцензій. Мерчант не має доступу до платіжних даних, що їх вводить клієнт під час оплати. Вони не зберігаються на сайті інтернет-магазину чи в особистому кабінеті продавця.
Під час оплати транзакція зазнає процедури токенізації. Платіжні дані картки перетворюються на токен – по суті, шифрування, яке «розуміє» тільки платіжна система, але яке не має жодної цінності при перехопленні кіберзлочинцями.
Імовірність повернення платежу знижується завдяки використанню такої технології, як 3D Secure. З нею покупець додатково авторизує операцію у вигляді секретного одноразового коду. Це дозволяє стверджувати, що операція не могла бути виконана випадково або без підтвердження власника картки.