Що таке рекурентні платежі: як підключити бізнесу та вимкнути клієнту

Що таке рекурентні платежі: як підключити бізнесу та вимкнути клієнту
Рекурентні платежі – це інструмент для регулярної оплати рахунків без безпосередньої участі платника. У цьому матеріалі ми розповімо, чим зручні рекурентні платежі для клієнтів і мерчантів, як підключити їх на свій сайт або в мобільний додаток та для яких видів бізнесу вони є найбільш актуальними.

Що таке рекурентні платежі

Рекурентні платежі (від англ. «Recurrent payment», також – рекарингові або «автоплатежі») – це спосіб регулярної оплати рахунків без безпосередньої участі платника та без обов’язкового введення кожного разу номера картки та реквізитів підприємства. Тобто, один раз налаштовані, надалі вони виконуються автоматично, без обов’язкового підтвердження з боку платника. Тому їх називають безакцептними.

Це оптимальний інструмент для всіх бізнесів, що працюють за моделлю підписки: новинних сайтів, ОТТ-сервісів, хостинг-провайдерів, різних хмарних програм, освітніх порталів, а також благодійних і волонтерських організацій.

У чому переваги рекурентних платежів

Для клієнта

При використанні автоплатежів не потрібно щоразу вводити реквізити картки, що заощаджує час. Імовірність відмови у проведенні транзакції через неправильне введення карткових даних знижується до нуля. Крім того, у вас не буде проблем із доступністю використовуваних сервісів через те, що ви забули їх вчасно сплатити. Також багато компаній пропонують знижки на послуги при підключенні регулярних платежів.

Для бізнесу

Як показує практика, до 20% від загального відтоку клієнтів у бізнесах за підпискою пояснюються не навмисною дією, а швидше викликані тим, що передплатники забули вчасно зробити оплату або банківська транзакція була відхилена з тієї чи іншої причини. У разі використання рекурентних списань рівень конверсії набагато вищий, оскільки усувається ризик помилок через людський фактор. Крім того, платіжний провайдер у разі невдалої транзакції повторить спробу списання за деякий час, і так може робити доти, доки вона не буде успішно завершена.

Якщо списання все ж таки неможливо виконати (на картці клієнта немає грошей або вона заблокована), провайдер надішле клієнту автоматичне нагадування електронною поштою про пропущений або прострочений платіж. Усе це допомагає утримувати клієнтів.

У деяких випадках інструмент автоматичного оновлення карток дає можливість списувати гроші в рамках рекурентного платежу навіть, коли вона була перевипущена.

Тож співробітники компанії не витрачають час на рутинну роботу, а менеджмент отримує можливість поставити приймання коштів на потік, планувати доходи та вирішувати, куди спрямувати прибуток.

Як це працює для клієнта

1. Зайдіть на платіжну сторінку свого провайдера послуг, щоб оплатити передплату.

2. Введіть реквізити своєї банківської картки, після чого натисніть кнопку підтвердження оплати.

Notice
Усі наступні списання коштів будуть здійснюватися автоматично за заздалегідь налаштованим календарем або за умови мінімального залишку на рахунку. Тобто коли сума на вашому рахунку у провайдера зменшиться до деякого мінімального значення, відбудеться автоматичне поповнення коштів. Щоб зупинити регулярне списання коштів, вам потрібно зайти до свого особистого кабінету та зупинити дію передплати.

Як підключити регулярні платежі на сайті або в мобільному додатку

Про те, які є варіанти підключення рекурентних оплат на сайті або в мобільному додатку, розповімо на прикладі рішень Fondy.

Календар платежів

Це простий і швидкий у реалізації продукт для регулярної оплати сервісів за підпискою, він не потребує ніякої розробки з боку мерчанта. Достатньо налаштувати платіжну сторінку за допомогою інструментів, які надає Fondy, згенерувати посилання на неї та інтегрувати її у свої канали продажів.

Користувач переходить на сторінку оплати, вводить реквізити та підтверджує свою згоду на регулярне списання коштів. Fondy на своїй стороні зберігає календар та значення суми. Коли настає дата наступного платежу, Fondy здійснює списання зазначеної суми коштів з картки клієнта та повідомляє про це мерчанта, який на наступному етапі може перевірити надходження грошей в особистому кабінеті. Клієнту також надійде повідомлення на електронну пошту.

Дані про платника зберігаються у зашифрованому вигляді у календарі платежів Fondy. Ані платіжний провайдер, ані мерчант не мають доступу до них. Отже, безпека банківських даних гарантована.

Інтеграція через API з білінгом на стороні мерчанта

Якщо підприємцю потрібне розширене платіжне рішення, він може підключити на свій сайт або в мобільний додаток модуль автоплатежів через API/SDK Fondy. І тут мерчант сам здійснює всі операції з білінгу клієнта, визначає суму коштів, які треба списати. Ця сума може змінюватися у більший або менший бік, наприклад, залежно від обсягу наданих послуг протягом певного періоду (дня, тижня, місяця тощо). Клієнт повинен підтвердити свою згоду на регулярні платежі, після чого мерчант має можливість стягувати оплату за свої послуги без участі споживача. Під час кожного рекурентного платежу сайт або мобільний додаток мерчанта через API/SDK Fondy повідомляє ідентифікатор токена картки та суму, яку треба списати. Fondy виконає транзакцію та повідомить про це мерчанта. Якщо на банківській картці немає коштів, платник отримає відповідне попередження.

У разі інтеграції через API/SDK автоплатежі можуть виконуватися не тільки за заздалегідь визначеним графіком, а й тоді, коли сума на рахунку буде нижчою за певний ліміт.

У чому відмінність календаря платежів від модуля з інтеграцією по API

У календарі платежів облік ведеться на стороні Fondy. Ніяка розробка не потрібна, тому ви можете легко та швидко підключити цей інструмент. Якщо ви вже підключені до платформи Fondy, функція рекурентних платежів доступна у вашому особистому кабінеті.

У разі підключення через API мерчант відповідає за ведення білінгу (дата платежу, сума або її зміна), проте сама процедура списання з картки виконується через платформу Fondy без участі клієнта. При інтеграції через API для активації сервісу регулярних платежів необхідно надіслати запит у техпідтримку Fondy на увімкнення функції оплати з картки по токену. Попередньо мерчант повинен зробити інтеграцію API та налаштувати у себе білінг.

В обох випадках достатньо стандартного договору про співпрацю з Fondy, підписувати додаткові документи не потрібно.

Спростіть оплату своїх продуктів за передплатою – підключайтеся до Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КомментарииMindЛІГА