Як приймати оплату в інстаграмі та фейсбуці

Як приймати оплату в інстаграмі та фейсбуці

Соціальні мережі виявилися не лише привабливим майданчиком для спілкування, а й ефективним каналом продажів. Крафтові пекарні, флористика, постачальники харчових добавок, виробники одягу, взуття та біжутерії, коучі та викладачі – всі намагаються продати свої послуги, використовуючи при цьому платіжні інструменти, які зручні для споживачів та вигідні для самих продавців. Але як організувати прийом платежів у Instagram та Facebook? Розповімо про це нижче.

Соціальні мережі – важливий канал продажів для бізнесу

Згідно зі звітом компанії Statista, у 2021 році місячна аудиторія Facebook перевищила 2,5 млрд, причому з цієї цифри вже було виключено фейкові акаунти. Денна аудиторія досягла 1,73 млрд користувачів. Instagram також дуже популярний – щомісячна кількість активних користувачів становить не менше 1 млрд, щоденна – близько 0,5 млрд осіб. Причому відвідувачі в інстаграмі набагато активніші, ніж у фейсбуці.

Це одна з причин, чому багато підприємців у e-commerce вважають за краще продавати через фейсбук чи інстаграм замість сайту або підтримувати два паралельні торгові майданчики – наприклад, інстаграм і сайт інтернет-магазину.

Соціальні мережі підходять і для продажу фізичних товарів, так і для інфобізнесу. Можливість проводити рекламні кампанії з точним таргетингом допомагає швидко набрати цільову аудиторію та пропонувати свій продукт саме потенційним клієнтам, а не всім підряд. Як же налаштувати систему прийому платежів у інстаграмі чи фейсбуці? Тут є кілька варіантів, у кожного з них є свої переваги та недоліки.

Рішення Fondy для прийому онлайн-платежів у соціальних мережах

Як приймати оплату у Facebook або Instagram

Отже, як додати спосіб оплати у фейсбук чи інстаграм?

Найпростіший і найдоступніший спосіб прийому платежів у соціальних мережах – грошовий переказ на банківську картку. Продавець товару чи послуги додає номер картки прямо в тексті посту у стрічці інстаграму чи фейсбуку або надсилає його в особистому повідомленні через месенджер. Однак цей спосіб хороший лише для підприємців-початківців, у яких кількість продажів невелика і взагалі поки що незрозуміло, як далі розвиватиметься бізнес.

Справа в тому, що переказ грошей на картку не викликає довіри. Адже у разі шахрайства щось довести та повернути кошти дуже складно, майже неможливо. Щоб споживачі сміливо платили на картку, потрібно заробити хорошу репутацію та створити потужний бренд, на що підуть роки. Але в будь-якому разі потрібно буде вручну перевіряти надходження платежів, витрачати на це чимало часу, і навіть уважний підхід не страхує від помилок. А якщо вчасно не відвантажити товар, кількість незадоволених клієнтів (які знайшли ваш продукт, наприклад, через інстаграм) зростатиме з кожним днем.

Крім того, якщо покупцю не підійшов товар і він хоче його повернути, то доведеться вручну пересилати кошти клієнту на картку, нерідко сплачуючи при цьому комісію.

Оплата через систему інтернет-еквайрингу

Таким способом можуть скористатися лише підприємці з юридичним статусом. Тому якщо ви плануєте серйозно зайнятися бізнесом в інстаграмі або фейсбуці, то краще відкрити статус ФОП (фізичної особи-підприємця). Суть способу в наступному: ви укладаєте договір із фінансовим оператором або банком і при оплаті товару даєте покупцеві посилання на свою платіжну сторінку, яка створюється спеціально під вас – у фірмових кольорах та з вашим логотипом. Посилання можна надіслати в особистому повідомленні або вказати прямо в тексті посту в інстаграмі чи фейсбуці.

Подібний спосіб викликає набагато більше довіри з боку вашого клієнта, оскільки всі платежі здійснюються за прийнятими у торгівлі правилами, ваш покупець отримує чек – офіційний бухгалтерський документ. Всі транзакції легко відстежувати в персональному онлайн-кабінеті, тобто набагато нижча ймовірність пропустити замовлення від клієнта з інстаграму або іншої мережі. Крім того, мерчант не відкриває номер своєї картки або рахунку у явному вигляді, а також значно спрощується процедура повернення. Щоправда, є у цього способу й мінуси: за кожну транзакцію банк чи фінансовий оператор бере комісію, також доведеться платити податок на отриманий дохід. До того ж гроші надходять на розрахунковий рахунок лише наступного дня.

Прийом платежів через сайт

Альтернативний і складніший спосіб – на додачу до сторінки в соціальних мережах створити сайт інтернет-магазину, на який встановити систему інтернет-еквайрингу. Продавець вказує адресу свого сайту в повідомленні в інстаграмі чи фейсбуці, замовник обирає потрібний товар, а потім переходить на сайт для оплати замовлення.

Вбудовані платежі в інстаграмі

Ще два роки тому Instagram заявив про початок тестування у США вбудованої системи оплати. Проте станом на кінець 2021 року вона досі не доступна в інших країнах. Реалізація такого інструменту в інших країнах світу помітно полегшила процес укладання угод для підприємців і покупців.

Як додати платіжне посилання у Facebook або Instagram

Платіжне посилання зовні виглядає як звичайний URL, його можна згенерувати всього за кілька хвилин. Посилання перенаправляє відвідувача інстаграму чи іншої соціальної мережі на заздалегідь підготовлену та налаштовану сторінку оплати.

Якщо ви використовуєте сервіс прийому платежів від Fondy, сторінка автоматично адаптується під розміри екрана, що особливо важливо для мобільних гаджетів. У такий спосіб можна швидко та надійно приймати оплату, адже стандартно сторінка пропонує клієнту найефективніші платіжні методи: Apple Pay та Google Pay. Як наслідок у покупця з інстаграму на виконання операції оплати йде всього 6-10 секунд.

Важливе доповнення: платіжну сторінку Fondy можна налаштувати під стиль бренду, обравши необхідні кольори, розмістивши логотип та інші елементи брендингу.

Як це виглядає з позиції клієнта:

  1. Покупець бачить ваш пост у соціальній мережі (наприклад, в інстаграмі) з товаром та знаходить під ним платіжне посилання. Або ви надсилаєте його в особистому повідомленні.
  2. Він клікає на посилання і переходить на сторінку оплати, де може виконати платіж найзручнішим для нього способом.
  3. Кошти надходять на розрахунковий рахунок мерчанта в банку або на картку, а всі відомості про транзакцію потрапляють до мерчант-порталу (особистого кабінету) Fondy. Також ви отримуєте повідомлення на пошту або в мобільний додаток (iOS, Android).

Як поінформувати клієнтів про новий спосіб оплати

Якщо ви підключили новий інструмент оплати, розкажіть про це клієнтам. Не забудьте додати лінк у свій профіль у Facebook, напишіть коротку інструкцію та продублюйте її у «вічних сторіз» в інстаграмі.

Альтернативний варіант – додати в рекламний пост кілька рядків про те, як покупці можуть оплатити товари або послуги. Повторюйте подібні повідомлення в інстаграмі чи фейсбуці з певною періодичністю, це допоможе клієнтам швидше запам’ятати, як перераховувати гроші за товар.

Продавайте у соціальних мережах і месенджерах разом із Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА