Дескриптор бренду: що це таке і як його отримати

Дескриптор бренду: що це таке і як його отримати

У банківській виписці за карткою в інформації про кожну успішну транзакцію, окрім суми, дати й інших даних, вказується ідентифікатор продавця – платіжний дескриптор. Про те, що це таке, яку роль він відіграє та як мерчанту Fondy отримати унікальний дескриптор для свого бренду, розповідаємо у цьому матеріалі.

Що таке дескриптор

Платіжний дескриптор (від англ. billing descriptor, також використовується термін billing name, або billing message) – короткий текстовий опис продавця в кожній транзакції, наявний у виписці за карткою. Основне його завдання – допомогти власнику картки ідентифікувати всі оплати, які він зробив за певний період.

Зазвичай платіжний дескриптор містить торговельну назву компанії чи одного з її брендів, а не офіційну назву, під якою вона зареєстрована в єдиному держреєстрі. Так його легко розпізнати покупцю.

Дескриптор відіграє важливу роль в обліку фінансових операцій. Він допомагає клієнтам відстежувати й перевіряти свої транзакції, а також сприяє вирішенню з продавцями та банками спірних питань щодо оплати. Крім того, він може бути корисним для бухгалтерського обліку компаній, допомагаючи ідентифікувати й категоризувати різні види платежів.

Які бувають дескриптори

Здебільшого компанії використовують статичні дескриптори. Це означає, що для всіх товарів і послуг, які вони пропонують, у виписці за карткою буде вказано один і той самий опис. Наприклад, FRM*FoodCourt або MAGAZYN*OvochiFrukty.

Але бувають і динамічні дескриптори. У них текст, який ідентифікує мерчанта, гнучко змінюється для кожної платіжної операції. Подібні динамічні описи зручні в тому разі, якщо у компанії широкий асортимент товарів або послуг, а назва бренду у покупця більше на слуху, ніж ім’я самої компанії.

Де він відображається

Платіжний дескриптор можна знайти у виписці за карткою, це частина інформації про кожну транзакцію. Його розміщення варіюється, але зазвичай він розташований поряд із сумою оплати.

Якщо ви переглядаєте свої транзакції на сайті чи в мобільному застосунку вашого банку, платіжний дескриптор може відображатись під датою чи сумою платежу. У паперовій копії виписки за карткою він вказується у рядку, який описує кожну із транзакцій.

​​Якщо ви сумніваєтеся чи не можете знайти платіжний дескриптор, зверніться до вашого банку чи платіжного провайдера, щоб отримати потрібну інформацію.

Чому правильний дескриптор важливий для бізнесу

Підбір зрозумілого та продуманого дескриптора відіграє важливу роль. Нижче ми розповімо, чому мерчант має відповідально підійти до його вибору.

  • Коректний платіжний дескриптор допомагає клієнту швидко ідентифікувати транзакції у виписці за карткою та згадати, де і за що він робив оплати. Це особливо важливо у ситуаціях, коли платник виконує щомісяця багато різних платежів. Якщо власник картки раптом вирішить, що платіж було зроблено без його відома, може оскаржити операцію. І провина не в останню чергу буде на неінформативному дескрипторі продавця. До речі, приблизно половина оспорюваних транзакцій відбувається саме через це. Припустімо, ви бачите у виписці за карткою оплату на велику суму із загадковим ідентифікатором RP412. Пошук у Google за таким словом чітких результатів не дає, ви починаєте підозрювати, що це шахрайська транзакція, і тому подаєте рекламацію у свій банк, яку він має розглянути із залученням банку-еквайра та дати відповідь. Тому в платіжному дескрипторі бажано вказати найменування компанії, бізнес-сегмент, у якому вона працює (продукти, послуги, транспорт, господарські товари тощо), іноді додають контактний номер телефону. Ідеальний варіант – коли мерчант має унікальний дескриптор, який у пошукових системах дає можливість швидко ідентифікувати його торгову компанію.
  • Правильний платіжний дескриптор спрощує процес бухгалтерського обліку й аудиту, дає змогу категоризувати транзакції та звітність.
  • Зрештою, інформативний дескриптор продавця є одним із елементів якісного клієнтського сервісу. Адже він забезпечує зручність покупцям, допомагаючи їм швидше розпізнати їхні платежі.

Отже, зрозумілий дескриптор відіграє важливу роль для зручної ідентифікації транзакцій у виписці за карткою та покращення взаємодії клієнтів і торгових компаній чи постачальників послуг. Він сприяє продуктивному обліку та зменшенню можливих непорозумінь і незручностей для обох сторін – і покупця, і продавця.

Вимоги до платіжного дескриптора

Довжина дескриптора обмежена 25 символами, а сам текст може містити лише латинські літери, цифри та деякі спеціальні символи, наприклад, дефіс і астериск (зірочка). Крапки, коми, лапки і навіть пробіли зазвичай заборонені. Тому для розмежування слів замість пропуску найчастіше використовують астериск або дефіс.

Як система кодування зазвичай використовується UTF-8 – популярний в інтернеті стандарт кодування, що дає змогу компактно зберігати й передавати символи Unicode. Порівняно з іншими системами, у кодуванні UTF-8 літери латинського алфавіту, цифри та популярні спецсимволи «важать» значно менше – займають лише один байт пам’яті.

Тож до розміру і правил написання дескриптора вимоги досить суворі, хоча вони можуть змінюватися залежно від платіжної системи, банку чи платіжного провайдера.

Іноді дескриптор у виписці за карткою може виводитися на екран разом з іконкою логотипа продавця. За це відповідає банк-емітент власника картки: якщо в базі є логотип компанії, що пропонує товари чи послуги, то він може його автоматично підтягнути при формуванні виписки. Також мерчанти можуть надати свій логотип банкам разом із даними індивідуального термінала, щоб ті відображали відповідну іконку у виписці за карткою. Зазначимо, що питання з виведенням логотипа не так просто вирішити, тому для продавця набагато ефективніше зосередити зусилля на одержанні індивідуального платіжного дескриптора.

Унікальний дескриптор: як бізнесу його отримати

Як ми вже згадували раніше, більшість бізнесів використовують стандартні дескриптори. Наприклад, для мерчантів, які мають обліковий запис у Fondy, дескриптор FDY*PetShops встановлюється за типом діяльності для всіх торговців товарами для тварин, а в банкінгу клієнта така транзакція буде відображатися з описом «Зоотовари».

Але якщо у вас великий торговельний бізнес, то має сенс отримати унікальний дескриптор, наприклад DogAndCat, який буде вказаний у виписці за карткою біля суми оплат у вашому магазині. Ось кілька шляхів, як мерчант може отримати персональний платіжний ідентифікатор.

  1. Зверніться до банку-еквайра, з яким працюєте, та запитайте про можливість отримати унікальний дескриптор. Найімовірніше, представники банку зможуть поділитися з вами всією необхідною інформацією.
  2. Якщо ви створили обліковий запис у платіжного провайдера та приймаєте через нього оплати, дізнайтеся, чи можна з його допомогою персоналізувати дескриптор. Так, деякі провайдери (у партнерстві з банком-еквайром), у тому числі Fondy, надають можливість гнучко змінювати текст дескриптора чи навіть пропонують послуги брендингу – налаштовують дескриптор відповідно до вашого бренду чи назви компанії.

Варто зазначити, що отримання унікального дескриптора залежить від політик конкретної платіжної системи чи банку-еквайра, з якими ви працюєте. Точну інформацію та детальні інструкції вам нададуть співробітники банку-еквайра чи платіжного провайдера, у якого ви створили обліковий запис.

Дескриптор на стороні Fondy

Ми у Fondy дбаємо про своїх клієнтів, тому пропонуємо нашим мерчантам індивідуальний платіжний дескриптор. Для цього потрібно виконати лише дві умови: по-перше, ви повинні мати активний мерчант-акаунт у Fondy, по-друге, ваш оборот за минулий місяць має перевищувати 100 тисяч гривень. Якщо ви відповідаєте таким вимогам, зверніться в нашу службу підтримки, і ми розглянемо запит на створення особистого термінала в банку-еквайрі с потрібним вам дескриптором.

Вирішення такого питання на стороні банку-еквайра може зайняти до 2-3 місяців, після чого ви отримаєте дані термінала з персональним дескриптором. Як результат у банківській виписці платника замість стандартного тексту (типу FDY*PetShops) виводитиметься ваш унікальний дескриптор мерчанта.

Зробіть свій бізнес упізнаваним із послугою унікального дескриптора від Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА