Інтернет-еквайринг – це спосіб прийому безготівкових платежів із банківських карток на вебсайтах і в мобільних додатках. На противагу торговому еквайрингу, тут немає апаратного термінала для безпосереднього зчитування ідентифікатора картки, транзакції здійснюються з використанням спеціально розробленого інтерфейсу. Завдяки цьому платити онлайн можуть не тільки власники «пластику», а і власники віртуальних банківських карток, а також електронних гаманців. Про те, як працює інтернет-еквайринг і що потрібно, щоб підключити його швидко та без проблем, – читайте в цьому матеріалі.
Що таке інтернет-еквайринг
Термін інтернет-еквайринг походить від англійського «internet acquiring», у банківській галузі так називають процес отримання безготівкових грошей при оплаті з пластикових карток або їхніх віртуальних аналогів.
Значущість інтернет-еквайрингу складно переоцінити, фактично ця технологія зробила революцію в електронній комерції.
Онлайн-магазини, які підключили еквайринг і надають можливість оплачувати товари або послуги банківськими картками, клієнти сприймають як більш солідні та надійні, такий спосіб розрахунку позитивно впливає на імідж компанії. Крім того, за статистикою середній чек покупок при використанні інтернет-еквайрингу зазвичай вищий, ніж для інших видів платежів.
Разом із тим інтернет-еквайринг має і слабкі сторони. Наприклад, він привертає увагу шахраїв, що потребує перманентної роботи із забезпечення кіберзахисту. Крім того, нові сайти, які почали працювати нещодавно, можуть викликати підозру та недовіру в покупців.
Як відбувається процес оплати в інтернеті
У проведенні транзакцій інтернет-еквайрингу задіяні чимало учасників: банк-еквайр, банк-емітент, платіжні провайдери, платіжні системи та процесингові центри.
Загалом операція оплати онлайн передбачає такі етапи:
- Після натискання на кнопку «Сплатити» на сайті інтернет-магазину або в мобільному додатку покупець потрапляє на платіжну сторінку, на якій він вводить реквізити своєї банківської картки. Ці дані передаються платіжному провайдеру (найчастіше мова йде про платіжні агрегатори).
- Далі все працює таким чином: провайдер надсилає запит на списання коштів у банк-еквайр, який зі свого боку пересилає його в платіжну систему (ПС), зазвичай це Visa або Mastercard. Досить часто провайдер працює з двома і більше банками-еквайрами, що помітно збільшує безвідмовність системи.
- Від ПС запит надходить у банк-емітент (який випустив картку покупця), а той перевіряє, чи не заблокована картка і чи достатньо грошей на рахунку. Якщо активована система додаткової перевірки 3D Secure, банк перенаправляє платника на сторінку введення одноразового пароля. Якщо всі дії з перевірки завершилися успішно, емітент списує гроші та передає відповідне повідомлення банку-еквайру, який у свою чергу сповіщає провайдера, і через нього – продавця. В кінцевому підсумку клієнт бачить на платіжній сторінці повідомлення про успішне завершення транзакції.
За кожну проведену операцію платіжний провайдер бере комісійну плату, яка розподіляється між ним, еквайром, ПС і емітентом. Зазвичай комісію закладають у ціну товару, тому для споживача вона умовно дорівнює нулю.
Інтернет-еквайринг надає такі можливості:
- Холдування – резервування певної суми на картці клієнта. Це зручно, якщо перед угодою потрібно перевірити наявність товару на складі. У разі скасування угоди кошти негайно розморожуються без сплати комісії.
- Рекурентні платежі – йдеться про періодичні оплати, в яких платник підтверджує тільки першу, а решта виконуються автоматично за заданим графіком. Це зручно при підписці на різні онлайн-послуги, наприклад, ОТТ, хмарні додатки, освітні портали та інше. До речі, Fondy пропонує і функцію рекурентних платежів, і холдування.
- Надсилання додаткової інформації разом із платіжними даними. Часто використовується при продажу квитків на літак тощо.
Рекурентні платежі від Fondy для бізнесу за підпискою
Як підключити інтернет-еквайринг
Найпростіший варіант підключення сервісу прийому грошових коштів – через платіжних агрегаторів. Так називають фінансові організації, які співпрацюють із різними банківськими установами та платіжними системами. Тим самим можна забезпечити підтримку кількох ПС і гарантувати високу конверсію.
Fondy, який є платіжним агрегатором, надає мерчантам надійний процесинг і широкі можливості налаштування еквайрингу. Підключення технологій Fondy оптимальне для e-commerce-підприємств будь-якого масштабу.
Одна з найважливіших переваг, яку надає Fondy, – каскадний процесинг оплат. Його суть полягає в тому, що якщо один банк у цю мить не може швидко обробити транзакцію, то платіжний агрегатор миттєво перенаправляє запит на оплату в інший партнерський банк. Такий спосіб значно збільшує конверсію та лояльність покупців. Також після першої оплати споживачі зможуть купувати товари повторно набагато швидше та комфортніше, оскільки Fondy запам’ятовує реквізити їхніх карток і надалі заповнює автоматично.