Як підключити оплату на сайті через Visa, Mastercard

Як підключити оплату на сайті через Visa, Mastercard

Щоб приймати платежі в інтернеті, підприємцю необхідно створити мерчант-акаунт – особливий торговий рахунок для фінансових транзакцій, що працює цілодобово. Для цього є два шляхи.

Більш складний і довгий – укласти угоду з банком-еквайром (який оброблятиме платежі, що надходять на рахунок продавця), встановити сертифіковане апаратне та програмне забезпечення, пройти перевірку на відповідність вимогам стандарту безпеки PCI DSS.

Але є і коротший, і простіший – вдатися до послуг платіжних провайдерів. Це компанії, які надають платіжний шлюз для прийому платежів на сайті або в мобільному додатку з дебетових і кредитних карток, у тому числі Mastercard та Visa, отримання коштів через електронні гаманці, а також іншими способами.

У цьому матеріалі ми розповімо, як підключити прийом платежів на сайті онлайн-магазину, які методи оплати існують і як їх додати на сайт, у чому їхня зручність для продавців та покупців і як швидко налаштувати різні способи прийому платежів через платіжний агрегатор.

Який спосіб оплати підключити на сайті

За статистикою, до 90% оплат в інтернеті виконуються через банківські картки. 10%, що залишилися, припадає на електронні гаманці та інші системи.

За даними НБУ, в Україні видано близько 48,7 млн ​​карток Mastercard і до 26 млн карток Visa. Тому інтернет-магазини зазвичай підключають на сайті сервіс оплати, який підтримує ці найбільші світові платіжні системи. Кількість карток національної платіжної системи ПРОСТІР перевищує 600 тисяч, тож власниками таких карток теж не варто нехтувати, оскільки вони можуть бути потенційними покупцями.

Оптимальний варіант – організувати на сайті інтернет-магазину оплату всіма типами карток, які використовуються в нашій країні, а також підключити інші платіжні методи, наприклад, онлайн-розстрочку, електронні гаманці Apple Pay та Google Pay та інші. Чому це вигідно для власника інтернет-магазину та його покупців:

 1. Переважна більшість людей, які купують в інтернеті, мають банківську картку, тож можуть скористатися всіма перевагами платіжних методів, які доступні для оплати з карткою
 2. Споживачу не потрібно реєструватися в системах електронних грошей та поповнювати електронний гаманець
 3. Всі платежі надійно захищені та виконуються у сучасному процесинговому центрі, який працює цілодобово та без вихідних

Як підключити оплату на сайті

Стандартно для підключення сервісу оплат в інтернет-магазині (зокрема через Visa та Mastercard) потрібно виконати три базові кроки.

 1. Почніть із створення облікового запису на сайті платіжного провайдера, після чого ви отримаєте доступ до особистого кабінету.
 2. Далі необхідно заповнити у спеціальній формі інформацію про ваш бізнес, вказати вебадресу сайту та номер розрахункового рахунку для отримання відшкодувань.
 3. Після проходження процедури реєстрації та активації мерчанта підключіть інструменти оплати на сайт інтернет-магазину. Якщо ваш вебресурс створено на одній із CMS або за допомогою вебконструктора, то найшвидший і найзручніший шлях – скористатися готовими плагінами (наприклад, Fondy пропонує кілька десятків плагінів для всіх популярних CMS-систем і конструкторів сайтів, а на їхнє встановлення піде 15 хвилин). Можливий і варіант глибокої інтеграції платіжної функції – підключення API із застосуванням SDK-бібліотеки для сайтів та мобільних додатків. Деякі платіжні агрегатори, зокрема і Fondy, пропонують такий інструмент інтеграції на сайті, як платіжна кнопка. Цей спосіб легко реалізувати, адже для додавання кнопки на сайт не потрібні знання із програмування.

Розвивайте бізнес разом із Fondy – підключайте онлайн-оплату на сайті

Переваги прийому платежів через платформу Fondy

Fondy – міжнародний платіжний провайдером, який дає можливість приймати онлайн-платежі з усього світу. Серед переваг роботи з Fondy:

 1. Підтримка всіх популярних способів оплати на одному сервісі. З Fondy інтернет-магазини зможуть приймати оплату з карток платіжних систем Visa та Mastercard, виданих у будь-якій країні та в будь-якій валюті, а також із карток української платіжної системи ПРОСТІР. Крім того, покупці зможуть проводити оплату товарів і послуг через мобільні гаманці чи платіжний термінал.
 2. Компанія відповідає вимогам PCI DSS 1 рівня. Для підтвердження сертифіката Fondy проходить щорічний незалежний QSA-аудит та ASV-сканування кожні три місяці. Це є важливим свідченням того, що компанія надійно захищає фінансову інформацію клієнтів.
 3. Власна просунута система антифроду для перевірки всіх фінансових транзакцій. Це самонавчальне рішення, яке аналізує фінансові операції за більш ніж 300 факторами та порівнює результати з шаблоном поведінки шахраїв.
 4. Каскадний процесинг оплат. Якщо один банк не може обробити транзакцію, Fondy моментально перенаправляє платіж для обробки в інший банк-партнер. Такий підхід збільшує кількість успішних покупок в інтернет-магазині та сприяє високій лояльності покупців.
 5. Адаптована під ваш бренд сторінка оплати. Ви можете додати на неї свій логотип, створити потрібні поля для заповнення та налаштувати зовнішній вигляд загалом. Тобто покупці сприйматимуть платіжну сторінку як невід’ємну частину вашого сайту, що підвищує їхню довіру.
 6. Повторні покупки в один клік. Після першої оплати Fondy токенізує платіжні дані покупця та при наступній покупці заповнює поля оплати автоматично.
 7. Холдування платежів. Ви можете зарезервувати певну суму на рахунку покупця, а списати її після отримання товару клієнтом. Завдяки холдуванню вам не доведеться додатково витрачати кошти на оформлення повернення.
 8. Часткові та повні повернення без комісії. Інструменти Fondy дозволяють за кілька кліків повернути клієнту всю суму або її частину без комісії з будь-чиєї сторони.
 9. Аналітика платежів і клієнтів в особистому кабінеті Fondy. Цей функціонал допомогає вам відстежувати продажі з ПК або в мобільному додатку, вивчати поведінку та переваги клієнтів, генерувати звіти з оплати, оптимізувати воронку продажів.
 10. Функція регулярних платежів. Цей інструмент оптимально підходить для платформ онлайн-навчання, OTT-сервісів, хостинг-провайдерів, оскільки дає змогу автоматично списувати гроші з рахунку за заданим графіком. Потрібно лише один раз налаштувати план списання.
 11. Нагадування про незавершену покупку. Можна так налаштувати платіжний сервіс, що він надсилатиме покупцю на електронну пошту автоматичне нагадування про замовлення, які були сформовані, але не оплачені. Згідно зі статистикою, кожен третій клієнт завершує процес покупки після такого нагадування.

Реєстрація на платформі Fondy складається із трьох простих кроків і займає від одного до кількох днів. До одного мерчант-акаунта продавець може підключити будь-яку кількість сайтів та інтернет-магазинів. Одразу після активації мерчанта ви отримаєте можливість приймати платежі від клієнтів в Україні та з усього світу.

Підключіть Fondy та продавайте більше завдяки сучасним інструментам еквайрингу

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА