Що робить країну сильною? Сильна економіка. А економіка – це підприємці!

Уявіть, якби кожен українець, який прагне відкрити власну справу, міг швидко без зайвих витрат втілити свою ідею. Від цього виграли б всі: підприємці, держава та її громадяни. Саме ця візія у 2014 році спонукала нас створити Fondy – платіжний сервіс для підтримки малого бізнесу, який за 10 років трансформувався у цілісну екосистему, що обслуговує проєкти різного масштабу у 40 країнах світу.
Привіт! Я – Валерія Вагаровська, голова правління та керуюча партнерка Fondy. Розповідаю нашу історію розвитку.
2014: MVP
Відкриваємо компанію у Києві. Запрошуємо своїх друзів та їх знайомих стати нашими клієнтами. 3 роки працюємо в мінус – на ентузіазмі, в форматі MVP-моделі та без реклами. Збираємо відгуки користувачів і розуміємо: MVP успішний і продукт потрібен ринку.
2016: Вихід на ринок України
Залучаємо рекламну агенцію. Наймаємо менеджерів з продажу і щотижня зростаємо шаленими темпами. Однак виникає складність – бізнес-процеси ще не автоматизовані й не встигають за комерційним відділом. Часто зупиняємо рекламні кампанії, аби доопрацювати функціонал.
2017: Вихід на ринок Європи
Створюємо європейську компанію та отримуємо фінансову ліцензію. Відкриваємо офіси у Великобританії, Польщі, Латвії, Словаччині та Чехії.
2017-2019: Зростання на ринку України та Європи
Продовжуємо покращувати наші продукти. Оновлюємо брендинг. Розробляємо застосунки для Android та iOS. Однак стрімкий розвиток вимагає перегляду структури управління, команди та бізнес-процесів, аби уникнути непропорційного збільшення витрат на обслуговування бізнесу. Тож автоматизуємо систему підключення нових клієнтів та змінюємо стек-технології.
2020-2021: Адаптація до COVID-19
В один момент починаємо отримувати сотні запитів на підключення до сервісу. Кардинально оновлюємо UX та поліпшуємо швидкість чекауту. Реалізуємо безкоштовний ПРРО. Переводимо співробітників на віддалений формат, зберігаючи кожне робоче місце.
2022: Повномасштабне вторгнення
У січні-середині лютого отримуємо кращі результати, ніж планували, та маємо грандіозні плани. Однак 24 лютого починається повномасштабна війна. Допомагаємо одне одному дістатися в безпечні місця. Моментально розриваємо усі зв’язки з російськими бізнесами. Частина співробітників компанії йде волонтерити або вступає до лав ЗСУ, залишаючись при цьому у штаті Fondy. Приймаємо через наш сервіс мільйони гривень донатів. До remote повністю готові. Попри те, що сотні малих і середніх бізнесів закриваються у перші тижні вторгнення, продовжуємо безперебійно працювати.
2022-2023: Блекаути та релокація серверів
Розміщуємо фізичну інфраструктуру за кордоном на хмарних серверах AWS у кількох датацентрах Ірландії. Оснащуємо офіс потужними генераторами та старлінками і продовжуємо забезпечувати безперебійний процесинг.
2023-2024: Нові точки росту
Покращуємо функціонал діючих продуктів та створюємо нові можливості для потреб сучасного бізнесу. Реалізовуємо безкоштовні лендінги для тестування гіпотез. Запускаємо додаток Fondy Terminal для торгових точок. Проводимо в Києві першу офлайн-конференцію для бізнесу conf 1.0.
2024: Рухаємось далі
У відповідь на нові потреби бізнесів починаємо шлях великих змін. Оновлюємо мерчант-портал, запускаємо актуальні для малого та великого бізнесів продукти, додаємо нові платіжні методи та інтеграції, покращуємо аналітику та реалізуємо інші корисні функції, які допомагають вести бізнес ефективніше.

Що нас рухає вперед або соціальний проєкт «Гра в довгу»

У 2020 році ми вирішили інвестувати у розвиток українського підприємництва, бо від цього виграють усі: бізнеси, ми як платіжний партнер та загалом економіка країни. Так з’явився соціальний проєкт «Гра в довгу», завдяки якому професійна бізнес-освіта стала доступна кожному.

2021 рік: 1 сезон у період пандемії

Локдаун змінив правила гри, змусивши нас переглядати свої бізнес-моделі та шукати нові шляхи до клієнтів. Щоб допомогти підприємцям швидко адаптувати свої проєкти до сучасних реалій, ми створили «Гру в довгу».

Дізнатися більше

2022 рік: 2 сезон під час масованих обстрілів і блекаутів

Постійні перебої з електроенергією вимагали від бізнесу ще більшої креативності та нестандартних рішень. Ми розуміли, як важливо підприємцям почути досвід колег, які успішно ведуть діяльність у новій реальності, і запустили 2 сезон.

Дізнатися більше

2024 рік: 3 сезон на 3 рік повномасштабної війни

Попри всі виклики та невизначеність, ми продовжуємо створювати нове як відповідь на руйнування. Сьогодні як ніколи бізнес потребує нових стратегій, інструментів, ідей та мотивації рухатися вперед, тому 1 квітня ми запустили 3 сезон «Гри в довгу».

Дізнатися більше

Надихаємось кожним українським бізнесом та продовжуємо свою історію

Нас в якості платіжного партнера обрали 20 000+ підприємців. Приєднуйтесь!