Інтернет-еквайринг для ІП (ФОП): прийом платежів із вигідним тарифом

Інтернет-еквайринг для ІП (ФОП): прийом платежів із вигідним тарифом

Статус індивідуального підприємця (ІП) або ФОП (офіц. «фізична особа-підприємець») – найшвидший, найзручніший і найвигідніший спосіб почати вести легальний бізнес в Україні. У цьому матеріалі ви зможете дізнатися, які нюанси необхідно враховувати початкуючому ІП (ФОП), прочитати про плюси та мінуси цього виду діяльності, а також отримати поради, як підібрати найбільш оптимальний метод прийому оплат онлайн.

Дізнайтесь, як розвивати свій бізнес, у 3 сезоні проєкту для підприємців «Гра в довгу»

Навіщо ставати індивідуальним підприємцем

Одна з відповідей на це запитання полягає у законодавстві. Ми вже розповідали в іншому матеріалі про те, що фізична особа (не ІП/ФОП) теж може приймати платежі від клієнтів, але це бізнес на межі фолу. Якщо оплати за ваші послуги або товари будуть систематичним, податкова служба може потрактувати їх як підприємництво й оштрафувати вас, а банк – заблокувати рахунок. Якщо ви хочете тимчасово попрацювати без реєстрації ІП (ФОП), щоб перевірити попит на свій товар, готуйтеся заплатити 18% доходу як прибутковий податок плюс 1,5% – воєнний збір. Звичайно, йдеться про ті випадки, коли підприємець хоче зробити все з дотриманням букви закону.

Переваги ІП (ФОП) для прийому онлайн-оплат

До середини 2021 року кількість ІП (ФОП) в Україні наблизилась до позначки 2 млн осіб. Цьому сприяло одразу кілька факторів. По-перше, процес відкриття ІП (ФОП) налагоджений і не викликає жодних складнощів. По-друге, офіційному бізнесу довіряють і банки, і покупці. І по-третє, система єдиного оподаткування дає змогу вести справи прозоро та сплачувати податки за фіксованою ставкою, що набагато краще, ніж схеми ведення бізнесу як звичайна фізична особа.

Крім того, статус ІП (ФОП) відкриває всі переваги прийому онлайн-платежів за допомогою технології інтернет-еквайрингу. Достатньо вибрати еквайрингову платформу, підключитися до неї та вести бізнес, приймаючи оплати зручним способом як для вас, і для ваших клієнтів.

Як обрати найкращу платформу для еквайрингу

Якість партнера, котрий надає сервіс для отримання онлайн-оплат, рекомендується перевірити за кількома показниками. Серед них: простота підключення, різноманітність пропонованих платіжних методів (банківські картки, електронні гаманці, локальні методи), середній відсоток успішних конверсій (наприклад, у Fondy він досягає 98%), швидкість проведення транзакцій, наявність додаткових інструментів, таких як ПРРО (онлайн-каса), зручність контролю оплати в особистому кабінеті тощо.

Підключайте інтернет-еквайринг від Fondy – виводьте свій бізнес на новий рівень

Які платежі доступні ІП (ФОП)

Індивідуальний підприємець може скористатися всіма методами прийому та обробки платежів, які доступні на обраній ним еквайринговій платформі.

Наприклад, Fondy пропонує дуже доступний в інтеграції та застосуванні інструмент під назвою платіжна кнопка. Таку кнопку легко встановити на сайт онлайн-магазину, щоб далі приймати оплату банківськими картками Visa або Mastercard, через електронні гаманці (Apple Pay та Google Pay), а також готівкою через термінали самообслуговування. При оплаті цим методом ваш клієнт переходитиме на захищену зовнішню сторінку оплати, де зможе ввести платіжні дані та завершити транзакцію. Після обробки гроші надійдуть на ваш мерчант-акаунт, а потім на банківський рахунок. Варто додати, що кнопку прийому оплат на сайт може додати навіть людина, не знайома з програмуванням, а її зовнішній вигляд, як і дизайн платіжної сторінки, можна стилізувати під свій бренд.

До речі, ви можете інтегрувати платіжну сторінку безпосередньо на свій сайт. У цьому випадку клієнт не залишатиме ваш магазин при кожній покупці. Зовнішній вигляд сторінки можна адаптувати до свого бренду – змінити кольори, поставити свій логотип тощо.

Якщо у підприємця поки що немає свого сайту, він може скористатися такими зручними рішеннями, як платіжне посилання та онлайн-інвойс (до речі, Fondy пропонує такі інструменти). У першому випадку це звичайне на вигляд вебпосилання, яке продавець створює у своєму особистому кабінеті та надсилає клієнту за допомогою SMS, електронною поштою або в месенджері. Перейшовши за посиланням, покупець потрапить на онлайн-сторінку оплати, де зможе здійснити платіж. Онлайн-інвойс працює за таким самим принципом, що й посилання на оплату, а на його створення йде не більш ніж хвилина.

Крім того, для індивідуальних підприємців, підключених до Fondy, є цілий набір інших платіжних інструментів, які відкривають додаткові можливості для зростання бізнесу. Ви можете налаштовувати оплату за передплатою, розділяти платежі, резервувати кошти на рахунку клієнта, використовувати вбудоване касове обслуговування, робити повернення та чарджбеки. І все це – зі свого особистого кабінету чи мобільного додатку, у будь-який час та у будь-якому місці.

Як підключити прийом платежів

Процес підключення до платіжного провайдера налагоджений і не займає багато часу. Оскільки в інтернет-еквайрингу задіяні не лише банки, а й міжнародні платіжні системи, для початку вам необхідно перевірити ваш сайт на відповідність їхнім вимогам. Наприклад, детальний перелік правил щодо сайтів наведено тут.

Після перевірки вам необхідно зареєструватися на платформі та залишити заявку на підключення прийому платежів.

Далі потрібно вибрати спосіб підключення прийому платежів. Є кілька варіантів. Наприклад, якщо ви використовуєте сайт, зроблений на одному з конструкторів або CMS-систем, Fondy пропонує готові платіжні модулі, які можна підключити без допомоги розробників. Також дуже просто підключається на сайт платіжна кнопка, а щодо раніше згаданих платіжного посилання та онлайн-інвойсу, то їх можна використовувати взагалі без сайту. Для ширшого набору можливостей прийому оплат можна підключитися до платіжної платформи через API, проте в цьому випадку потрібна допомога команди розробників.

Скільки коштує послуга прийому платежів

Платіжні платформи беруть комісію за кожну транзакцію. На сьогодні тарифи Fondy для ІП (ФОП) – одні із найвигідніших на ринку. Підсумкова сума залежить від розміру, обороту та специфіки бізнесу. З повним списком можна ознайомитися тут або зателефонувавши до нашого кол-центру. Наша команда намагатиметься підібрати найкращий тариф для вашого бізнесу.

Які переваги роботи з платіжною платформою

Прийом оплати за допомогою еквайринг-сервісу відкриває підприємцю цілий спектр нових можливостей:

  • Масштабування бізнесу. Прийом платежів з усіх країн світу – це нова клієнтська база і, відповідно, більші обороти.
  • Різні платіжні рішення. Fondy пропонує своїм клієнтам понад 30 платіжних технологій та інструментів, у тому числі безкоштовний ПРРО (онлайн-каса).
  • Лояльність клієнтів. За статистикою, клієнти, які мають можливість обирати різні методи оплати (банківськими картками Visa & Mastercard, електронними гаманцями Apple Pay & Google Pay і т.д.), більш лояльні до компанії.
  • Докладна аналітика. Детальний розбір платежів допомогає оцінювати найбільш прибуткові напрямки бізнесу та продумувати наступні маркетингові кроки.
  • Високий рівень конверсії платежів. Платіжна платформа Fondy працює з кількома банками. Якщо один банк зараз не може обробити платіж, система негайно переведе його в інший.
  • Просунута безпека. З Fondy всі оплати будуть захищені від шахраїв та несумлінних покупців системою Fondy Protect.

Приймайте платежі з більш ніж 200 країн світу зручним способом для ваших клієнтів

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА