Як установити термінал на телефон: інструкція з використання Fondy Terminal

Як установити термінал на телефон: інструкція з використання Fondy Terminal

Із січня 2024 року торговці у населених пунктах із кількістю жителів від 5 до 25 тисяч осіб мають надавати своїм клієнтам можливість безготівкових розрахунків. У великих містах, із населенням понад 25 тисяч осіб, така вимога вже діє. Та не варто перейматися або поспішати з орендою чи покупкою класичного POS-термінала – за допомогою безкоштовного мобільного застосунку Fondy Terminal підприємці можуть легко перетворити свій Android-телефон на повноцінний мобільний термінал для прийому безготівкових оплат. У цьому матеріалі ми розповімо про те, що таке Fondy Terminal, у чому особливості й переваги цього рішення від Fondy, для кого воно призначене, і головне – надамо детальну інструкцію, як його встановити на смартфон і почати використовувати на повну силу.

Що таке Fondy Terminal

Fondy Terminal – власна розробка Fondy за підтримки Visa, створена на базі новітньої технології Tap to Phone. Завдяки цьому мобільному застосунку смартфон із NFC-модулем на базі ОС Android 8.0 і вище перетворюється на повноцінний ePOS-термінал для безконтактного прийому платежів банківськими картками й електронними гаманцями. Тож встановивши наше рішення, ви отримуєте безкоштовну та якісну альтернативу громіздким і дорогим POS-терміналам, які потрібно обслуговувати та які нерідко збоять.

Чому це важливо для бізнесу? Обсяги безготівкових платежів в Україні зростають. Покупці дедалі частіше відмовляються від готівкової оплати, оскільки платити карткою (або гаманцем) банально швидше та зручніше. Крім того, за роки пандемії COVID-19 багато споживачів просто відвикли від готівки.

Для кого він призначений

Fondy Terminal – застосунок широкого профілю. Він буде корисним для вуличних торговців, кур’єрів, водіїв таксі, салонів краси, ресторанів і кафе, нотаріусів, адвокатів, страхових агентів та інших. Ось як підприємці можуть використовувати наш еквайринговий термінал у своєму Android-телефоні:

 • Наземні торгові точки. Роздрібні магазини, шоуруми, кіоски й аналогічні бізнеси отримають можливість миттєво приймати безготівкові оплати від покупців у своєму телефоні, не змушуючи їх знімати готівку в банкоматі чи оплачувати товари переказом грошей із картки на картку.
 • HoReCa. Кафе, ресторанам і готелям не доведеться орендувати чи купувати банківські POS-термінали та обслуговувати їх – усе необхідне для прийому оплат і не лише для цього вони знайдуть у нашому багатофункціональному рішенні на базі телефона з ОС Android.
 • Сфера послуг. Салони краси, майстерні, нотаріуси й інші зможуть запропонувати клієнтам кілька варіантів оплати завдяки використанню нашого ePOS-термінала на мобільному телефоні.
 • Виїзний сервіс. Клінінгові компанії, майстри з ремонту, домашній персонал – усім їм замість готівкового розрахунку тепер доступна миттєва безготівкова оплата за допомогою нашого електронного POS-термінала, встановленого на телефоні.
 • Служби доставки. Кур’єрам більше не потрібно возити з собою громіздкі банківські POS-термінали й нести за них відповідальність. Достатньо встановити на Android-телефон наш багатофункціональний ePOS-термінал.
 • Транспортні послуги. Служби таксі, автобусні та вантажні перевезення, сервіси оренди транспорту – тепер вони зможуть приймати безконтактні оплати від клієнтів буквально на ходу, скориставшись своїм мобільним телефоном.

Переваги Fondy Terminal над класичними POS-терміналами

Ми вже згадували про те, що на відміну від стандартного POS-термінала наше рішення безкоштовне. Та це далеко не єдина перевага. Ось які ще плюси для бізнесу є у використанні нашого застосунку:

 • Кросплатформність. Всього лише раз зареєструвавши мерчанта Fondy, ви отримаєте доступ до всього багатоманіття наших платіжних інструментів.
 • Зручний процес оплати. Приймати платежі можна банківськими картками, електронними гаманцями й іншими способами залежно від уподобань покупця.
 • Вбудований ПРРО. Програмний реєстратор розрахункових операцій вбудований у мобільний термінал від Fondy та доступний для всіх бізнесів, підключених до платформи. Він не потребує обслуговування та забезпечує автоматичну онлайн-фіскалізацію в ДПС.
 • Електронні чеки. Після оплати покупець може отримати чек на електронну пошту або завантажити його за посиланням, зісканувавши QR-код у мобільному телефоні продавця.
 • Низька комісія та відсутність абонплати. Для NFC-платежів, прийнятих за допомогою Fondy Terminal, діє спеціальний тариф за еквайринг – лише 1.5%. Притому завантаження, реєстрація та користування застосунком – безкоштовні, ми не стягуємо щомісячну абонентську плату й інші види платежів.
 • Безпека даних. Просунуті технології Fondy та Visa забезпечують багаторівневий захист сенситивної платіжної інформації. Вам і вашим клієнтам нема про що турбуватися при роботі з мобільним терміналом від Fondy.

Функціонал застосунку

Після установки ePOS-термінала на смартфон з ОС Android мерчанти Fondy отримають у своє розпорядження такі інструменти:

 • Три варіанти прийому оплат. Продавці товарів і послуг зможуть розраховувати покупців за допомогою безконтактних (NFC) оплат та QR-коду, а також використовуючи платіжне посилання, відправлене в месенджер або на email.
 • Електронні чеки. Квитанції про оплату можна надіслати платникам на електронну пошту чи поділитися за допомогою QR-коду прямо в мобільному терміналі від Fondy на екрані телефона.
 • Програмний РРО. Наш ePOS-термінал автоматично здійснює фіскалізацію платежів у ДПС, позбавляючи бізнес клопотів зі звітністю.
 • Історія платежів. У мобільному терміналі від Fondy можна переглянути деталі всіх транзакцій, додаткову зручність забезпечують швидкий пошук і продуманий фільтр за різними параметрами.
 • Миттєві повернення. Якщо покупець із якоїсь причини відмовиться від замовлення, продавець зможе повернути йому кошти в один клік, причому протягом перших 24 годин із моменту оплати з мерчанта навіть не буде взято комісію за еквайринг.
 • Прозора аналітика. Динаміка продажів, платіжні вподобання клієнтів, інші ключові показники в реальному часі – будь-яка корисна для бізнесу звітність у вашому телефоні.

Як це працює

 1. Створіть платіж. У разі продажу у фізичній точці використовуйте NFC-модуль у телефоні для безконтактних оплат або QR-код. Для онлайн-розрахунку згенеруйте платіжне посилання.
 2. Прийміть оплату. Попросіть клієнта піднести банківську картку чи смартфон до вашого мобільного телефона, зісканувати QR-код або перейти за посиланням.
 3. Підтвердьте оплату. Перевірте статус платежу у Fondy Terminal на своєму телефоні та за потреби поділіться електронним чеком із платником на email або за допомогою QR-коду.

Як установити Fondy Terminal: детальна інструкція

Якщо у вас уже є активний мерчант Fondy, то почати працювати із застосунком Fondy Terminal дуже просто:

 1. Скачайте з Google Play та встановіть мобільний застосунок на телефон, потім авторизуйтесь у ньому, використовуючи дані свого облікового запису Fondy.
 2. Залиште заявку на підключення ePOS-термінала зручним для вас способом – прямо в застосунку або через службу підтримки Fondy.
 3. Дочекайтесь активації послуги з нашого боку.
 4. Готово, запускайте Fondy Terminal на своєму телефоні та починайте приймати оплати від клієнтів. Не забудьте, що для прийому безконтактних платежів потрібен смартфон на базі ОС Android 8.0 і вище з NFC-модулем.

У разі, якщо ви поки що не підключені до Fondy, то перед тим, як почати працювати з нашим застосунком, необхідно створити й активувати мерчанта. Ось що потрібно зробити:

 1. Перейдіть у мерчант-портал Fondy і створіть акаунт. Для цього введіть email, підтвердьте його, придумайте пароль для входу й авторизуйтесь.
 2. Створіть мерчанта, обравши форму власності (юридична особа чи ФОП) і надавши коротку інформацію про свою діяльність.
 3. Додайте фінансові реквізити свого розрахункового рахунку (IBAN) для відшкодування коштів за платежами.
 4. Завантажте необхідні реєстраційні документи залежно від вашої форми власності. Точний список зможете знайти в підказках мерчант-порталу. Якщо ви ФОП, можете одразу верифікувати їх за допомогою ЕЦП.
 5. Дочекайтесь перевірки документів нашими спеціалістами, а далі підпишіть договір із Fondy та заповніть опитувальник.
 6. Після того, як ми активуємо вашого мерчанта, скачайте і встановіть на телефон застосунок Fondy Terminal із Google Play, авторизуйтесь у ньому, використовуючи дані свого облікового запису Fondy, і подайте заявку на підключення послуги.
 7. Готово, щойно ми підключимо мобільний термінал, ви зможете розраховувати клієнтів із його допомогою. А також отримаєте доступ до всього спектру платіжних інструментів Fondy.

Notice

Щоб мобільний термінал від Fondy міг безпечно зчитувати платіжні дані, необхідно встановити на телефон додатковий застосунок tapXphone. Fondy Terminal запропонує завантажити його після першого запуску. Для цього натисніть на кнопку «Установити tapXphone» у нижній частині вікна. Відкривати чи налаштовувати tapXphone не потрібно, після встановлення просто поверніться в наш мобільний термінал. А якщо ви випадково відкрили tapXphone, закрийте його, ігноруючи модальне вікно Select acquirer.

Продавайте офлайн і онлайн із мобільним застосунком Fondy Terminal

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Співзасновниця та керуюча партнерка Fondy

КоментаріMindЛІГА