Як продавати на OLX: бізнес-гайд від Fondy

Як продавати на OLX: бізнес-гайд від Fondy

Онлайн-платформа оголошень OLX, яка раніше була популярна в основному серед приватних споживачів, сьогодні є потужним майданчиком для запуску практично будь-якого інтернет-бізнесу. Зручний у використанні конструктор оголошень, інструменти просування, величезна популярність серед покупців – завдяки цим та іншим характеристикам на OLX успішно продають і заробляють тисячі підприємців. Але є один аспект, який викликає багато питань у всіх користувачів платформи, – оплата. Нижче ми розповімо про те, як створити на OLX власний магазин та ефективно торгувати за його допомогою, як приймати оплати від клієнтів і чим Fondy може в цьому допомогти.

Що таке OLX

OLX (від англ. OnLine eXchange – «онлайн-обмін») – онлайн-платформа, яка дає змогу користувачам купувати і продавати товари та послуги через інтернет. OLX є одним із найбільших онлайн-майданчиків оголошень у світі, доступний у 100+ країнах і має локалізовані версії з різними назвами.

Платформа надає можливість розміщувати платні та безкоштовні оголошення про продаж різних товарів і послуг, таких як електроніка, одяг, автомобілі, нерухомість, ремонт тощо. Користувачі OLX можуть створювати акаунти, додавати фотографії та описи, а також зв’язуватися один з одним для погодження умов угоди чи уточнення інформації. Це зручний і безпечний спосіб купувати і продавати практично все що завгодно, який використовують мільйони людей у всьому світі, особливо в ситуаціях, коли покупець і продавець перебувають у різних місцях і хочуть спростити процес угоди.

OLX для бізнесу

На українському майданчику OLX для користувачів доступні два типи облікових записів: особистий і бізнес. Перший тип безкоштовний та орієнтований на приватних осіб, яким потрібно купувати і продавати товари чи послуги в інтернеті. Бізнес-профіль буде корисним для підприємців, котрі планують послуговуватися маркетплейсом як платформою для продажу товарів.

Бізнес-акаунт не безкоштовний – щоб перетворити свій обліковий запис на бізнес-сторінку, потрібно купити так званий пакет розміщень, вартість найдешевшого на сьогодні становить 85 грн за 30 днів. Одразу після придбання пакету розміщень ви побачите у своєму профілі на сайті olx.ua вкладку «Налаштування бізнес-сторінки» – там можна внести дані про магазин або підприємство. Крім того, з’явиться можливість публікувати більше оголошень.

Функціонал бізнес-сторінки OLX визначається типом купленого пакету розміщень, це може бути «Старт», «Преміум» або «Мега». І якщо «Старт» надає лише базові можливості для бізнесу, то «Преміум» і «Мега», які коштують відповідно 175 грн та 1 415 грн за 30 днів, забезпечують широкий набір засобів для розкрутки магазину. Так, на бізнес-сторінці можна розмістити логотип і банер магазину (доступно тільки в пакетах «Преміум» і «Мега»), адресу та контакти, скористатися фільтром оголошень у меню профілю за рубрикою та ціною, бонусним автопідняттям оголошень, експортом та імпортом даних. Крім того, у бізнес-профілі надається докладна статистика щодо оголошень за 60 та 90 днів (у звичайному OLX-профілі всього за 30 днів).

Якщо продаєте відносно невелику кількість товарів, то для запуску свого магазину на ОЛХ достатньо придбати пакет «Старт» або «Преміум». Якщо ж у вас широкий асортимент, доведеться купити «Мега» – тільки цей пакет дає змогу публікувати оголошення в кількох рубриках одночасно. Щоб показати всі ваші товари на сторінці оголошень, скористайтесь віджетом «Вітрина магазину» – він є у всіх бізнес-пакетах.

Варто зазначити, що мегапакети доступні не у всіх категоріях, а лише в «Дім і сад», «Дитячий світ», «Мода і стиль», «Електроніка», «Транспорт» і «Запчастини для транспорту», а також «Оренда подобово».

До речі, на сторінці вашого магазину на olx.ua відображатимуться лише оголошення з позначкою «Бізнес». Тобто підключення бізнес-профілю не завадить вам публікувати приватні оголошення для продажу товарів або послуг.

Як залучати клієнтів на OLX

Щоб привабити максимум покупців у магазин на сайті olx.ua, зробіть таке:

 • Оформіть красиво бізнес-сторінку на OLX, додайте логотип і банер.
 • Придумайте яскраву й унікальне, але при цьому коротку назву для свого магазину, адже вона буде використана як субдомен сайту olx.ua (наприклад: megamagazin.olx.ua).
 • Заповніть інформацію про бізнес: напишіть текст, який продає, про те, що ви пропонуєте покупцям і які ваші переваги, вкажіть контакти, сайт (якщо є) і под.
 • Регулярно користуйтесь опцією «Рекомендувати оголошення».
 • Задіюйте бонусне та платне підняття оголошень у списку на сайті OLX.
 • Використовуйте статистику OLX, щоб визначити найпопулярніші сезонні товари.
 • Рекламуйте свої оголошення на OLX, для цього застосовуйте стандартну і банерну рекламу.
 • Надавайте своїм клієнтам якісний сервіс, отримуйте від них позитивні відгуки.

Як приймати оплати на OLX

В OLX прийом платежів за товар залежить від законодавчих особливостей країни і споживчих традицій ведення торгівлі.

В Україні серед найпоширеніших способів називають такі:

01    Готівковий розрахунок при зустрічі. Це досить поширений спосіб оплати, якщо покупець і продавець мають можливість зустрітися особисто, наприклад коли вони обидва знаходяться в одному місті.

02  Переказ із картки на картку. Продавець повідомляє свої банківські реквізити, а покупець здійснює переказ грошей на його рахунок. Однак цей спосіб потребує довіри між сторонами. Справа в тому, що більшість шахраїв діють саме за такою схемою: перед нібито відправкою товару вимагають попередню оплату на картку, а отримавши її, зникають назавжди. Адже у випадку P2P-переказу процедура чарджбеку (повернення коштів) надзвичайно складна, а якщо шахраї діють через картки підставних осіб, то фактично неможлива.

03    Доставка поштовим оператором із післяплатою. Продавець надсилає клієнту товар поштою, а після того, як той забрав його, отримує гроші. Здавалося б, шахрайство в цьому випадку неможливе, але є один нюанс: якщо покупець уже після відправки товару з якоїсь причини відмовиться від нього, продавцеві доведеться оплатити доставку туди і назад зі своєї кишені. Це призводить до зайвих витрат для бізнесу та зниження прибутку. Тому деякі підприємці вимагають авансову оплату, щоб застрахувати себе від таких випадків.

04  Послуга «OLX Доставка». Покупець перераховує повну суму вартості товару на спеціальний проміжний рахунок (так званий рахунок ескроу), продавець надсилає товар через поштового оператора, а після того, як клієнт підтвердив його отримання, кошти з рахунку переказуються на картку продавця. Якщо покупець не отримав товар або залишився незадоволеним його якістю, сплачені кошти автоматично повертаються на його картку, а товар – продавцеві. Тож обидві сторони начебто застраховані від шахрайських дій, окрім того, продавець може бути впевнений у серйозних намірах клієнта, адже той фактично оплатив замовлення.

Хоча OLX-доставка спрямована проти шахраїв, саме її використання стало причиною масового поширення фішингових сайтів, які візуально були схожі на справжній сайт маркетплейсу. Аферисти писали продавцеві, що хочуть купити товар за допомогою сервісу доставки, але для отримання коштів він має перейти за індивідуальним посиланням і ввести дані своєї картки. Користаючись зі слабкої поінформованості продавців про схему роботи OLX-доставки, шахраї за допомогою підроблених сайтів виманювали у них реквізити платіжних карток (номер, термін дії та CVV/CVC-код картки), після чого знімали з них усі гроші. Такі прикрі випадки різко знизили довіру до сервісу і спричинили масу критики на його адресу, хоч і незаслуженої.

Є ще одна причина, чому бізнеси з осторогою ставляться до використання OLX-доставки: гроші після виконання умов угоди можуть зараховуватися з великою затримкою. Так, якщо доставка була з Укрпоштою, оновлення статусу угоди іноді триває до трьох робочих днів, а якщо доставку здійснили на пересувне відділення Укрпошти, то статус угоди може бути оновлений із затримкою навіть до 7 днів у зв’язку з особливостями роботи таких відділень.

05    Інтернет-еквайринг. Українські бізнеси можуть скористатися послугами платіжних провайдерів, таких як Fondy, для прийому онлайн-оплат за товари та послуги, що продаються на olx.ua. Про переваги й особливості цього способу докладно поговоримо в наступному розділі.

Рішення Fondy для торгівлі на OLX

Для швидкого та зручного продажу на OLX ми пропонуємо два ефективних і якісних інструменти: онлайн-інвойс і платіжне посилання. Обидва інструменти корисні для інтернет-магазинів, котрі торгують на OLX, однак між ними є певні відмінності. Їх важливо знати, щоб використовувати ці два способи прийому оплат із максимальним ефектом для бізнесу.

Платіжне посилання

Розглянемо такий приклад: ви продаєте в магазині на OLX великогабаритний товар, скажімо, ексклюзивні холодильники, та пропонуєте як опцію доставку по місту за дуже помірною ціною. Споживачеві вигідніше купити товар із вашою кур’єрською доставкою, а не через поштового оператора, оскільки це буде і дешевше, і швидше. Але тоді оплата через сервіс «OLX Доставка» не підходить, адже послуги поштового оператора («Нова пошта», Укрпошта або Meest) не використовуються. Звичайно ж, кур’єр може взяти оплату у клієнта готівкою, коли привезе йому холодильник. Однак цей варіант підходить не всім – дедалі більше людей воліють платити карткою. У цьому разі вам стане в нагоді платіжне посилання від Fondy: достатньо один раз його створити й опублікувати під оголошенням, щоб потім скільки завгодно разів приймати оплати за товар.

Як виглядатиме схема продажу на OLX: покупець бачить оголошення із продажу холодильника на бізнес-сторінці продавця і знаходить там платіжне посилання. Або отримує його в особистому повідомленні. Далі переходить за посиланням на сторінку оплати, де здійснює платіж найзручнішим для себе способом.

Платіжна сторінка Fondy підтримує всі сучасні методи оплати та забезпечує високу конверсію платежів. Вона автоматично підлаштовується під розмір екрана пристрою, що особливо важливо для мобільних гаджетів. Крім того, можете налаштувати її зовнішній вигляд під свій фірмовий стиль: обрати колір, розмістити логотип та інші елементи.

Оскільки при оплаті виконується стандартна операція інтернет-еквайрингу, клієнт може бути впевненим у тому, що перераховує кошти зареєстрованому та перевіреному мерчанту. Крім того, в разі неякісного надання послуг у покупця є можливість оскаржити транзакцію за допомогою процедури чарджбеку. Це розвіє будь-які його сумніви при онлайн-оплаті.

Як зробити платіжне посилання

Якщо ви клієнт Fondy, то платіжне посилання зможете створити за кілька хвилин в особистому кабінеті мерчанта.

 1. Перейдіть в меню Платіжні кнопки > Конструктор кнопок.
 2. Введіть назву кнопки потрібною вам мовою.
 3. Вкажіть тип кнопки: «Платіж» або «Регулярний платіж». Для нашого випадку вкажіть перший варіант, а «Регулярний платіж» стане в нагоді для бізнесів із продажу цифрових сервісів, наприклад освітніх курсів. У тому разі вкажіть суму й періодичність списань коштів (раз на місяць, тиждень, день), дату старту / закінчення періоду і тип підписки (визначений часовий період або кількість платежів).
 4. У полі «Опис платежу» введіть текст. Зазвичай це назва товару чи послуги.
 5. Натисніть «Створити кнопку». Через кілька секунд побачите згенероване коротке посилання, яке веде на платіжну сторінку Fondy.
 6. Розмістіть посилання в магазині на OLX під оголошенням потрібного товару чи надішліть його клієнтові у вбудованому месенджері OLX.
 7. Кошти, які надійшли на ваш мерчант-рахунок, можете відстежити в особистому кабінеті Fondy.

Таке платіжне посилання можна застосовувати прийому оплат за товар необмежену кількість раз. Тільки якщо ви змінили ціну для продажу чи будь-які інші дані, що виводяться на платіжній сторінці, посилання доведеться генерувати заново.

Онлайн-інвойсинг

Припустимо, ваш бізнес – євровікна на замовлення. Стандартних розмірів тут не буває, кожне вікно виготовляється індивідуально. Щоб розпочати роботу над замовленням, вам потрібно отримати розміри вікна, узгодити інші деталі (кількість склопакетів, тип скла), а потім запросити авансовий платіж. Для цього згенеруйте в кабінеті мерчанта інвойс, потім надішліть його клієнту на email або в месенджер.

Як це працює для покупця: він бачить на OLX оголошення про встановлення євровікон, зв’язується з вами, погоджує всі деталі, а потім отримує інвойс для оплати на електронну пошту або в месенджері OLX. Далі відкриває інвойс, натискає на кнопку «Оплатити» і здійснює платіж будь-яким зручним для нього методом.

Як згенерувати онлайн-інвойс

 1. Створіть інвойс у мерчант-порталі Fondy, вказавши ім’я платника, його email, суму та призначення платежу.
 2. Надішліть згенерований онлайн-рахунок на електронну пошту або скопіюйте посилання на нього та відправте клієнту через месенджер чи інший канал комунікації.
 3. Відстежуйте оплати за інвойсами в особистому кабінеті чи мобільному застосунку Fondy.

Головні відмінності онлайн-інвойса

 • Має обмежений термін дії – за замовчуванням 10 днів, але можна змінити в налаштуваннях.
 • Здійснити оплату за онлайн-рахунком можна тільки один раз.
 • При виставленні рахунка доступна функція передавторизації. Її можуть застосовувати бізнеси, яким потрібне попереднє блокування коштів на картці клієнта до моменту фактичного продажу. Тож якщо угода не відбудеться, гроші можна легко повернути без комісії.
 • Функція «Регулярний платіж», яка доступна у платіжних посиланнях, тут відсутня.

Висновки

Тисячі індивідуальних продавців і представників бізнесу використовують можливості маркетплейсу OLX для запуску й успішного розвитку власного інтернет-магазину з мінімальними витратами. Вартість старту тут дуже низька, а перспективи – багатообіцяючі. При цьому платіжні інструменти Fondy стануть гарною підмогою, щоб зручно та безпечно приймати оплати від клієнтів і масштабувати бізнес.

Реєструйтесь у Fondy та приймайте оплати на OLX із конверсією до 98%

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Співзасновниця та керуюча партнерка Fondy

КоментаріMindЛІГА