Як продавати на Prom.ua: бізнес-гайд від Fondy

Як продавати на Prom.ua: бізнес-гайд від Fondy

Згідно з результатами маркетингового дослідження, щоденно маркетплейс Prom.ua і створені за його допомогою сайти відвідують майже 5 млн користувачів. Фактично це 3-4 млн замовлень щомісяця. Завдяки присутності на Промі малий і середній бізнес отримує можливість збільшити продажі та наростити обороти. Втім, у торгівлі на цьому майданчику є один важливий елемент, який часом викликає чимало запитань у підприємців, – прийом оплат. У матеріалі нижче ми розповімо про те, як створити свій інтернет-магазин на Prom.ua, як успішно торгувати на маркетплейсі та з чим Fondy може допомогти, коли справа стосується прийому оплат.

Що таке Prom

Prom.ua – український маркетплейс, заснований у 2008 році, він є одним із найбільших eCommerce-майданчиків в Україні. Пром пропонує широкий спектр товарів: одяг, взуття, електроніку, меблі, автозапчастини, товари для дому та саду і багато іншого.

Маркетплейс дає змогу продавцям створювати власні віртуальні магазини, де вони можуть розміщувати товари, додавати описи, фотографії та інформацію про ціни.

Для інтернет-підприємців Prom.ua забезпечує доступ до широкого кола потенційних клієнтів, а також чимало інструментів і сервісів для розвитку бізнесу. А для покупців Prom.ua – це найширший асортимент товарів за конкурентними цінами, плюс зручний і безпечний спосіб їх придбати. Адже на маркетплейсі зібрано понад 100 мільйонів найменувань.

Крім того, серед переваг Prom.ua покупці відзначають інструменти зручного порівняння товарів, відшукування вигідних пропозицій і знижок від різних продавців. Також платформа надає різні гарантії та засоби захисту від шахрайства.

Prom для продавців

На сьогодні маркетплейс Prom.ua пропонує три тарифні плани залежно від кількості товарів у асортименті продавця.

  • Розміщення 1 000 товарів буде коштувати 5 900 грн на рік. У цю суму входить 2 000 грн для їх просування на Prom.ua через ProSale.
  • Розміщення 6 000 товарів обійдеться в 7 700 грн на рік. Із них 3 200 грн – для просування через ProSale.
  • Розміщення 10 тисяч товарів буде коштувати 11 500 грн на рік. У цій сумі 4 800 грн можна витратити на ProSale.

Після реєстрації на маркетплейсі та оплати вартості послуги ви отримуєте доступ одразу до трьох каналів продажу: загального каталогу Prom.ua, власного сайту на маркетплейсі та мобільного застосунку Prom.ua для покупців.

У вартість входить користування вебконструктором із багатьма безкоштовними і платними шаблонами для швидкого створення магазину, завдяки чому зусилля з розробки сайту будуть мінімальними. Він дає змогу легко налаштувати вітрину, додати фото й інші тематичні матеріали. В результаті ви отримуєте сайт з адаптивним дизайном, який однаково добре виглядає і на десктопах, і на мобільних пристроях. При реєстрації доменне ім’я генерується автоматично в рамках домену prom.ua, але надалі його можна змінити на інше, наприклад назву вашого магазину. Адмінпанель Prom.ua функціональна та схожа на інші популярні CMS. Хостинг і регулярне резервування сайту також входять у вартість. Тобто якщо ви щось випадково зламаєте, то потрібні дані можна буде дістати з бекапу сайту.

Як створити сайт на Prom.ua

Щоб створити інтернет-магазин на Промі, потрібно виконати всього 4 простих кроки. Вони зазначені нижче.

  1. Зареєструйтесь. Створіть акаунт на маркетплейсі: введіть контактний номер телефону, адресу електронної пошти й унікальну назву. Вона буде використана в URL сайту вашого інтернет-магазину в домені prom.ua.
  2. Внесіть плату за розміщення магазину. Протягом 14 днів можете тестувати роботу маркетплейсу, вивчати інтерфейс і можливості адмінпанелі, а потім вирішити, чи працюватимете ви на Промі далі. Але врахуйте, що лише після оплати тарифного плану клієнти матимуть змогу бачити ваші товари, а сайт почне індексуватися в Google. Під час тестового режиму сторінку майбутнього інтернет-магазину закрито від інших споживачів.
  3. Опублікуйте товарний асортимент. Підготуйте опис товарів, завантажте зображення, вкажіть доступні способи оплати і доставки.
  4. Почніть продавати. Отримуйте замовлення та продавайте по всій Україні. При використанні сервісу просування в каталозі ProSale оплачуйте комісію лише за успішні продажі.

Як продавати більше

Відповідно до недавнього дослідження Prom.ua, більшість клієнтів шукають за назвою саме товари, і лише кілька відсотків одразу вводять у пошуку назву інтернет-магазину. Тож важливо докладно заповнити картки всіх товарів на сайті: ввести правильну назву, ціну, основні характеристики й інформативний опис.

Не менш важливо надати якісні фото. Це має бути кілька зображень товару з різних ракурсів, щоб роздивитися його з усіх боків. Можна додати й відео розпаковки чи використання, якщо релевантно. Скористайтесь підказками в особистому кабінеті Prom.ua, щоб заповнити всю інформацію правильно.

Крім того, щоб виділитися на фоні конкурентів, потрібно постійно вкладати кошти у просування. Для цього запускайте окремі кампанії для товарних груп або брендів.

Prom.ua пропонує свій каталог просування ProSale, що містить дві основні моделі: CPC (cost per click – плата за клік) та CPA (cost per action – плата за дію). Обираючи CPC, підприємець платить за кожен перехід на сторінку з товаром, а CPA – лише за реальні продажі.

Модель CPC оптимальна для продажу дорогих товарів, які клієнти рідко купують з першого разу. Тут доведеться платити за всі переходи на картку товарів, зате рейтинг магазину збільшуватиметься з кожним таким переходом.

А ось метод CPA добре підходить для продажу товарів групи FMCG, які часто та швидко купують, не прицінюючись. Що вища конверсія у ProSale, то вищий і рейтинг магазину. Така система допомагає продавати більше.

Важливо також надати покупцеві докладну інформацію про доставку й оплату. Переважно відправка товарів здійснюється через операторів «Нова пошта» та Укрпошта, хоча може бути й самовивіз (наприклад, під час особистої зустрічі).

Як приймати оплати

Prom.ua дає продавцям можливість приймати оплати від клієнтів кількома платіжними методами, серед яких:

  • Стандартна післяплата при доставці через «Нову пошту» чи іншого поштового оператора. Цей спосіб зручний для покупця, але не завжди вигідний для другої сторони. Адже якщо клієнт передумає та відмовиться забирати товар, то продавцеві доведеться оплатити поштові послуги в обидва кінці. Тому деякі постачальники перед відправкою вимагають передоплату у розмірі 30-50% від вартості замовлення.
  • ПромОплата. Цей метод схожий на OLX-доставку, адже при оплаті замовлення гроші резервуються на проміжному рахунку, і тільки коли покупець забере посилку з поштового відділення, вони переказуються на банківську картку чи розрахунковий рахунок продавця. Якщо клієнт з якоїсь причини відмовився від замовлення, гроші йому негайно повертаються. ПромОплата – оптимальний метод для багатьох категорій товарів, водночас він жорстко прив’язаний до доставки через поштового оператора. Якщо у продавця власна кур’єрська доставка в межах міста чи області (що набагато зручніше та вигідніше для клієнта в разі купівлі великогабаритних товарів), то ПромОплата неприйнятна.
  • Оплата готівкою. Якщо покупець має можливість зустрітися з продавцем, він може оплатити товар під час особистої зустрічі. Це дещо архаїчний спосіб, який зручний хіба що для тих споживачів, хто досі користується здебільшого готівкою. Проте він усе ще працює.
  • Оплата за реквізитами. Продавець надає клієнту свої банківські реквізити (IBAN) для оплати товару, і той перераховує кошти. Метод прийнятний для підприємств, а от звичайним споживачам він може здатися надто складним. Крім того, у деяких випадках отримувач побачить гроші на своєму рахунку лише через день-два, що подовжує торговий цикл.
  • Переказ із картки на картку. Покупець здійснює P2P-переказ коштів на картку продавця. Спосіб вигідний тим, що комісія при переказі з картки на картку в межах одного банку буває дуже низькою (і навіть нульовою). Проте якщо постачальник часто приймає платежі від споживачів на картку, у процесі обробки замовлень може виникнути плутанина, і це потребуватиме підтвердження оплати в ручному режимі. Крім того, у покупця напевне виникне логічне запитання, наскільки офіційно працює продавець і чи не намагається він таким чином приховати частину своїх доходів.

У наступному розділі поговоримо про те, як можна вдосконалити описані вище методи за рахунок платіжних інструментів Fondy.

Рішення Fondy для продавців на Prom.ua

Привабити клієнта – практично завжди важко. Потрібно працювати над асортиментом, ретельно продумати цінову політику, вкласти кошти у просування, зробити гарний інформативний сайт. І ось, коли покупець уже почав оформляти замовлення, угода може зірватися, оскільки він не знайшов прийнятного способу оплатити товар. Тому для ефективних продажів на Промі ми рекомендуємо два зручні та корисні інструменти Fondy: онлайн-інвойс і платіжне посилання. Обидва стануть у нагоді для інтернет-магазинів, що торгують на Prom.ua, проте між ними є суттєва різниця, про яку важливо знати, адже це допоможе використовувати наші платіжні інструменти з максимальним ефектом.

Платіжне посилання

Припустімо, ви продаєте в інтернет-магазині на Prom.ua великогабаритні товари із власною кур’єрською доставкою. ПромОплата в такому разі недоступна, проте клієнт може розплатитися іншим способом: передати гроші кур’єру на місці після доставки чи перерахувати гроші за товар за банківськими реквізитами. Або він може скористатися платіжним посиланням Fondy, щоб легко та просто оплатити покупку.

Схема продажу на Промі в цьому випадку виглядатиме так: клієнт бачить оголошення з продажу товару на сайті, зв’язується з вами, погоджує всі деталі доставки. Після чого отримує платіжне посилання в особистому повідомленні і далі переходить за ним на сторінку оплати, де здійснює платіж найзручнішим для себе способом.

До речі, платіжна сторінка Fondy підтримує всі сучасні методи оплати та забезпечує високу конверсію платежів. Оскільки при оплаті виконується стандартна операція інтернет-еквайрингу, то в разі незадовільного надання послуг покупець може оскаржити транзакцію за допомогою процедури чарджбеку, що має розвіяти будь-які його сумніви щодо надійності авансового платежу.

Як зробити платіжне посилання

Клієнти Fondy можуть створити платіжне посилання за кілька хвилин в особистому кабінеті мерчанта.

  1. Перейдіть у меню Платіжні кнопки > Конструктор кнопок.
  2. Введіть ім’я кнопки потрібною мовою.
  3. Оберіть тип кнопки: «Платіж» або «Регулярний платіж». Для нашого кейсу вкажіть перший варіант, а «Регулярний платіж» вам стане в нагоді при продажу цифрових сервісів, наприклад навчальних курсів. У цьому випадку вкажіть суму та періодичність списання коштів (раз на місяць, тиждень, день), дату старту / закінчення періоду і тип підписки (певний період часу чи кількість платежів).
  4. Введіть текст у поле «Опис платежу». Зазвичай це назва товару чи послуги.
  5. Натисніть «Створити кнопку». Через кілька секунд побачите згенероване коротке посилання, яке веде на платіжну сторінку Fondy.
  6. Розмістіть посилання в магазині на Промі під оголошенням потрібного товару чи надішліть його клієнту у вбудованому месенджері.
  7. Кошти, які надійшли на мерчант-рахунок, ви можете відстежити в особистому кабінеті Fondy.

Платіжна сторінка Fondy автоматично адаптується до розмірів екрана пристрою, що особливо важливо для мобільних гаджетів. Окрім того, її легко налаштувати під фірмовий дизайн магазину: обрати колір, розмістити логотип та інші елементи.

Таке платіжне посилання можна використовувати для прийому оплат за товар необмежену кількість раз. Тільки якщо змінилася вартість або якісь інші дані, що відображаються на сторінці оплати, посилання доведеться згенерувати заново.

Онлайн-інвойсинг

 

На Промі успішно продається не лише готова продукція, а й товари на замовлення. Скажімо, ви пропонуєте доставку певного дорогого товару з-за кордону на замовлення. Точну вартість доставки заздалегідь складно прорахувати, адже вона залежить від багатьох чинників. Але щоб почати виконувати заявку клієнта, вам потрібно отримати від нього авансову оплату. Саме тут стане в нагоді онлайн-інвойс. Його можна зробити за кілька хвилин у кабінеті мерчанта Fondy, а потім надіслати платникові на електронну пошту чи в месенджер.

Як це працює: покупець бачить на сайті інтернет-магазину на Prom.ua пропозицію про доставку товару на замовлення, погоджує з вами всі деталі, а потім отримує інвойс для оплати на пошту чи в месенджері. Далі відкриває інвойс, натискає кнопку «Оплатити» і здійснює оплату будь-яким зручним для нього методом.

Розглянемо інший приклад: ви пропонуєте послуги з виготовлення виробів із металу. На вартість робіт впливають десятки факторів, тому до обговорення всіх подробиць проєкту з клієнтом не можна назвати кінцеву суму навіть приблизно.

Як виглядатиме процес продажу в такому разі: клієнт знаходить на Промі торгову пропозицію, зв’язується з вами та узгоджує всі деталі, що дає можливість прорахувати точну вартість робіт. Після цього він отримує онлайн-інвойс для оплати на пошту чи в інший канал комунікації, відкриває його, натискає на кнопку «Оплатити» і здійснює оплату будь-яким зручним для нього методом.

Як згенерувати онлайн-інвойс

  1. Створіть інвойс у мерчант-порталі Fondy, вказавши ім’я платника, його email, суму та призначення платежу.
  2. Надішліть згенерований онлайн-рахунок на електронну пошту клієнта чи скопіюйте посилання на нього та відправте через месенджер або інший канал комунікації.
  3. Перевірте оплату інвойсу в особистому кабінеті чи мобільному застосунку Fondy.

Головні особливості онлайн-інвойсу

  • Має термін дії всього 10 днів (за замовчуванням, але можна змінити в налаштуваннях).
  • Здійснити оплату за онлайн-рахунком можна тільки один раз.
  • При виставленні рахунка доступна функція передавторизації. Вона знайде застосування в бізнесах, яким потрібне попереднє блокування коштів на картці клієнта до моменту фактичного продажу. Тож якщо угода не відбудеться, можна легко повернути гроші без комісії.
  • В інвойсі відсутня функція «Регулярний платіж», яка доступна у платіжних посиланнях.

Висновки

Prom.ua – потужний майданчик для старту власного eCommerce-проєкту, а також розвитку наявного бізнесу за рахунок застосування маркетплейсу як додаткового каналу продажу. Платіжні інструменти Fondy, які забезпечують прийом оплат із максимально високою конверсією, посилять ваш бізнес. Виграють і клієнти, адже зможуть використовувати альтернативні й часто більш комфортні для них платіжні методи, аніж ті, які за замовчуванням пропонує Пром. Окремо хочемо акцентувати, що створення акаунта та підключення мерчанта на платформі Fondy – безкоштовне, ми беремо лише фіксовану комісію за кожну успішну транзакцію.

Реєструйтесь у Fondy, щоб отримати доступ до передових платіжних технологій

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Співзасновниця та керуюча партнерка Fondy

КоментаріMindЛІГА