Технологія NFТ-токенів у 2021 році викликала справжній ажіотаж у світі мистецтва і геймінгу. А тепер і у Fondy є унікальний токен.

21 грудня 2021 року представники галузей освіти, бізнесу, медіа та держави презентували колекцію NFT-токенів «2031». Спільно з партнерами проєкту «Гра в довгу» ми зашифрували в нього свої мрії та припущення з приводу перспектив і викликів підприємництва протягом найближчих 10 років.

Прогнози на 2031 рік від Дія.Бізнес, Київської школи економіки та Fondy

Засновник і партнер Fondy Валерія Вагоровська у своєму листі-токені написала, що мріє про збільшення частки інтелектуальних продуктів і технологій в Україні через 10 років. І щоб вони поліпшували життя споживачів і бізнесів у всьому світі. На думку Валерії Вагоровської, до 2031 року значно скоротиться відстань між виробником товару чи послуги та споживачем. Якраз над цим ми щодня працюємо у Fondy.

Професор KSE і бізнес-консультант Сергій Гвоздьов припустив, що новими еквівалентами цінності стануть емокоїни – одиниці емоцій. Їх будуть вирощувати на фермах, які створять нові робочі місця для мільйонів людей.

А Керівник проєкту Дія.Бізнес Андрій Ремізов сподівається, що Україна через 10 років стане країною підприємців з усього світу, де свою справу можна буде відкрити онлайн, а розвиток та інновації бізнесу будуть підтримуватися на державному рівні.

До створення колекції також приєдналися журналісти, які додали свої прогнози та роздуми про майбутнє підприємництва.

Що буде з нашим NFT-токеном

Колекція «2031» не буде виставлена на продаж, як це зазвичай відбувається з NFT-токенами. Ми обрали запис у блокчейні тому, що це незалежний і найбільш довговічний спосіб зафіксувати інформацію на сьогоднішній день.

А через 10 років усі автори токенів отримають лист із адресою NFT-колекції та порівняють прогнози з реальністю. Сподіваємося, багато очікувань виправдаються й у 2031 році ми побачимо новий світ підприємництва – розвинений, успішний, високотехнологічний.

Ознайомтеся з нашою колекцією «2031» за посиланням.

Сподобалася публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Доменне ім’я поряд з іншими факторами важливе для просування бізнесу в мережі. Щоб допомогти вам розібратися в цьому питанні, Fondy разом із фахівцями хостинг-провайдера cityhost.ua підготували розгорнуту статтю про те, як обрати домен для інтернет-магазину.

До появи такого поняття, як домен, на сайт можна було зайти тільки за допомогою IP-адреси сервера – вона виглядає як набір цифр і крапок. Для комп’ютера абсолютно не важливо, яку адресу запам’ятати: fondy.ua або 52.49.191.250.

А ось людині запам’ятовувати цифри складно, тому з розвитком інтернету для зручності користувачів ввели літерні домени. Так у 1985 році з’явився перший домен у зоні .com (позначення для комерційного сектора).

Максимальна довжина домену не може перевищувати 63 символи, але так багато і не потрібно.

Домен складається з кількох частин, між якими ставлять крапку. Зазвичай таких частині дві: до крапки – назва сайту, після крапки – доменна зона.

Наприклад, у linkedin.com перша частина linkedin – це унікальне ім’я сайту, а .com – міжнародна доменна зона, в якій він розміщений.

У сайту можуть бути піддомени, вони стоять ліворуч від назви і також відокремлюються крапкою. Власник домену може створювати скільки завгодно піддоменів без додаткової оплати.

Так, m.facebook.com – це мобільна версія соцмережі, котра є лише одним із її розділів.

Піддомени також використовуються для створення версій сайту різними мовами – тоді перед основною назвою ви побачите префікси .ru, .en, .ua та інші.

Що таке www і чи потрібно його використовувати

Раніше сервери мали малу потужність і невеликі обсяги жорстких дисків. Тому поштові служби, FTP і сам сайт (його файли) могли знаходитися на різних серверах. Для їх позначення використовувалися піддомени – www вказував на сервер, де розташований сайт.

Згодом потужність серверів збільшилася, тепер усі служби можна розміщувати на одній машині і в принципі необхідність використання префікса www відпала.

Технічно адреси www.test.com і test.com – це різні сайти. У першому випадку www – це піддомен основного імені.

Зараз найчастіше використовується написання адреси без www, але для надійності рекомендується створити піддомен www і налаштувати автоматичне перенаправлення з нього на основний сайт. Це робиться, щоб на сторінку змогли потрапити ті користувачі, які за звичкою набирають у рядку адресу з www. Після налаштування переадресації сервер автоматично перенаправить відвідувача на основний сайт, навіть якщо той введе адресу з префіксом www.

Для чого потрібні піддомени (субдомени)

Є міркування технічні та візуальні

Іноді реалізація 2+ проектів потребує окремого піддомену з міркувань безпеки і належного функціонування проектів. Наприклад, coffee.shop – це інтернет-магазин на CMS Magento, а на субдомені crm.coffee.shop реалізована ваша CRM-система. Модель, коли CRM-система відображується в директиві сайту coffee.shop/crm/, із великою ймовірністю створить технічні проблеми в роботі і для інтернет-магазину, і для CRM.

Другий аспект – те, як візуально виглядає адреса, і в цьому випадку вибір за вами.

Важливо врахувати, що для SEO піддомен вважається окремим сайтом і потребує додаткових ресурсів на просування, тому його варто планувати завчасно. Якщо ви хочете провести окрему кампанію для просування блогу на сайті coffee.shop, то з піддоменом blog.coffee.shop можна просувати тільки його, без прив’язки до основної сторінки.

У випадку з інтернет-магазином іноді оптимальніше розміщувати групи товарів на піддоменах. Якщо компанія продає різні товари для дому, то розділи з меблями, постільною білизною, технікою і посудом можна розділити і працювати над кожним із них за індивідуальним маркетинговим планом.

Які бувають доменні зони

Існують тисячі доменних зон, які поділяються на групи:

 1. Регіональні
 2. Міжнародні
 3. Тематичні
 4. Закриті

Основна маса регіональних доменів – національні. Вони призначені для використання всередині країни і відображають географічне розташування бізнесу. Найчастіше позначаються міжнародним дволітерним кодом самої країни: Україна – .ua, Великобританія – .gb (або .uk – United Kingdom), Японія – .jp, Франція – .fr і так далі. Є також домени для цілих континентів або для окремих міст. Наприклад, в Антарктиди є домен .aq, у Нью-Йорка – .nyc.

Такий домен варто брати, якщо географічна складова важлива для компанії і необхідно показати регіон, у якому працює бізнес.

Часто використовуються дворівневі доменні зони: com.ua, biz.ua, kyiv.ua.

Міжнародні домени вже не прив’язані до локації, вони існують у всьому світі. Їх можна зустріти на сайтах найчастіше – .com, .net, .info, .org, .online. Це найпопулярніші й недорогі домени з нейтральним значенням.

На таких доменах працюють інформаційні сайти (wikipedia.org), соцмережі (instagram.com), міжнародний бізнес (amazon.com), онлайн-бізнес, який продає електронні послуги (pixabay.com).

Коли вводилися ці домени, передбачалося, що вони будуть закріплюватися за компанією залежно від галузі діяльності. Наприклад, .info – інформаційні послуги, .com – комерція, .org – некомерційні організації. Але оскільки при реєстрації доменів ніхто не вимагає підтвердження специфікації, первісний зміст втрачено, а ці буквенні позначення мають лише умовний характер. Такі домени називаються відкритими, вони доступні для реєстрації будь-якій фізичній або юридичній особі.

Серед відкритих доменів можна знайти і багато тематичних (New gTLD) – вони дорожчі від загальних, але при цьому допоможуть клієнтам зрозуміти напрямок вашого бізнесу вже за адресою сайту. Наприклад, .computer – магазин комп’ютерної техніки, .fashion – мода і стиль, .wedding – весільні послуги, .clinic – медицина.

Існує і категорія закритих доменів, які можна зареєструвати тільки компаніям певних напрямків і лише після перевірки їхніх документів. Наприклад, .museum – для музеїв, .aero – для повітряного транспорту, .gov – для урядових організацій (від слова government), .travel – для туристичних фірм.

В Україні теж є доменна зона, для реєстрації в якій потрібно надати документи. Це зона .ua. Отримати ім’я в ній можуть тільки власники однойменних торгових марок, які пройшли офіційну реєстрацію.

Сьогодні в мережі налічується більше 2000 доменних зон. Їхня кількість зростає з кожним роком, адже бізнес активно переходить в онлайн. При виборі доменної зони орієнтуйтеся на пріоритет свого бізнесу. Національний домен приверне увагу клієнтів із вашої країни, тематичний допоможе зрозуміти галузь вашої діяльності, а міжнародний буде доступніший за ціною.

Як обрати домен для інтернет-магазину

Із технічної точки зору домен ніяк не впливає на роботу сайту, тому при виборі імені важливіше враховувати людський фактор. Наскільки престижно виглядає, чи легко запам’ятовується, які викликає асоціації.

Перш за все домен повинен добре запам’ятовуватися. Що менше символів в імені – то краще. Оптимально використовувати не більше 10 знаків.

Найкраще, коли в доменному імені звучить назва компанії: adidas, rozetka, toyota. При цьому потрібно бути обережним із використанням у домені зареєстрованих торгових марок, адже їхні власники можуть пред’явити претензії до такого використання власних позначень. Про це розповімо трохи нижче.

Але як бути, якщо у компанії довга назва з кількох слів? Доведеться використовувати абревіатуру, скорочення, брати тільки одне слово або придумувати щось нове. Наприклад, назву «Найкращий магазин взуття» можна трансформувати в домен best-shoes.com.

Така проблема може виникнути у старих компаній і державних організацій. Сучасні стартапи при виборі імені фірми відразу ж думають про те, як його можна буде відобразити в домені.

Якщо ви хочете створити ім’я із двох коротких слів чи скорочень, пам’ятайте, що крапка розділяє доменні рівні, тому не вдасться використовувати її як звичайний знак. Для візуального розділення можна використовувати дефіс або не використовувати розділові знаки зовсім. Але намагайтеся не нагромаджувати, обмежтеся двома, максимум трьома словами.

Хороший домен – super-shop.com, незручний домен – tovar-za-super-tcinoju.com.

Ідеально, коли адреса сайту легко сприймається на слух і її можна передати в розмові. Ім’я divan.com практично кожен легко напише без помилок. Але уявіть, якщо сайт називається dynamichnyi-rozvytok.com – таку адресу доведеться диктувати по буквах.

Існують кириличні домени, але іноді у них виникають проблеми на міжнародних і в поштових сервісах. Краще вибирати латиницю – вона точно читається скрізь.

Ще один важливий момент – використання торгової марки в доменному імені. Наприклад, консультант фірми Oriflame вирішив створити для себе сайт, щоб розширювати клієнтську базу. Чи можна йому реєструвати доменне ім’я, яке містить назву компанії? Закон дає чітку відповідь – використання назви торгової марки в домені без згоди власника авторських прав є прямим порушенням.

Те ж саме діє і у зворотний бік: якщо хтось «украв» офіційно зареєстровану назву (торгову марку) вашого підприємства для свого сайту, можна подати скаргу, вимагати у реєстратора заблокувати домен або звернутися до суду для обстоювання своїх прав.

З’ясувавши всі нюанси і визначившись з ім’ям для сайту, час братися до наступного кроку – придбання домену.

Скільки коштує реєстрація домену для інтернет-магазину

Домен реєструється на термін не менше року. У більшості зон максимальний період реєстрації – 10 років. Тому ціни, які ви бачите на сайтах реєстраторів – це «річний абонемент». Словосполучення «купити домен» – лише мовний зворот. Домен не належить власникові сайту і в разі несвоєчасної оплати, після того, як спливе певний термін, стає вільним.

Вартість домена залежить від доменної зони. Ціни коливаються від 50 гривень до кількох тисяч.

Нижче наведемо середні ринкові ціни на популярні українські доменні зони за один рік обслуговування:

 • .ua – 1500 грн
 • .com.ua – 300 грн
 • .net.ua – 250 грн
 • .biz.ua – 200 грн

Міжнародні доменні зони теж коштують порівняно недорого, а показати їх клієнту не соромно. Саме в цьому секторі обертається основна маса сайтів.

Ось середньоринкові ціни реєстрації міжнародних доменів:

 • .com – 400 грн
 • .net – 450 грн
 • .biz – 500 грн

Найдешевші доменні імена обійдуться до 100 гривень. Найчастіше в цьому ціновому діапазоні зустрічаються дворівневі доменні зони, в тому числі національні. У них немає нічого поганого, питання тільки в тому, що такий домен виглядає недостатньо престижно, а всі найцікавіші імена в ньому вже розібрані.

Найдорожчі доменні зони – нові, вони ж тематичні. Зараз з’являється дедалі більше доменних зон, призначених спеціально для різних галузей бізнесу. Їх беруть, щоб показати платоспроможність і міцність компанії. Вартість – від 500 до 15 000-18 000 гривень, але можуть бути і дорожче.

Так, домен .credit обійдеться більш ніж у 2700 гривень, .shoes – 1500, .travel – 3500 гривень.

До речі, найзручніше брати хостинг і домен в одного провайдера – тоді вони йдуть одним пакетом і не потрібно витрачати час на прикріплення домену до хостингу. Хостинг у такому випадку можна оплачувати помісячно, а домен усе одно доведеться оплатити на рік.

Чи можна отримати домен для інтернет-магазину безкоштовно

Це може здатися дивним, але зареєструвати домен для інтернет-магазину (як і для будь-якого іншого сайту) можна безкоштовно. Тут є два способи:

 1. Реєстрація домену в безкоштовній зоні
 2. Отримання домену в подарунок до пакету хостингу

Існують доменні зони, в яких реєстрація здійснюється абсолютно безкоштовно. В Україні такою зоною є, наприклад, pp.ua. Для отримання такого імені достатньо пройти процедуру реєстрації у провайдера, вказати свої дані та пройти верифікацію за допомогою СМС.

Використання такого імені з технічної точки зору не буде відрізняти ваш сайт від імен в інших зонах. Але це впливає на сприйняття користувачів – використання безкоштовного домену може негативно позначитися на іміджі магазину. Люди можуть подумати, що інтернет-магазин несерйозний або навіть шахрайський, якщо не готовий виділити невелику суму на домен.

Другий варіант більш реальний і прийнятний. Багато хостинг-провайдерів надають послугу реєстрації домена на один рік безкоштовно при покупці хостингу або оренді віртуального сервера. В такому разі ви просто оплачуєте і без того потрібну вам послугу з розміщення сайту і отримуєте домен в подарунок. Зазвичай на вибір надаються різні зони. Залежно від вартості тарифу хостингу змінюється і сума, яка «виділяється» на безкоштовну реєстрацію домену.

Як перевірити домен

Перевірити домен можна у будь-якого реєстратора, навіть якщо ви не збираєтеся співпрацювати саме з ним. Якщо домен уже зайнятий, то ця інформація буде однаковою на всіх ресурсах. На сайті реєстратора обираєте вкладку Домени і переходите на сторінку, де буде розміщений порожній рядок із кнопкою «Перевірити».

Давайте спробуємо перевірити домен, про який ми згадували вище, – divan.com. Вбудований пошуковик показує не тільки статус домену (зайнятий або вільний), а й пропонує інші варіанти. Як бачимо, це ім’я доволі популярне, тому вже зайняте в усіх ходових доменних зонах. Можна купити домен divan.cx.ua або придумати іншу назву, яку легко запам’ятати: наприклад, nadivan.com.

Як бачимо, не лише ми пішли цим логічним шляхом, і адреса вже зайнята. Зате для неї вільно більше доменних зон і вже є з чого вибрати.

Як зареєструвати домен

Реєстратори роблять усе, щоб придбати домен міг навіть новачок. Тому процедура максимально проста, хоча може відрізнятися в нюансах у різних провайдерів.

Перевіривши домен на доступність, можна починати процедуру, для якої знадобиться введення своїх даних. Для фізосіб це прізвище, ім’я та по батькові, для юросіб – назва підприємства. Також доведеться вказати адресу реєстрації (проживання).

Notice

Вводите реальні і правильні дані, які вказані в документах, оскільки в разі втрати доступу або злому акаунта ви зможете підтвердити своє право на домен за допомогою офіційних документів. Тож вводити псевдоніми або вигадані назви фірм украй небажано.

Важливо також користуватися основною поштою і правильно вводити її адресу. Саме сюди після реєстрації прийде перший лист з усією ключовою інформацією, в тому числі логіном і паролем від акаунта. Сюди ж надалі будуть надходити сповіщення про необхідність продовжити оплату й інша інформація.

Як уже говорилося, стандартно домен надається і оплачується на рік. Якщо власник імені вчасно не продовжив послугу, спочатку домен «заморожується» на термін 30 днів (у різних доменних зонах цей термін може відрізнятися). Протягом цього періоду поточний власник може продовжити послугу за стандартною вартістю. При цьому сайт перестане працювати одразу після закінчення оплаченого періоду і відновить свою роботу після внесення коштів для продовження послуги.

У більшості доменних зон існує період «redemption period», він настає після 30-денного прострочення оплати. У цьому статусі поточний власник теж може відновити домен, але вартість такого відновлення в рази перевищує звичайну. По закінченню 60-65-денного періоду прострочення домен стане знову вільним, і його зможе зареєструвати будь-хто. Саме тому рекомендується вносити оплату вчасно і не забувати продовжувати домен.

Провайдер cityhost.ua надає знижку 30% на замовлення хостингу і віртуальних серверів читачам блогу Fondy. Щоб скористатися пропозицією, вкажіть промокод «fondy30» при замовленні послуги й отримаєте рахунок зі знижкою. Знижка поширюється на всі тарифи при першій оплаті на будь-який період.

Красивих вам доменів і прибуткових інтернет-магазинів!

Сподобалася публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Через платформу Fondy бізнеси в усьому світі отримують мільярди транзакцій від клієнтів із понад 150 країн. Ми надійно зберігаємо персональну інформацію своїх клієнтів, проте можемо аналізувати загальну статистику та ділитися нею у відкритому доступі.

У цій статті зібрані деякі результати аналітики. Для її формування ми вивчили понад 10 млрд платежів, які прийняли 16+ тисяч клієнтів Fondy в усій Європі.

Популярні в Європі платіжні методи

Для своїх клієнтів, бізнес яких зареєстрований у Європі, ми даємо можливість приймати платежі за допомогою сотень платіжних методів – глобальних і локальних.

І бачимо, що платіжні звички покупців із різних країн суттєво відрізняються. На графіку проілюстровано, як саме європейці звикли платити за товари та послуги.

Польща

Наші сусіди поляки використовують в основному Visa, Mastercard, а також інтернет-банкінг. І як справжні патріоти багато хто використовує польську систему мобільних платежів BLIK. А ось Google Pay і Apple Pay в Польщі не так популярні. У порівнянні з перерахованими вище методами це – крапля в морі.

Нідерланди

Любов’ю до всього національного можуть похвалитися і нідерландці. Більш ніж половина використовує голландську платіжну систему iDEAL. Решта довіряють свої платежі банківським карткам Visa і Mastercard.

Як і в Польщі, Google Pay і Apple Pay нідерландці використовують украй рідко. З графіка видно, що на ці способи оплат припадає лише 1,5%.

Фінляндія

Жителі Північної Європи розділилися у своїх вподобаннях: 33% користувачів оплачують за допомогою Visa і Mastercard, приблизно стільки ж користувачів обирають OP та Ryhmä, трохи менше фінів звикли користуватися Nordea. І, що вже не дивно, Google Pay і Apple Pay украй рідко використовуються в цій країні.

Бельгія

Тут вийшла найцікавіша картина. Практично усі бельгійці, а це 91% проаналізованих платників, використовують платіжний метод Bancontact. За його допомогою вони оплачують покупки банківськими картками і через мобільний додаток. Таке майже монопольне захоплення ринку локальним платіжним методом ми спостерігали лише у Бельгії.

Тому якщо ваш бізнес працює у цій країні, обов’язково додайте для клієнтів можливість оплат через Bancontact.

Статистика оплат за ОС і пристроями у світі та в Україні

А як щодо того, через які пристрої та операційні системи платять найчастіше?

Тут усе очікувано – більшість використовує смартфон, причому в Україні це понад 70% користувачів, інші користувачі платять через комп’ютер або ноутбук, і лише одиниці використовують із цією метою планшет. Цікаво, що в країнах Європи за допомогою смартфона платить трохи більш як половина користувачів, інші використовують ноутбук або комп’ютер.

Що стосується операційної системи, користувачі айфонів і андроїдів розділилися приблизно порівну. Користувачі iOS випереджають власників Android із маленьким відривом.

Конверсія платежів у Apple Pay порівняно з Google Pay в Україні

І найцікавіше для кожного підприємця. Конверсія. Ми порівняли, як оплачували через Google Pay, Apple Pay і за допомогою Visa/Mastercard у 2020 і 2021 році.

На графіку видно, що ще в 2020 році зі значним відривом лідирували Visa і Mastercard. Але вже до 2021 року чималу частину своїх позицій вони віддали Apple Pay. Частка Google Pay у 2021 році теж зросла – в понад 4 рази. І показники цих двох платіжних методів продовжують зростати. А отже, є сенс впроваджувати їх у свій бізнес.

Оскільки мова зайшла про Google Pay і Apple Pay, порівняємо їх між собою. Аналітика конверсії показує, що вони йдуть практично на одному рівні.

З відривом 3% перемагає Apple Pay. Це невелика різниця, але в розрізі великих платежів навіть ці 3% можуть мати значення.

Швидкість роботи Fondy під мікроскопом

Ми проаналізували швидкість платежів за серпень 2021 року і вирахували середнє значення для банків і наших мікросервісів. Щоб бути максимально точними, наводимо їх у мілісекундах.

Так, наша система безпеки Fondy.Antifraud перевіряє платіж по більш ніж 300 факторах усього за 140 мілісекунд. За цей проміжок часу ми можемо визначити шахрайство, спробу злому акаунта або використання викраденої картки.

Час відгуку нового платіжного методу – сервісу Frisbee – становить 273 мілісекунди.

Особливо вражає швидкість обробки платежів через наш каскадний процесинг – 27 мілісекунд. Система влаштована таким чином: якщо один банк затримує або відхиляє платіж, платформа Fondy перемикає його на інший банк. І так до тих пір, поки платіж не пройде успішно.

Аналітика платежів окремих мерчантів

Ми опитали трьох своїх клієнтів з різних ніш і з їхнього дозволу публікуємо деякі дані аналітики платежів.

Uklon – накатали на 1,5 млн транзакцій за місяць

Так, 1,5 млн – це середня кількість платежів, яку приймає Uklon щомісяця по всій Європі. Аналітика такої кількості платежів яскраво відображає загальну картину.

Оплачуючи послуги цієї служби таксі, знайте – ваші кошти проходять через платформу Fondy. Тут особливо важлива швидкість, адже ніхто не хоче сидіти в таксі й чекати, поки опрацюється платіж. Так ось, зі швидкістю тут усе ок – в середньому платіж обробляється за 0,7 секунди. Навіть не за секунду – швидше. Поки ви відкриєте двері автомобіля, гроші вже спишуться з картки.

І головне – конверсія, тобто кількість успішних платежів, становить 98,1%.

Foodex24 – швидше, ніж сходити в супермаркет

А це вже аналітика українського сервісу, який цілодобово радий доставити вам додому продукти харчування. Співробітники стежать не тільки за свіжістю продуктів, а й за тим, щоб клієнтам було комфортно сплачувати покупки. Коли кур’єр приїжджає до клієнта додому, важливо, щоб усе працювало чітко.

Цікава фішка цієї статистики – партнери Foodex24, тобто прямі постачальники або виробники продуктів харчування. Їх у компанії понад 30, і з кожним потрібно окремо розраховуватися. Щоб спростити усім життя, наш мерчант Foodex24 використовує функцію розщеплення платежів.

Сервіс одночасно використовує кілька платіжних технологій. Якщо не може впоратись одна, завжди можна запропонувати клієнту план Б.

Звідси – висока конверсія платежів, що перевищує 98%. Як видно на графіку, практично всі їхні покупці використовують Visa або Mastercard, і дві третини з них використовують для оплати покупок смартфон.

Академія SEO – оплачувати навчання так само легко, як і вчитися

Ще один опитаний мерчант – Академія SEO, яка навчає студентів з усього світу тонкощам SEO. Курси проходять учні з більш ніж 30 країн, тому потрібна платформа, яка обробляє міжнародні платежі так само швидко, як і внутрішні.

З цим проблем не виникло. Практично 100% платежів – успішні. А з урахуванням того, що більш як половина надходять із інших країн, це крутий показник.

При використанні тільки двох платіжних методів Fondy результати відмінні.

Висновки

 1. У Європі Google Pay і Apple Pay менш популярні, ніж в Україні. Набагато частіше європейці закривають свої фінансові питання за допомогою Visa, Mastercard або локальних платіжних методів.
 2. В Україні частіше оплачують за допомогою телефона, ніж у Європі.
 3. Частка Google Pay і Apple Pay в порівнянні з Visa і Mastercard поступово зростає. А отже, є сенс додати ці платіжні методи в свій бізнес.
 4. Швидкість відгуку банків і мікросервісів вражає. Всі фінансові операції здійснюються менш ніж за секунду.
 5. Використовуючи платіжні методи Fondy, можна забезпечити своєму бізнесу конверсію до 99,4%. Досвід наших мерчантів підтверджує це.

Сподобалася публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Згідно з дослідженням Forrester, 77% клієнтів вважають, що якщо компанія економить їхній час у розв’язанні поставлених завдань, то вона надає якісний сервіс. Потенційні покупці хочуть отримувати відповіді на свої запитання незалежно від часу доби. Тому 51% клієнтів очікує миттєвого зворотного зв’язку, незважаючи ні на що. Чим довше покупець чекає на відповідь, тим нижчий рівень задоволеності і тим вища ймовірність того, що він піде.

Щоб підвищити рівень конверсії, а також збільшити лояльність клієнтів і їхню LTV (lifetime value), необхідно своєчасно надавати потрібну інформацію. Взаємодіяти з користувачами 24/7 і 365 днів на рік можна, тільки якщо служба підтримки буде працювати без обідньої перерви та вихідних. Погодьтеся, для малого і середнього бізнесу це вкрай витратно і нерентабельно.

Розвантажити службу підтримки допомагає автоматизація рутинних завдань. Так, комунікація з клієнтами через чат-бота в месенджерах і соціальних мережах дає змогу в рази збільшити кількість оброблюваних заявок і продажів. Віртуальний помічник працює на підставі заздалегідь продуманого сценарію і забезпечує безперебійну взаємодію з лідами і клієнтами.

Нижче ви бачите чат-бота, який знайомить потенційних клієнтів із послугами компанії CarsFromWest і розповідає про переваги співпраці. Також він надає контакти для зв’язку і допомагає підключити менеджера.

Давайте розглянемо ще один приклад. RailwayBot – чат-бот для пошуку і покупки залізничних квитків. Він допомагає знайти потяг, обрати клас вагона (плацкарт або купе), забронювати місця і оплатити квитки.

Чат-ботів використовують ресторани, кафе, салони краси, турагентства, освітні компанії, інфобізнесмени, інтернет-магазини. Далі ви дізнаєтеся, як розробити віртуального помічника для свого бізнесу.

Покроковий план автоматизації продажів у чат-боті

Щоб створити чат-бота, вам не потрібна команда розробників або знання коду. Ви можете розробити віртуального помічника самостійно за допомогою спеціального блокового конструктора абсолютно безкоштовно. Нижче ми розглянемо, як продумати сценарій чат-бота в SendPulse і підключити систему оплат Fondy.

Крок 1 – Продумайте воронку продажів

Воронка продажів – це система залучення лідів, їхній приріст і подальша конвертація в клієнтів. Відповідно до моделі AIDA важливо привернути увагу потенційного покупця (Attention), зацікавити його (Interest), викликати в нього бажання придбати продукт (Desire) і мотивувати до дії (Action), тобто до покупки. Щоб відтворити таку воронку в месенджері, необхідно заздалегідь продумати весь процес взаємодії з клієнтом, починаючи від моменту знайомства.

Припустимо, ви шиєте і продаєте дитяче взуття з екоматеріалів. У такому випадку ваш віртуальний помічник може докладніше розповісти покупцям про моделі, варіанти кольорів, розміри, вартість та доставку. Однак перший етап воронки продажів буде починатися за межами чат-бота. Щоб привернути увагу цільової аудиторії до свого продукту, мотивувати користувачів перейти в месенджер і почати діалог, використовують рекламу в Facebook Messenger або лід-магніт на сайті.

Подивіться, як може виглядати воронка продажів інтернет-магазину винятково із застосуванням платформи Facebook:

 • рекламна кампанія у Facebook Messenger з метою «Повідомлення» для залучення передплатників у чат-бот
 • знайомство з типами і моделями взуття в чат-боті
 • знижка 15% на перше замовлення
 • продаж взуття

В ідеалі потім слід запропонувати користувачам підписатися на соціальні мережі, SMS або email-розсилку. Такий підхід допоможе продовжити комунікацію з клієнтом після покупки для побудови міцних взаємовідносин і підвищення лояльності. Рекламні розсилки по закінченню 24 годин з моменту останніх дій користувача в чат-боті Facebook можливі тільки платно. Тому вкрай важливо продумати сценарій утримання покупця і його подальшого залучення до взаємодії.

Крок 2 – Напишіть сценарій чат-бота

Після того, як ви підготували воронку продажів, саме час продумати сценарій повідомлень чат-бота. Для цього використовуйте кілька рекомендацій.

 • Продумайте вітальне повідомлення. Не варто видавати чат-бота за живу людину. Дайте клієнтові відразу зрозуміти, що він спілкується з віртуальним помічником. Побудуйте діалог від імені чат-бота. Продумайте завдання, які він буде вирішувати, і складіть меню.
 • Проаналізуйте типові запитання. Це допоможе продумати функціонал чат-бота і прописати потрібні відповіді. Наприклад, якщо клієнти часто запитують про матеріали, з яких виготовлено взуття, додайте кнопку з цією інформацією до кожної картки товару.
 • Пишіть короткі та зрозумілі повідомлення. Уникайте технічних термінів або абревіатур, які можуть бути незрозумілі покупцям. В іншому разі користувач може піти, оскільки не зрозуміє, що йому пропонують або що від нього хочуть. Говоріть із клієнтами їхньою мовою.
 • Додайте можливість повернення на крок назад або в початкове меню. У процесі діалогу з чат-ботом клієнт може захотіти змінити обрані параметри або подивитися іншу категорію товарів. Тому важливо обов’язково надати йому можливість у будь-який момент повернутися на крок назад або вийти в головне меню.
 • Надайте можливість підключити оператора. Не всі запитання можна передбачити заздалегідь, тому важливо допомогти клієнту при необхідності отримати консультацію фахівця. Для цього слід додати у свій сценарій спеціальну кнопку для підключення оператора або форму для передачі номера телефону чи email-адреси.
 • Продумайте повідомлення на випадок помилки. Іноді користувачі можуть порушувати сценарій. Якщо на команду користувача у чат-бота не буде відповіді, він просто проігнорує повідомлення. Тому на випадок помилки можна підготувати таке повідомлення: «На жаль, я не можу відповісти на це питання, але моя команда точно допоможе, залиште свій номер телефону для зв’язку».

Для підготовки сценарію чат-бота використовують аркуш А4 або спеціальні сервіси такі як MindMeister, MindMup, XMind і так далі. Подивіться, як може виглядати бесіда віртуального помічника, зроблена в сервісі Coggle. Цей приклад – основа сценарію, яку пізніше можна доповнити розгорнутими репліками чат-бота, щоб діалог був живим, розміреним і цікавим.

Крок 3 – Підключіть Fondy для прийому оплат

Тепер, коли у вас є основа для розробки чат-бота, саме час зареєструватись у Fondy і налаштувати прийом платежів у SendPulse. Для створення акаунта ви можете використовувати email, Facebook, Google або Linkedin.

Після реєстрації в меню зліва виберіть «Налаштування мерчанта», а потім у верхній частині натисніть «Додати мерчанта». Уважно заповніть таку інформацію, як країна, тип підприємства, сайт та інші дані.

Далі натисніть «Продовжити» і додайте необхідні документи для активації мерчанта. Коли він буде схвалений, скопіюйте ID у вкладці «Технічні».

Для підключення платіжної системи до свого майбутнього чат-бота перейдіть в особистий кабінет SendPulse, відкрийте «Налаштування акаунта», натисніть на вкладку «Прийом оплат» і клікніть «Підключити» навпроти Fondy.

Тепер залишилося ввести раніше скопійований ID мерчанта, обрати валюту і натиснути «Зберегти».

Ось і все, можна братися до розробки чат-бота в SendPulse і автоматизувати продажі.

Крок 4 – Створіть чат-бота в SendPulse і додайте кнопку оплати

У верхньому рядку меню перейдіть у вкладку «Чат-боти» і підключіть Facebook Messenger.

Після того, як ви натиснете «Увійти через Facebook», сервіс запропонує підключити відповідну сторінку. Якщо у вас їх кілька, виберіть ту, до якої хочете підключити чат-бота. Далі підпишіться на свого бота, щоб перевіряти ланцюжок повідомлень.

На сторінці, яка відкрилася, натисніть «Створити новий тригер» і виберіть, наприклад, «Підписка». Через зазначений час після того, як користувач натисне «Почати», чат-бот надішле своє вітальне повідомлення.

Щоб приступити до створення чат-бота, натисніть «Привітальна серія» і «Редагувати ланцюжок».

Перед вами відкриється робоче поле зі стандартним стартовим повідомленням, яке ви можете відредагувати на свій смак. Зверніть увагу, що зліва розташовані функціональні блоки, з яких і створюють сценарій чат-бота. Для побудови ланцюжка повідомлень просто перетягуйте потрібні елементи на робоче поле, редагуйте їх у відкритому меню праворуч і крок за кроком відтворюйте сценарій.

У повідомлення ви можете вставляти кнопки, швидкі відповіді, посилання, зображення, смайлики, файли, ефект набору тексту. Щоб додати кнопку оплати в картку товару, натисніть «Додати кнопку» в меню налаштувань справа, виберіть тип «Оплата» і клікніть «Fondy».

Якщо у вашому асортименті багато різних категорій, то для кожної з них краще створити свій ланцюжок повідомлень. Об’єднати їх у єдину стратегію можна за допомогою блоку «Ланцюжок», який розташований в меню зліва. Такий підхід дасть можливість легко редагувати сценарій у майбутньому.

Коли все буде готово, протестуйте чат-бота самостійно. Перевірте тексти, посилання, ціни, фото та іншу інформацію. Якщо все так, як ви і задумували, можете відкривати доступ до чат-бота і запускати рекламу в Facebook для залучення підписників.

Головне – регулярно залучайте нових користувачів, відстежуйте статистику і контролюйте платежі. Пам’ятайте, чат-бот – це ефективний інструмент автоматизації продажів, проте для його результативної роботи потрібна людина. Важливо вчасно усувати помилки в роботі, а також удосконалювати сценарій на підставі статистичних даних і відгуків клієнтів.

Сподобалася публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Простий спосіб дізнатися, хто з залучених лідів уже став клієнтом, а хто ще ні, потребує додаткових дій.

Припустимо, ви збираєте контакти цільової аудиторії через рекламу в Facebook. При цьому у вас є інтернет-магазин, у якому покупці розплачуються через Fondy. У подібній ситуації корисно знати, які ліди вже конвертувалися в клієнтів, а які потрібно до цього підштовхнути, наприклад, рекламною розсилкою.

Розпізнати, хто є хто, нескладно. Спочатку потрібно налаштувати вивантаження лідів із Facebook і платежів із Fondy у Google Sheets. В результаті у вас в таблиці будуть автоматом формуватися два списки: в одному тільки контакти користувачів соцмережі, в іншому контакти покупців разом із даними про їхні транзакції. Залишається періодично співставляти ці списки. Все просто: якщо контакт є серед лідів, але відсутній у переліку покупців, значить, його треба дотиснути рекламою.

Приблизно так буде виглядати співставлений список у Google Sheets, де помаранчевим кольором виділені емейли користувачів Facebook, які вже стали клієнтами. Решта контактів належать поки тільки потенційним покупцям – їх ми і будемо шукати.

Як будемо автоматизувати вивантаження даних

Щоб налаштувати автоматичне вивантаження даних із Facebook і Fondy в Google Sheets, послуги програміста не знадобляться. Досить підключити ці сервіси за допомогою спеціальної системи – онлайн-конектора ApiX-Drive. В результаті він буде автоматично вивантажувати ліди і деталі транзакцій у таблицю.

Ключові особливості ApiX-Drive:

 1. Простота використання. Для роботи з конектором не потрібні спеціальні знання. Користувачеві треба лише зареєструватися на сайті ApiX-Drive, підключити до нього акаунти необхідних сервісів і налаштувати їх на скачування і передачу даних. Система направляє користувача вбудованими підказками. А при наявності помилок в інтеграції з’являються повідомлення, які допомагають розібратися в проблемах.
 2. Підтримка понад 250 сервісів. ApiX-Drive здатний створювати інтеграції між різними сервісами: платіжними системами, електронними таблицями, соцмережами, месенджерами, CRM і так далі. Наприклад, ви можете підключити Fondy до Telegram, Viber або Slack, щоб отримувати повідомлення про нові платежі. А якщо інтегрувати Fondy, наприклад, із «Бітрікс24», «МойСклад» або amoCRM, відомості про транзакції будуть автоматично вивантажуватися у вигляді замовлень прямо в обрану CRM-систему.
 3. Швидке налаштування. Щоб налагодити скачування і передачу даних між двома сервісами через конектор, в середньому потрібно до 15 хвилин.
 4. Гнучке управління. Конектор дає змогу створювати безліч інтеграцій між різними сервісами. Причому до одного джерела можна підключати велику кількість сервісів-приймачів. Наприклад, Fondy можна інтегрувати з Google Sheets, «Бітрікс24» і Telegram. У такому разі дані про платежі будуть передаватися по черзі в кожен підключений сервіс. Створені інтеграції можна в будь-який момент припиняти, редагувати або відключати.

Таким чином, після підключення Facebook і Fondy до Google Sheets конектор буде автоматично формувати в таблиці списки вивантажених лідів і транзакцій. Після цього нам залишиться співставити їх за допомогою функцій Google Sheets, щоб знайти ліди, які ще не відпрацювали.

Етап 1 – підготовка таблиці в Google Sheets

Для початку створюємо таблицю в Google Sheets і готуємо її до прийому лідів із рекламної форми Facebook і платежів із Fondy. Конектор буде вставляти їх упереміш, але ми в будь-який момент зможемо відфільтрувати таблицю так, щоб бачити два окремих списки.

Які саме дані будуть передаватися, залежить від налаштувань вашої рекламної форми у Facebook і платіжної сторінки у Fondy.

У нашому прикладі лід-форма Facebook збирає поштові адреси разом з іменами користувачів, тому кожен лід буде додаватися у вигляді окремого рядка з email та ім’ям користувача в різних колонках. Приклад: olegivanov @ gmail | Олег Іванов.

А наша платіжна сторінка збирає адреси електронної пошти та суми транзакцій. Тобто дані про кожен платіж будуть додаватися у вигляді рядка з email платника і сумою в різних стовпчиках. Приклад: olegivanov @ gmail | 1300.

Таким чином, всього ми маємо три типи даних, а отже, підписуємо колонки для кожного з них: «Email», «Ім’я» і «Сума». При цьому колонка з поштовими адресами буде спільна для лідів і платежів. У ній ми будемо шукати одних і тих самих людей – тобто ліди, які конвертувалися в платників, – в обох списках. Замість email для співставлення ви можете використовувати телефонні номери.

Крім того, додаємо колонку «Статус». У ній конектор буде автоматично підписувати тип поточного рядка: «Лід» чи «Клієнт». Цей стовпець знадобиться для фільтрації списків.

Отже, генерація лідів і прийом платежів налаштовані. Таблиця для прийому даних теж. Тепер розберемося, як вивантажити в неї ліди із Фейсбуку.

Етап 2 – вивантаження лідів із Facebook

Реєструємося на головній сторінці сайту ApiX-Drive і натискаємо «Створити зв’язок». Або відразу заходимо на сторінку інтеграції з Фейсбук і натискаємо «Продовжити налаштування». Потім вибираємо Facebook як джерело даних.

Щоб налаштувати конектор для автоматичного вивантаження лідів із рекламної форми Фейсбуку, обираємо дію «Завантажити ліди».

Після цього підключаємо акаунт Facebook і проходимо інші кроки налаштування джерела, перераховані у верхній частині екрану. Якщо лід-форма ще не створена, потрібно зайти в рекламний центр Facebook і додати її.

Якщо виникнуть труднощі, дивимося відеоінструкцію з підключення Фейсбуку для скачування даних.

Коли з’явиться напис «Налаштування джерела даних успішно завершено», натискаємо «Почати налаштування прийому даних». Після цього вибираємо Google Sheets як приймач.

Щоб кожен лід додавався у вигляді окремого рядка, вибираємо дію «Додати рядок».

Підключаємо акаунт Google Sheets, у якому ми раніше створили таблицю.

Обираємо таблицю (файл) і лист, в які конектор повинен автоматично копіювати дані з рекламної форми Фейсбуку. Потім вказуємо, які саме дані ліда повинні потрапляти в кожну колонку.

Для цього клікаємо по потрібних полях і вибираємо зі списку потрібні типи даних. У нашому прикладі конектор повинен передавати поштові адреси та імена користувачів. Тому заповнюємо поля, підписані як «Email» та «Ім’я». У поле «Статус» обов’язково вводимо «Лід». Зайві залишаємо порожніми.

Виконуємо кроки налаштування, що залишилися, поки не з’явиться список підключень з інтеграцією FACEBOOK > (google sheets).

Після цього конектор почне автоматично завантажувати нові ліди з рекламної форми Facebook і вставляти їх у таблицю Google Sheets. Тепер налаштуємо автоматичну передачу платежів із Fondy.

Етап 3 – вивантаження транзакцій із Fondy

Створюємо новий зв’язок та вибираємо Fondy як джерело даних.

Щоб конектор вивантажував дані про платежі, обираємо «Список транзакцій».

Клікаємо «Підключити акаунт Fondy».

Копіюємо посилання, за допомогою якого конектор буде вивантажувати дані.

Відкриваємо нову вкладку і переходимо в особистий кабінет Fondy. Натискаємо «Налаштування мерчанта», обираємо потрібний мерчант, відкриваємо його технічні параметри і вставляємо раніше скопійоване посилання в поле Server Callback URL. Не забуваємо зберегти зміни.

Повертаємося до налаштування ApiX-Drive і проходимо всі кроки, що залишилися, за допомогою підказок. Коли центр екрану займе напис «Налаштування Джерела Даних успішно завершене», клікаємо «Почати налаштування Прийому Даних».

Вибираємо Google Sheets як приймач даних.

Вибираємо дію «Додати рядок».

Вибираємо таблицю (файл) і лист, у які конектор повинен копіювати дані. Потім вказуємо, які саме дані платежу повинні потрапляти в кожну колонку.

Для цього клікаємо на потрібні поля і вибираємо зі списку потрібні типи даних. У нашому прикладі конектор повинен передавати поштові адреси і суми транзакцій. Тому заповнюємо поля, підписані як «Email» і «Сума». В поле «Статус» обов’язково вводимо «Клієнт». Зайві залишаємо порожніми.

Виконуємо кроки налаштування, що залишилися, поки в списку підключень не з’явиться зв’язок FONDY > (google sheets).

Після цього конектор почне автоматично завантажувати дані про платежі з Fondy і копіювати їх у таблицю Google Sheets. Тепер залишається співставити їх із лідами.

Етап 4 – звірка даних у Google Sheets

Отже, у нас є таблиця, де відбувається автоматична генерація двох списків: лідів із рекламної форми Facebook і даних про платежі з Fondy. Поки ці списки відображаються в змішаному вигляді.

Спочатку виявимо ліди, які вже конвертувалися у клієнтів. Для цього потрібно знайти контакти, які трапляються і в рядках зі статусом «Лід», і в рядках типу «Клієнт». При великій кількості даних у таблиці пошук дублікатів займе дуже багато часу. На щастя, процес можна автоматизувати за допомогою спеціальної формули.

Клікаємо по букві колонки з поштовими адресами – стовпець виділиться. Потім натискаємо «Формат» – «Умовне форматування» – «Містить дані» – «Ваша формула» і вставляємо в поле формулу =countif(A:A,A1)>1. Замінюємо в ній всі «A» буквою виділеної колонки, вибираємо будь-який колір і натискаємо «Готово».

В результаті всі поштові адреси, що повторюються, виділяться вибраним кольором. Це ліди, які вже відпрацювали.

Тепер шукаємо ліди, які ще не стали покупцями і потребують від нас додаткових дій. З повторюваними емейлами розібралися – вони забарвилися. Отже, всі поодинокі адреси залишилися незабарвленими. Але вони можуть належати як невідпрацьований лідам з Фейсбуку, так і покупцям, які прийшли з інших рекламних каналів. Залишається відфільтрувати останніх, щоб залишилися тільки ліди.

Виділяємо колонку «Статус». Клікаємо «Дані» – «Створити фільтр». Потім натискаємо на іконку, що з’явилася поруч із заголовком, і прибираємо галочку «Клієнт».

От і все. На екрані відобразяться тільки ліди. Пофарбовані – відпрацювали. А решта ще не конвертувалися в клієнтів. Ось їх нам і потрібно було знайти.

Google Sheets буде застосовувати фільтрацію і виділення до всіх з нових даних із рекламної форми Facebook і Fondy автоматизовано, тож вам не доведеться виконувати налаштування ще раз.

Висновок

 1. Якщо ви залучаєте ліди через Facebook і приймаєте платежі через Fondy, є простий спосіб дізнатися, хто з зацікавлених користувачів ще не зробив замовлення і потребує додаткової реклами.
 2. Спочатку потрібно завантажити ліди з Facebook у таблицю Google Sheets за допомогою онлайн-конектора ApiX-Drive.
 3. Потім необхідно завантажити платежі з Fondy в Google Sheets – знову ж таки, через конектор.
 4. Після цього потрібно зіставити два списки, щоб знайти в ньому контакти, що повторюються. Цей процес можна автоматизувати, причому навіть без скачування і встановлення додаткових програм. Достатньо скористатися табличною формулою для виділення однакових комірок.
 5. Виділені контакти – це ліди, які конвертувалися в продаж. Всі інші ліди поки не відпрацювали і потребують додаткової реклами.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

З 1 грудня 2020 року до Податкового кодексу України та до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» документом 1017-IX були внесені зміни, які викликали багато запитань у підприємців, котрі приймають платежі за послуги та товари в інтернеті, стосовно необхідності використання програмного РРО.

Закон України, з одного боку, скасовував обов’язкове застосування РРО при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, з іншого боку, виникали запитання, чи належать такі платіжні сервіси, як Fondy, до вказаних систем і сервісів.

При цьому індивідуальні податкові консультації та офіційні відповіді НБУ викликають більше запитань, аніж дають відповідей.

Так, у листі від 15.01.2021 р. №57-0010/3184 Нацбанк радить звертатися із запитаннями щодо застосування РРО до ДПС. Проте роз’яснює, які операції належать до розрахунків за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. А от що таке банківські системи дистанційного обслуговування, НБУ так і не пояснив.

Офіційні джерела

 • Стаття 9 п.14 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»

Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються:

14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

 • Документ 1017-IX: Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України

статтю 9 доповнити пунктом 14 такого змісту:

14) при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

 • Індивідуальні консультації податкової на інформаційному ресурсі Зір, категорія 109.02

Тобто якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад, надання дистанційної послуги або доступу до інтернет-ресурсу (доступу до вебпорталу) з розміщення та використання інформації тощо виключно в електронній формі із застосуванням інтернету), у такому випадку застосування РРО та/або ПРРО є необов’язковим. У інших випадках, при безпосередньому отриманні споживачем товарів чи послуг від постачальника, у тому числі замовлених та сплачених через інтернет-банкінг та із застосуванням інтернет-еквайрингу, останній зобов’язаний застосувати РРО та/або ПРРО на загальних підставах.

 • Лист від 15.01.2021 р. №57-0010/3184 Національного Банку України

 

І от, нарешті, 16 квітня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 520/7835/19, адміністративне провадження №К/9901/4294/20 (ЄДРСРУ № 96339484) дослідив питання щодо використання фізичними особами-підприємцями РРО при здійсненні продажу товарів з використанням мережі інтернет і прийманням оплати за товар за допомогою систем інтернет-еквайрингу.

Верховний Суд розглянув спірні правовідносини, врегульовані вищезгаданими законами, там зробив висновок.

За своїм змістом такі системи, як Fondy, є системами для надання послуг з еквайрингу у дистанційному режимі.

Верховний Суд вважає, що продаж товарів на умовах повної передоплати із застосуванням платіжних сервісів інтернет-еквайрингу відбувається за три етапи:

 1. Операція з приймання платіжним сервісом коштів від покупця, про що формується відповідне електронне повідомлення про приймання коштів
 2. операція безготівкового переказу платіжним сервісом коштів, прийнятих від покупця, на банківський рахунок продавця
 3. Передача товару покупцю

Правильними є доводи, що з технічної точки зору між фізичною особою-підприємцем і фінансовою установою, якій належить платіжний сервіс, відбувається саме операція з безготівкового переказу коштів, для проведення якої застосування РРО не є обов’язковим, водночас суб’єктами (учасниками) безпосередньо операції купівлі-продажу товару є фізична особа-підприємець, яка здійснює продаж товарів, і отримувач такого товару (покупець), який здійснює грошовий розрахунок за цей товар у дистанційному режимі за допомогою платіжного сервісу.

При цьому факт виконання договору купівлі-продажу товару обумовлений саме отриманням товару покупцем, а тому продавець зобов’язаний забезпечити отримання покупцем розрахункового документа, який підтверджує факт оплати покупцем товару. Отже, така операція має ознаки розрахункової в розумінні Закону № 265/95-ВР, а застосування РРО при її проведенні є обов’язковим.

Висновок

ФОП при продажу товарів через мережу інтернет зобов’язані застосовувати РРО у разі оплати покупцями за такі товари готівкою або карткою та видати (вкласти у поштове відправлення) фіскальний чек на повну суму проведеної операції.

Водночас у разі здійснення розрахунків лише в безготівковій формі (з розрахункового рахунка на розрахунковий рахунок або через касу банку) застосування РРО та/або програмних РРО не є обов’язковим.

P.S.

Відносно доводів, що момент здійснення покупцем оплати товару та момент надходження коштів на розрахунковий рахунок продавця від відповідного платіжного сервісу є розірваними у часі і перерахована покупцем сума є меншою на суму утриманої комісії, а тому фактично відсутня операція, яка є розрахунковою в розумінні Закону №265/95-ВР, і їхня фактична сума є меншою за вартість проданого товару, то Верховний Суд вважає їх безпідставними, оскільки у розрахункових операціях, які відбуваються у безготівковій формі з використанням, зокрема, банківських платіжних карток, така обставина є поширеною, але це не змінює суті відповідної господарської операції як продажу товару із проведенням розрахункової операції, в межах якої необхідно використовувати РРО.

P.P.S.

З 10 грудня 2020 року РРО не застосовують при розрахунках за послуги, але виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування і/або сервісів переказу коштів (п. 14 ст. 9 ЗУ «Про РРО» + Індивідуальна податкова консультація від 05.02.2021 р. N 407/ІПК/99-00-07-05-01-06).

Повний текст висновку за посиланням.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

У січні 2021 року український сервіс прийому платежів для бізнесу Fondy спільно з Київською школою економіки (KSE) та національним проєктом Дія.Бізнес запускають проєкт «ГРА В ДОВГУ».  Його мета – залучити українських підприємців-початківців та їхніх працівників до перевірки та поновлення своїх знань у галузі ведення бізнесу. Головний приз у фіналі – оплачувана бізнес-освіта (МВА) у KSE.

Валерія Вагоровська, засновниця та керівний партнер сервісу Fondy

«У 2021 підприємцям потрібно бути ще більш самодостатніми, розраховувати на себе. А це неможливо без конкретних практичних знань. Ніякі курси «успішного успіху» та історії для натхнення не допоможуть: реальна освіта потребує часу і зусиль. Це – гра в довгу, важлива інвестиція в себе, яка обов’язково окупиться. Ми у Fondy захоплюємось підприємцями, які зробили себе самі, і хочемо допомогти якомога більшій кількості українців пройти цей шлях»

Валерія Вагоровська
засновниця та керівний партнер сервісу Fondy

У коротких лекціях викладачі Київської школи економіки та запрошені викладачі розповідатимуть про керування грошовими потоками та проєктами, стратегічне планування, збут у нових реаліях, виявлення неефективності у витратах, операційну ефективність та інше.

Володимир Стецик, віцепрезидент Київської школи економіки, лідер бізнес-освіти

«Маючи нагоду жити в різних країнах світу, я часто питав себе, чому в Україні ми живемо гірше, ніж, скажімо, в ОАЕ чи у Франції. Моя відповідь –  це не тому, що люди гірші, а, радше, тому, що ми менш продуктивні, намагаємося отримати миттєву вигоду чи не готові постійно опановувати нові знання для покращення конкурентоздатності на світових ринках. Усі ці перешкоди будуть усунуті завдяки таким проєктам, як «ГРА В ДОВГУ». Дякую Fondy за таку чудову ініціативу та за запрошення долучитися в ролі партнера»

Володимир Стецик
віцепрезидент Київської школи економіки, лідер бізнес-освіти

«ГРА В ДОВГУ» проходитиме в онлайн-форматі: короткі відеолекції та тестові запитання будуть доступні у Telegram і Viber за допомогою чат-бота. Початок першого етапу заплановано на 11.01.2021. Тривалість – 10 робочих днів, по одній 15-хвилинній лекції щодня. Після кожної лекції прямо тут, у месенджері, учасники проходитимуть тест, за результатами якого будутб нараховані бали.

Учасники, що дадуть правильні відповіді на 65% запитань, отримають сертифікат про кваліфікацію в проєкті та право взяти участь у другому етапі – півфіналі. Фіналісти отримають не тільки знання, досвід і об’єктивну оцінку від професіоналів, а ще й можливість здобути оплачену бізнес-освіту і ступінь магістра ділового адміністрування (MBA) у Київській школі економіки.

Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції

«В Україні є системні проблеми з освітою для підприємців. Тому ми хочемо підтримати підприємців-початківців у рамках національного проєкту Дія.Бізнес шляхом безкоштовного навчання у викладачів Київської школи економіки. Це чудова можливість отримати практичні знання та одразу застосувати їх у бізнес-діяльності»

Валерія Іонан
заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції
Зареєструватися для участі у проєкті можуть усі бажаючі. Заявки приймаються до 10 січня.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Обираючи новорічні та різдвяні подарунки, на що ви звертаєте увагу насамперед? Ціна? Креативність? Якість? Сервіс платежів Fondy пропонує додати ще один пункт: подарунки від українських компаній. Таким чином ви не просто знайдете щось особливе і якісне, а й підтримаєте український бізнес. Команда Fondy пишається своїми клієнтами та якістю їхніх товарів і послуг. Тому напередодні Нового року ми зібрали у один великий список найцікавіші ідеї креативних і корисних подарунків, які пропонують саме наші клієнти та партнери.

Онлайн-тренування з повним пакетом послуг

Новорічні канікули і карантин – час зайнятися собою. З сервісом Planca.coach навіть перебуваючи вдома можна ефективно тренуватися. Вам на допомогу – команда фахівців: тренери, дієтологи, особисті менеджери. Більш того, компанія сама надішле вам необхідний для тренувань інвентар. Дізнатися більше та вибрати відповідний абонемент у подарунок можна на сайті компанії.

Музична листівка з вашою улюбленою мелодією

Надіслати листівку у подарунок? У сучасному digital-світі такі жести – рідкість, це дуже тепло і зворушливо. З Music Cards ви можете не просто надіслати, а створити особливу музичну листівку. Виберіть дизайн або запропонуйте власний, підберіть улюблену музику або завантажте свій трек на сайт, а Music Cards оформить, упакує і відправить листівку одержувачу в будь-яку країну світу.

Креативна бізнес-ревізія

Настав час підбити підсумки і скоригувати плани на новий 2021 рік. Підтримка досвідченого професіонала у цей час – безцінна. Ви можете подарувати сесію з пошуку нестандартних рішень у кризовій ситуації з Вірою Стариченко, якій довіряють такі відомі компанії, як, наприклад, MacCoffee. Зустріч можна організувати і очно, і онлайн.

Подорожі Україною та світом

Приймаючи рішення придбати тур під час пандемії, варто врахувати всі за і проти. Але якщо ви вже зважились на такий подарунок, обирайте тур на сайті й у Viber-групі Poehalisnami або скористайтеся онлайн-сервісом Farvater.

Не кожна закордонна подорож може зрівнятися за силою вражень та емоцій із відвідуванням Чорнобильської зони. А з компанією ChernobylTRAVEL під керівництвом найкращих гідів ви дізнаєтеся набагато більше про цю сторінку нашої історії.

Акустична гітара для затишних вечорів

Гітара Cort AD810 OP зі святковою знижкою від Muzline – ідеальний подарунок людині, яка мріє грати. Ця модель – із ялини, червоного дерева та палісандра.

Бізнес-подарунки

Серед ваших близьких є власники стартапів або невеликих підприємств? Можливо, якийсь із цих подарунків стане чудовим бустом для їхнього бізнесу:

 • безкоштовно для вас – $ 100 для вашого друга. Використовуйте промокод fondy2021 в сервісі Dots Platform для запуску сервісу доставки їжі. Діє до 15.01.2021
 • пакет для створення логотипа та фірмового стилю від Logaster
 • підписка на створення QR-меню для кафе і ресторанів від Stravopys, із річним тарифом два місяці у подарунок
 • ліцензія на використання музики для магазинів, ресторанів, кафе, салонів краси і т. д. від Expert Music зі знижкою 50%
 • медіаконтент, музичні проєкти і звуки для музичного VST-софту Colove Recordings
 • річний абонемент навчання у Клубі професійних перемовників зі знижкою 30%
 • підписка на участь у найбільшому професійному клубі HR і рекрутерів People First Club
 • інтелектуальна IoT-система для пасічників I-Bee
 • підключення до сервісу екологічного сортування сміття з Ecola

Освіта, наука і майстер-класи

Освоїти нову професію, поліпшити навички або просто спробувати щось нове легко:

 • курс по Front-End , cтарт – 14 січня
 • курси, вебінари і мастер-класи з фотографії від «Школи Катерини Упіт»
 • курси фотографії на смартфон і професійну камеру Raw Photo Academy
 • безкоштовний курс зі створення сайтів та інтернет-магазинів з індивідуальною консультацією щодо проєкту
 • курси діджеїнгу і створення музики в Одесі в Ukrainian Sound University
 • сертифікати на уроки будь-яких напрямків в «Монтессорі Центрі»
 • уроки німецької для дітей з інтерактивними завданнями і доступ 24/7 із будь-яких пристроїв Dr-sprache, перші 4 уроки – в подарунок
 • майстер-класи з в’язання з Іриною Акман
 • публікація в науковому виданні з сервісом Big Time

Спорт і здоров’я

Займатися спортом під час карантину можна онлайн, а з нашими партнерами – ще й дуже ефективно:

 • триденний інтенсив ранкової практики для хребта. Відео про курс та реєстрація на заняття тут
 • онлайн-тренування у міжнародній школі гімнастики від олімпійської чемпіонки Катерини Серебрянської

Курси з психології

Для затишку вдома

Завжди доречні подарунки, які роблять побут комфортним:

 • постільна білизна з єгипетської бавовни британського бренду Word of Dream
 • сенсорна насадка на кран з розумним датчиком для економного використання води Water Saver
 • шотландські келихи і подарункові набори для віскі Glencairn
 • яскраві та затишні крісла-мішки Lapufic
 • тертка-шатківниця для овочів і фруктів Tupperware
 • млини для спецій у подарунковій упаковці з сюрпризом Gusti
 • натуральне жолудево-трав’яне мило від магазину Eco-ved
 • подарунковий набір антиколікових пляшечок Dr. Brown’s

Ювелірні прикраси

Нікого не залишать байдужими:

 • ювелірні прикраси зі срібла та золота Oniks.ua зі знижкою 21%
 • авторські прикраси ручної роботи Sterne – давньоруські, скіфські та слов’янські амулети і обереги

Одяг та аксесуари

 • Blume – мереживна білизна ручної роботи
 • NADYA DZYAK – пропонуємо поглянути на цей фатіновий комірець
 • A-HOOLI – яскраві і теплі худі
 • Keenly – пухнасті й невагомі светри ручної роботи з мохеру
 • LeBoutique – тисячі вбрань і аксесуарів на будь-який гаманець
 • сумочки KALITA з петриківським розписом – лише 10 екземплярів кожної моделі на весь світ

Сувеніри та приємні дрібниці

Подарунок на Новий рік не обов’язково повинен бути великим і дорогим – є дрібниці, які легко створять святковий настрій, розвеселять або прикрасять інтер’єр:

 • мінімалістична статуетка кота від сімейної майстерні WoodytUA
 • новорічні сувеніри і прикраси – на сайті UAmade
 • новорічні флористичні композиції для окраси будинку від Show-Flora
 • фотокнига з найкращими спогадами за рік FineBook
 • картина для власника авто Ushakov.cars
 • лентикулярні стереостікери з можливістю кастомізації Flicksticker
 • персоналізовані малюнки у стилі Сімпсонів

Смачні подарунки

До новорічного столу і не тільки:

 • подарунковий набір соусів українського виробництва Tangelo Cat
 • мед у липовій діжечці Medova Dynasty
 • подарункові кошики фруктів, солодощів або інших продуктів з доставкою DF.ua

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

 

Нещодавно ми запустили нову версію дизайну платіжної сторінки. Вона виглядає неймовірно, чи не так?!

Якщо ви досі користуєтеся попереднім варіантом дизайну платіжної сторінки і хочете його оновити, вам потрібно зробити наступні кроки залежно від типу інтеграції, яку ви використовуєте для підключення до Fondy.

До речі, перехід на новий дизайн жодним чином не вплине на проходження платежів, тож ви можете його активувати без побоювання, що платежі зупиняться.

Redirect Checkout

Якщо ви використовуєте простий редирект на платіжну сторінку Fondy, то новий дизайн стане доступним для вас без додаткових дій – просто активуйте його в мерчант-порталі.

Вбудований Checkout (JS widget)

Якщо ви інтегровані шляхом JS SDK version 1, вам потрібно перейти на нову версію JS SDK version 2.

Version 1

Новий дизайн платіжної сторінки не підтримується у старій бібліотеці JS SDK:

<script src="https://api.fondy.eu/static_common/v1/checkout/ipsp.js"></script>

І хоча ми продовжимо підтримувати цю версію в майбутньому та не плануємо її відключати, проте більше не будемо доопрацьовувати нові функції для цієї версії.

Version 2

Для переходу на новий дизайн платіжної сторінки вам необхідно інтегрувати JS SDK version 2.

<script src="https://pay.fondy.eu/latest/checkout-vue/checkout.js"></script>

Перехід із JS version 1 на version 2 потребує:

 • Підключення JS-бібліотеки checkout.js
 • Зміни основного JS-коду на вашому сайті, який реалізує відображення платіжної форми. Зверніться до документації, там описана детальна інструкція, як це зробити.

Платіжні кнопки та посилання

Платіжні кнопки та посилання на платіжну сторінку будуть автоматично перенаправляти користувачів на платіжну сторінку з новим дизайном.

Для прикладу, нижче описано, як перенаправлення буде працювати з точки зору формату посилання на платіжну сторінку. Зверніть увагу, посилання в прикладі неклікабельні, вони наведені тільки для демонстрації:

Формат старого посиланняhttps://api.fondy.eu/api/checkout?button=***

Формат нового посиланняhttps://www.pay.fondy.eu/merchants/***/default/index.html?button=***

Для старих кнопок і посилань такого формату новий дизайн автоматично стане доступний після активації в мерчант-порталі.

Динамічні посилання

Для платіжних кнопок і посилань, котрі містять атрибути в url у такому вигляді:

https://api.fondy.eu//api/checkout?button={"merchant_id":1399213,"currency":"GBP","fields":[{...

необхідно буде перезберегти посилання в мерчант-порталі для активації нового дизайну:

 1. У головному меню перейдіть у розділ «Платіжні кнопки»
 2. Оберіть платіжну кнопку і натисніть «Редагувати»
 3. Натисніть «Зберегти кнопку», щоб отримати нове посилання

Оце й усе! Ви отримаєте платіжне посилання з новим дизайном.

Індивідуальні CSS-стилі у мерчант-порталі

Якщо ви використовуєте індивідуальний CSS-код у дизайні платіжної сторінки, задавши його в налаштуваннях дизайну в мерчант-порталі, цей код не спрацює при активації нового дизайну.

Ви зможете скористатися редактором нового дизайну, щоб отримати необхідну для вашої платіжної сторінки кастомізацію. Але якщо цього не вдасться досягти, ви завжди зможете без труднощів повернути старий дизайн, звернувшись у службу технічної підтримки Fondy.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

За час існування платежів в інтернеті, а це понад 20 років, користувачі ментально звикли до певного алгоритму дій:

 • дістати пластикову картку з гаманця
 • символ за символом, ввести номер картки в платіжну форму
 • ввести додаткові дані
 • отримати та ввести пароль з SMS
 • отримати результат

Здається, що звучить просто та зрозуміло, але насправді процес оплати в інтернеті все ще складніший та менш зручний, ніж в офлайн-світі.

Ніщо не зрівняється з простим дотиком до фізичного термінала вашим телефоном або NFC-карткою. Вам не треба вводити текст, ім’я, email, чекати SMS – все кристально просто. І при цьому нікого не турбує, які символи нанесені на картку.

З появою Apple і Google Pay все стало ще простіше, а клієнти отримали більше комфорту як у фізичному, так і в цифровому світі. При онлайн-оплаті ми поступово наближаємося до офлайн-простоти та швидкості. При цьому сучасні можливості браузерів включають специфікації для введення даних кредитної картки,що дає більше зручності. Chrome, Safari, Firefox підтримують автозаповнення, але вам все одно знадобиться фізична картка або мобільний додаток банку, щоб вручну вводити код безпеки при кожній транзакції.

На цьому моменті ми підходимо до головної проблеми. До того, як форми для кредитних карток зникнуть у минулому, нам необхідно все ще попрацювати над додаванням ясності, простоти і безпеки в онлайн-форми для банківських карток і інших платіжних методів.

Попередня версія нашої платіжної сторінки

 

Попередня версія нашої платіжної сторінки працювала з 2015-го року. За цей час ми домоглися одного з кращих показників конверсії платежів на ринку, реалізували механізми для швидкого і простого підключення сторінки онлайн-оплати на сайт (навіть для нетехнічних фахівців) і надали зручний інтерфейс для покупців. Правда, до 2020 року наша стара платіжна сторінка вже не могла вирішувати поставлені завдання:

 • бути настільки простою, наскільки це можливо
 • включати в себе сотні платіжних методів і все ще залишатися швидкою і зручною
 • завантажуватися менш ніж за 1 секунду для будь-якого покупця, незалежно від того, в якій точці земної кулі він знаходиться
 • мати більш 100 різних стилів, колірних варіацій і конфігурацій
 • вбудовуватися бесшовно в будь-який тип сайту, блогу чи лендингу без програмування

Минулого року Fondy запустили конструктор платіжної форми для розробників. Ми почали аналізувати, що можна поліпшити або спростити так, щоб міняти дизайн платіжної форми могли не тільки технічні фахівці. Для цього протягом року ми збирали зворотний зв’язок від мерчантів – підприємців-клієнтів Fondy, а також постійно збирали відгуки і статистику про те, як розробники користувалися нашою технічною документацією. Обробивши отриману інформацію, ми змогли створити концепцію нової платіжної сторінки, яка:

 1. Візуально сильно відрізняється від однотипних сторінок конкурентів
 2. Проста в підключенні і налаштуванні: дизайн платіжної сторінки можна налаштувати в кілька кліків прямо в Fondy-кабінеті навіть без допомоги програміста
 3. Безпечна і транслює це відчуття користувачам
 4. Завантажується швидше, ніж попередня версія
 5. Має безліч шаблонів дизайну і конфігурацій

Нові можливості платіжної сторінки

Проста і ясна візуальна частина

 

В основі оновленого інтерфейсу лежить банківська картка як найприродніший і найбільш зрозумілий візуальний елемент оплати. За великим рахунком, ми просто прибрали все зайве, що відволікає увагу.

Жодних посилань, що змушують покинути сторінку, поп-апів з інструкціями, зайвих полів введення з ПІБ і телефоном. Залишена тільки найважливіша інформація:

 • логотип продавця
 • інформація про типи карток, банків і платіжних систем, якими можна здійснити оплату
 • інформація про безпеку платежів
 • локалізація на понад 20 популярних мов

Такий підхід багато в чому допоміг спростити сприйняття онлайн-оплат навіть для тих покупців, які роблять покупки в інтернеті вперше. Також ми адаптували платіжну сторінку для людей із проблемами зору. Після безлічі тестів ми переконалися, що оплачувати покупки зручно як людям зі слабким зором, так і незрячим людям.

Додавання логотипу

Раніше, щоб додати логотип магазину або бізнесу на платіжну сторінку, власнику магазину довелося б залучати фронтенд-розробника і міняти CSS. У новій сторінці логотип можна додати кількома кліками в налаштуваннях дизайну Fondy-кабінету.

Редактор дизайну

В епоху повального захоплення Material Design використання градієнтних переливів вважалося поганим тоном, а багато платформ, сайтів і продуктів використовували концепцію Flat UI. Сьогодні все повернулося на свої місця і чистий градієнт вважається привабливим для користувача.

Слідуючи трендам, ми вирішили дати клієнтам вибір правильних поєднань як flat-кольорів, так і градієнтів. Тепер в налаштуваннях платіжної сторінки представлений цілий набір готових дизайн-пресетів. Всього їх 60. Кожен доступний у двох темах – світлій і темній. Якщо жоден із пресетів не підійшов під фірмовий колір сайту мерчанта, він може вибрати будь-який колір з палітри вручну.

Завдяки наборам шаблонів платіжна сторінка буде виглядати більш нативно. Неначе вона є частиною самого інтернет-магазину.

Локалізація для різних ринків

Нову сторінку оплати можна адаптувати для різних мовних версій. Це допомагає мерчантові персоналізувати контакти з іноземними покупцями і спрощує взаємодію з самою платіжною сторінкою.

Звичайно, і минула сторінка оплати була локалізована, але це стосувалося тільки необхідних полів. У новій версії мерчант може написати різний текст для всіх функціональних елементів і адаптувати назви платіжних методів або полів форми в залежності від мовної версії сторінки.

Наприклад, користувачі в Польщі звикли оплачувати платежі за допомогою Linki bankowe. В Ірландії цей же метод традиційно називають Internet banks. Залежно від аудиторії сайту, інтернет-торговець може адаптувати назви різних елементів сторінки через свій особистий кабінет, спираючись на своє сприйняття портрета покупця. Наприклад, якщо сайт приймає пожертвування, а не покупки, він може перейменувати кнопку “Оплатити” на “Пожертвувати”.

Порядок відображення методів оплати теж можна змінити. При цьому для різних регіонів або країн найпопулярніший метод буде відображатися першим в списку.

Передбачувана адаптивність

Тепер користувач Fondy може заздалегідь побачити, як дизайн платіжної сторінки буде виглядати в адаптивному відображенні для смартфона, планшета або у версії, вбудованій в його сайт.

Якщо ви плануєте вбудовувати платіжну сторінку на сайт в обмежену за розміром область, ви також зможете попередньо подивитися на її адаптацію.

Менше кліків для постійних покупців

Щоб зробити повторні оплати швидшими, зазвичай ми рекомендуємо токенізувати картку клієнта. Це дозволяє здійснювати повторні платежі без заповнення полів – так, як це відбувається в сервісах на зразок Glovo, Netflix і Uber. Як простішу альтернативу токенізації, Fondy також дозволяє зберігати картки прямо в платіжній сторінці.

 

З урахуванням можливостей браузерів по запам’ятовуванню даних карток, про які ми говорили раніше, процес повторної оплати для покупців проходить більш комфортно і швидко.

Більше довіри у нових покупців

Ми розуміємо, що зовнішні сторінки оплати можуть викликати недовіру у нових клієнтів. Щоб мінімізувати підозру в таких випадках, ми додали зрозуміле пояснення того, що відбувається з даними банківських карток після оплати, якщо їх зберігати для швидких повторних оплат.

 

Швидкість роботи і безпека

Перед запуском оновленої сторінки ми провели серйозне оновлення всієї інфраструктури. Зокрема, перенесли сервіси і головну базу даних на обладнання нового покоління, яке в кілька разів швидше і надійніше попереднього. Крім збільшення продуктивності системи та поновлення безпеки Fondy, це дозволило в три рази прискорити завантаження нової платіжної сторінки з будь-якої точки світу. Для цього ми використовуємо систему CDN. Нарешті, завдяки використанню сервісів від Amazon, ми гарантуємо клієнтам захист платежів від DDoS-атак і спроб вторгнень.

Також у новій платіжній сторінці впроваджена версія другого протоколу 3D Secure від платіжних систем Visa і Mastercard. В основному цей протокол спрямований на поліпшення конверсії за рахунок меншої кількості взаємодій з користувачем. Тобто після массового впровадження цієї версії 3D Secure світовими банками кількість платежів, які потребують додаткового введення одноразового пароля, буде значно меншою.

На сьогодні все. Замість епілогу хочемо підкреслити, що всі існуючі і майбутні зміни в платіжній сторінці спираються на дані про поведінку клієнтів, зворотний зв’язок наших мерчантів та актуальні UX-практики. А далі – тільки простіше.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес

Чат