Інтернет еквайринг це послуги прийому онлайн платежів в Україні

✅Що таке інтернет еквайринг: термінологія і принцип роботи

Інтернет-еквайрінг — це банківський термін дістався онлайну від наземного еквайрингу — прийому платежів через POS термінали у так званих “цегельних” (англ. brick and mortar) магазинах. Звичний, фізичний POS термінал перенісся в інтернет і став віртуальним терміналом (англ. virtual terminal). У свою чергу інтернет-торговець в термінології веб еквайрингу став називатися Мерчантом (англ. merchant). Якщо перенести аналогію в нашу офлайн життя, то Мерчант — це торговий магазин, всередині якого на кожній касі встановлений свій POS термінал.

Интернет эквайринг

Магазин / POS термінали – аналог інтернет мерчанта і віртуального терміналу

Також і в інтернет-торгівлі: юридична або фізична особа, яка надає послуги, або товари в Інтернет називається Мерчантом. Мерчант може бути представлений у вигляді веб-сайту, інтернет магазину, сторінки в соціальних мережах, односторінкового сайту (Лендінг), мобільного додатка, десктопного додатка, Smart TV, онлайн-ігри в PlayStation і так далі. У цьому випадку віртуальний термінал є тією обліковим записом, що зв’язує Мерчант з банком, який надає послуги інтернет-еквайрингу — банком-екваєром.

Ланцюжок прийому платежів в онлайні складається з декількох учасників.

Покупець або власник картки (англ. cardholder) — клієнт інтернет-торговця, що здійснює оплату товару або послуги.

Мерчант,  або інтернет-магазин, або торгово-сервісне підприємство (ТСП) — онлайн-торговець, що надає послуги або товари через глобальну мережу Інтернет.

Розрахунковий банк мерчанта — банк, у якому відкрито рахунок та / або банківська карта мерчанта для отримання відшкодувань (виплат) за прийнятими платежами.

Банк-екваєр (англ. acquiring bank) — кредитна організація, зареєстрована в міжнародних платіжних системах, таких як Visa і MasterCard і надає облікові записи мерчанта і віртуального терміналу інтернет торговцю для здійснення взаєморозрахунків з розрахунковим банком мерчанта прийнятих платежів.

Платіжна система (ПС англ. payment system) — платіжна система, що забезпечує технологічну взаємодію всіх учасників  онлайн еквайрингу. Платіжна система може бути як міжнародної так і працювати тільки всередині країни. В Україні на даний момент платежі через інтернет приймають дві міжнародні платіжні системи: Visa і MasterCard і одна національна – ПРОСТІР.

Банк-емітент (англ. issuing bank) — кредитна організація, в якій емітована карта покупця

Что такое интернет эквайринг

Для забезпечення великих технологічних і фінансових переваг, мерчант має можливість працювати не тільки безпосередньо з банком-екваєром, але також і через посередника — платіжну платформу, таку як FONDY.

Платіжна платформа (провайдер платежів, англ. Payment Service Provider, PSP) може виступати як в ролі платіжного шлюзу так і в ролі агрегатора платежів .

Платіжний шлюз (англ. payment gateway ) — це технологічне рішення, що дозволяє інтернет-торговцю приймати платежі одночасно через кілька банків-екваєрів за допомогою однієї єдиної інтеграції.

Агрегатор платежів – фінансова організація, що дозволяє Мерчанту під одним договором інтернет-еквайрингу отримувати відшкодування від різних банків екваєрів на свій розрахунковий рахунок. Як правило, вся звітність, фінансові взаєморозрахунки і юридичні договору ведуться між торговцем і агрегатором у вигляді двосторонньої взаємодії, що істотно спрощує процес прийому платежів, а також фінансовий і бухгалтерський облік.

Интернет эквайринг это FONDY

Кожен учасник процесу інтернет-еквайрингу отримує частину еквайрингової комісії з суми, яку сплачує покупець. Мерчант отримує відшкодування суми покупки за вирахуванням еквайрингової комісії. FONDY утримує еквайрингу комісію згідно з тарифами.

Еквайрингова комісія в свою чергу складається з:

 • Merchant Discount Rate, MDR – це комісія, стягнута з торгово-сервісного підприємства за кожну транзакцію і включає в себе націнку банку-екваєра, платіжного провайдера, Interchange Fee і комісії платіжних систем. MDR комісія в Україні, як правило, встановлюється у відсотках, в ЄС – відсоток і фіксована частина. MDR покликана стимулювати банк-екваєр розвивати свою мережу платіжних терміналів.
 • Interchange Fee – комісія, яка виплачується банку-емітенту. Вона покликана стимулювати емітента випускати більше платіжних карт для розрахунку в торгово-сервісній мережі. Як правило, величина цієї комісії залежить від типу карти (класична, преміальна, передплачений), обороту торгової точки, способу проведення транзакції (CHIP, PIN, інтернет, 3D Secure , магнітна смуга, MOTO);
 • комісія ПС – по суті, дохід Visa, MasterCard і простiр, як правило незначна частина від загальної величини торгової комісії;
 • націнка банку-еквайра і при наявності агента в особі процесингового центру, платіжного шлюзу або агрегатора – це комісія, яку банк-екваєр, або агент встановлює для отримання прибутку;

✅Переваги і вигода інтернет-еквайрінгу від FONDY

 • простота інтеграції через платіжні кнопки , API , CMS плагіни
 • прийом платежів як за картками, так і по локальних платіжним методам Європи
 • доступ до великої кількості банків-екваєрів в Україні та Європі через єдину інтеграцію
 • один договір на всіх банків-екваєрів
 • звітність в зручному форматі як для керівника мерчанта, так і для бухгалтерії
 • висока прохідність платежів і відмовостійкість за рахунок автоматичного каскадного перемикання банків-екваєрів в разі збою у одного з них
 • прозорі тарифи
 • висока конверсія успішних платежів по будь-яким картками світу
 • зручний особистий кабінет для управління платежами
 • високий рівень технічної підтримки клієнтів в онлайні в будь-якому з месенджерів, поштою або телефоном.
 • персональний аккаунт-менеджер, який допоможе пройти процес підключення
 • прийом платежів в будь-якій валюті для європейських компаній

Демонстрацію як працює платіжна сторінка FONDY ви можете подивитися в Demo магазині . Демонстрацію особистого кабінету мерчанта ви можете побачити, вказавши всього-лише email адреса.

Зареєструвати мерчант і підключитися до FONDY ви можете пройшовши простий процес реєстрації .

✅Недоліки прямої інтеграції з банками-екваєрами

 • як правило складна та недешева інтеграція з API від банківського вендора
 • залежність від одного банку і неможливість приймати платежі при недоступності банківських сервісів. За вимогами платіжних систем банки зобов’язані регулярно зупиняти свої процесингові системи для установки оновлень. Такі регламентні роботи зазвичай тривають від 1 до 4 годин.
 • недостатня звітність та реєстри платежів
 • низька прохідність або повна заборона на іноземні карти без наявності позитивної процесингової історії у мерчанта
 • можлива відсутність технічної підтримки онлайн
 • відносно невисока конверсія через відсутність резервних каналів еквайрингу платежів через інші банки

Хочу приймати платежі з усього світу!