Як приймати оплату самозайнятим без сайту

Як приймати оплату самозайнятим без сайту

Ринок фріланс-послуг швидко розвивається у всьому світі, залучаючи самозайнятих спеціалістів різного профілю, що пропонують свої послуги на профільних сайтах, а також індивідуальних підприємців і приватні компанії, яких цікавить позаштатна співпраця (причому нерідко – у дистанційному режимі).

Будь-яка якісно виконана робота передбачає своєчасну оплату. У цьому матеріалі ми розповімо, як самозайнятим спеціалістам без власного сайту виставити інвойс на оплату своїх послуг, як згенерувати платіжний лінк і в чому полягає перевага співпраці з Fondy для самозайнятих.

Дізнайтесь, як розвивати свій бізнес, у 3 сезоні проєкту для підприємців «Гра в довгу»

Хто такі самозайняті та які послуги вони пропонують

Робота у форматі фрілансу тією чи іншою мірою існувала завжди, але саме пандемія останніх років дуже вплинула на такий тип співпраці. Справа в тому, що через карантин і численні локдауни багато компаній скоротили персонал або навіть закрилися. І якщо ви втратили роботу за наймом, то самозайнятість – добрий вихід. Починайте працювати на себе. Адже ви, напевно, маєте різні таланти і зможете запропонувати продукт, який знайде попит у ваших клієнтів. Пройдіть реєстрацію як ФОП (фізична особа-підприємець), створіть собі сайт-візитку і приступайте до роботи як самозайнятий.

Термін фрілансер (або самозайнятий) походить від англійського freelance, у перекладі означає – «вільний художник». Він може працювати, коли хоче, скільки хоче та робити те, що йому цікаво. З погляду роботодавця, це позаштатний співробітник, якого наймають для виконання певного обсягу роботи. Причому така робота необов’язково виконується у віддаленому режимі, адже самозайнятий фахівець може працювати і в офісі (якийсь період часу). Але зазвичай виконавець знаходить замовлення в інтернеті на профільних сайтах та підтримує стосунки з роботодавцем там же.

Самозайняті спеціалісти пропонують свої послуги у різних галузях, але найбільше – у журналістиці, копірайтингу, програмуванні, архітектурі, дизайні, фотозйомці тощо. Також у цьому сегменті успішно працюють маркетологи, PR-фахівці, відеомонтажери, розробники сайтів та інші професіонали. Компанії часто наймають таких працівників лише для виконання одного чи кількох завдань, тому не завжди є сенс брати їх у штат.

Число самозайнятих фахівців у світі вже зараз дуже велике, але завдяки поширенню швидкісного інтернету, удосконаленню технології онлайн-оплат та розвитку культури віддаленої роботи кількість самозайнятих постійно зростає.

Як самозайнятим приймати платежі від клієнтів без особистого сайту

Є кілька способів. Найпростіший і найдоступніший – прийом грошових переказів на банківську картку. Для цього потрібно повідомити номер своєї картки клієнту та попросити його переказати на неї гроші.

Переваги такого способу:

  • можна отримувати кошти негайно, без затримок і будь-яких формальностей
  • гроші зазвичай надходять на рахунок дуже швидко

Недоліки:

  • незручний облік надходжень
  • комісія за грошовий переказ буває досить високою
  • транзакція може не пройти у разі збою в одного з банків (одержувача чи відправника)
  • якщо ви маєте намір отримувати гроші на картку регулярно та у великому обсязі, то вам слід легалізувати такі надходження – для цього потрібно сплатити податок на доходи фізичних осіб

Тож прийом грошей на картку вам підходить лише в тому випадку, якщо ви як самозайнятий рідко виконуєте замовлення для клієнтів і так само рідко отримуєте гонорари.

Другий спосіб отримання оплати за виконану роботу – підключити інтернет-еквайринг, тобто прийом платежів онлайн із банківських карток та електронних гаманців. Якщо фрілансер регулярно отримує гонорари за виконані замовлення, цей спосіб для нього найбільш оптимальний.

Переваги інтернет-еквайрингу:

  • можливість прийому платежів із різних країн і в різних валютах
  • різні способи оплат, завдяки цьому – більше охоплення цільової аудиторії
  • висока безпека платіжних даних за рахунок сучасних методів шифрування
  • каскадний процесинг, завдяки якому значно підвищується рівень конверсії платежів
  • фіксована комісія за кожну операцію
  • низький податок на прибуток (близько 5%) за умови роботи у форматі ФОП
  • підключити та почати приймати онлайн-платежі можна навіть не маючи свого особистого сайту

Недоліки:

  • процес підключення інтернет-еквайрингу займає 1-3 дні та вимагає подання певних документів
  • може бути додаткова комісія за конвертацію валютних платежів

Найпростіший і найшвидший шлях для самозайнятого до підключення інтернет-еквайрингу лежить через співпрацю з платіжним агрегатором. Але це не єдина перевага, адже агрегатор до того ж забезпечує можливість прийому онлайн-оплат у різний спосіб, включаючи холдування, повернення та інші інструменти.

Усі кошти, які прийшли від клієнтів, спочатку надходять на мерчант-рахунок самозайнятого, потім через день або кілька днів виводяться на банківську картку чи розрахунковий рахунок. Наприклад, Fondy зазвичай проводить відшкодування на наступний банківський день, але за домовленістю може це зробити і в день отримання платежу.

Інструменти інтернет-еквайрингу

Для отримання оплати за виконані послуги самозайняті підприємці можуть використовувати два фінансові інструменти: онлайн-інвойси та платіжні посилання. Розповімо коротко, як вони працюють.

Підприємець створює інвойс в особистому кабінеті мерчанта та надсилає на електронну пошту клієнту. В інвойсі вказуються отримувач та призначення платежу, час дії та сума до сплати. Процес формування інвойсу займає не більше 30 секунд, а його оплата – ще менше. Клієнт натискає на посилання, потрапляє на платіжну сторінку та оплачує замовлення.

Платіжне посилання згенерувати ще простіше та швидше, ніж інвойс. Готовий лінк можна надіслати клієнту електронною поштою, в будь-якому месенджері або в SMS. Натиснувши на посилання, платник одразу переходить на сторінку онлайн-оплати.

Сучасні платіжні інструменти для фрілансерів від Fondy

Як створити інвойс на платформі Fondy

Щоб отримати можливість генерувати інвойси та приймати оплати від клієнтів з усього світу за допомогою платіжного сервісу Fondy, необхідно виконати лише дві дії. Почніть із створення облікового запису на нашому сайті, відразу після цього вам буде відкритий доступ до особистого кабінету.

Наступний крок – внесіть у спеціальній формі інформацію про ваш бізнес, вказавши вебадресу вашого сайту або бізнес-сторінки та номер розрахункового рахунку. Після завершення процедури активації (яка виконується лише раз) ви зможете використовувати всі функції сервісу Fondy, у тому числі формувати інвойси або платіжні посилання та надсилати їх клієнтам.

Щоб створити інвойс, зайдіть у меню «Інвойси» і натисніть кнопку «Створити інвойс».

Далі заповніть форму: суму та призначення платежу, електронну пошту одержувача, термін дії інвойсу. Якщо ви поки що не хочете списувати гроші з картки клієнта, а лише «заморозити» їх, щоб бути впевненим у тому, що він зможе вам згодом заплатити за виконану роботу, поставте галочку у полі «Передавторизація».

Отримавши інвойс, платник переходить за посиланням на платіжну сторінку та оплачує його.

Варто зауважити, що за бажанням ви можете змінити дизайн платіжної сторінки в тому стилі, який вам більше подобається. Наприклад, до неї можна додати логотип і вибрати бажаний колір фону. Щоб це зробити, зайдіть у меню Налаштування мерчанта > Дизайн. Сторінку онлайн-оплат Fondy адаптовано для перегляду й у браузері, і на мобільних пристроях.

Самозайнятий може виставляти інвойси у будь-якій валюті. Проте в Україні списання з картки платника та відшкодування на рахунок виконуватиметься у гривневому еквіваленті за курсом НБУ.

Як створити платіжне посилання у системі Fondy

Виберіть в основному меню «Платіжні кнопки» та натисніть на «+Конструктор кнопок». У вкладці «Основні дані» вкажіть тип кнопки: «Платіж» або «Регулярний платіж», введіть суму та опис платежу. Натисніть кнопку «Згенерувати». За кілька секунд ви побачите готове коротке посилання, яке веде на сторінку оплати. Просто скопіюйте його та надішліть платнику електронною поштою, через месенджер або будь-який інший канал комунікацій.

Ваш клієнт, відкривши посилання, потрапить на платіжну сторінку, де вибере зручний для нього спосіб оплати. Все дуже просто та наочно.

Переваги роботи з Fondy для фрілансерів

Завдяки Fondy самозайняті професіонали зможуть приймати платежі на сайті та без нього з більш ніж 200 країн у 151 валюті світу, а також отримають доступ до таких інструментів, як холдування (заморожування суми на рахунку клієнта), повернення коштів без комісії на всю суму або її частину та багато інших. Ще одна важлива перевага для фрілансера – можливість генерувати детальні аналітичні звіти з оплат.

Крім набору великої кількості фінансових інструментів, Fondy забезпечує високу конверсію платежів (до 98%) і має відмінну репутацію на ринку. Крім того, наша просунута система Fondy Protect допоможе застрахуватися від можливих оплат із дискредитованих карток.

Підключіть Fondy та почніть приймати платежі без сайту локально та глобально

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА