
Для фізичних осіб, які поки що не зареєстровані як офіційні підприємці, прийом онлайн-оплат має свої особливості. У цьому матеріалі ми розберемося, чи може фізособа підключити інтернет-еквайринг на сайті або в іншому каналі продажів, чи є альтернативні способи прийому платежів і яке рішення найкраще підійде для цього завдання.
Як приймати оплати фізичним особам
Уявімо таку ситуацію: підприємець-початківець хоче перевірити, наскільки успішною буде його нова ідея для бізнесу. Наприклад, наш герой хоче протестувати попит на м’які іграшки власного виробництва. Поки що незрозуміло, якими будуть продажі, тому спочатку він не хоче реєструватися як офіційний підприємець.
Для збуту товару стартапер планує використовувати сайт і соціальні мережі. В принципі, замість звичної кнопки «Купити» наш бізнесмен може вказати реквізити банківської картки та обробляти замовлення вручну, отримуючи гроші на свій рахунок фізичної особи. Тобто прийом онлайн-оплат відбуватиметься за знайомою чи не кожному українцю схемою «скиньте гроші на картку». У міжнародній платіжній класифікації це називається P2P (peer-to-peer) переказ.
Чи можна приймати платежі на особисту картку
Переклади типу P2P мають величезну популярність серед фізичних осіб, оскільки це зручно та швидко. Для платника грошовий переказ не тягне за собою жодних наслідків. А ось для фізичної особи – у разі, якщо переказ коштів набуває систематичного характеру, – наслідки є: необхідно декларувати доходи та сплачувати з них податки, оскільки кожен платіж на картку фізичної особи класифікується як отримання прибутку. Усі доходи мають бути задекларовані до 1 травня наступного року з обов’язковою сплатою податків до 1 серпня того ж року. Загальна сума складається з 18% (прибутковий податок для фізичних осіб, він же ПДФО – податок на доходи фізичних осіб) та 1,5% (військовий збір). Податкові зобов’язання можуть нараховуватися за період максимум 1095 днів, тобто за три минулі роки.
Мінуси роботи у форматі фізособи
Припустимо, що авторські іграшки нашого бізнесмена дуже популярні, доходи зростають, проте він продовжує приймати гроші на свою картку у форматі P2P.
Для фізичних осіб, які не зареєстровані як індивідуальні підприємці без ІП (ФОП), така діяльність може бути розцінена як підприємництво. Причина – велика кількість платежів на картку не від родичів чи пов’язаних із ними осіб. За бізнес без реєстрації ІП (ФОП) фізособі загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Щоправда, не так просто дізнатися, що якийсь продавець приймає велику кількість платежів, тому що банки не розкривають інформацію про рух на рахунку звичайних фізичних осіб. Фіскальні служби можуть отримати доступ до цієї інформації лише за рішенням суду, що потребує деякого часу.
Але, крім ризику накладення штрафу, є ще кілька факторів, які знижують привабливість цього виду оплат. По-перше, це незручно для клієнтів. Адже якщо вони звикли платити в один клік онлайн, то карткові перекази для них – анахронізм. По-друге, P2P-формат викликає недовіру покупців. Згідно з дослідженням, споживачам комфортніше оплачувати послуги або товари на платіжній сторінці, ніж переказувати кошти на картку незнайомцю. Усе це призводить до обмеження ринку збуту. По-третє, у разі повернення товару продавцю доведеться робити зворотний переказ коштів покупцю та сплачувати додаткову комісію.
Чи можна підключити платіжну систему фізичній особі без ІП (ФОП)
Зазвичай при підключенні інтернет-еквайрингу для прийому онлайн-оплат платіжні системи вимагають, щоб продавець отримав статус офіційного підприємця. Крім того, сайт або мобільний додаток торговця повинні відповідати деякому переліку вимог. Короткий список наведений нижче:
- всі сторінки сайту або мобільного додатку повністю працездатні та відкриваються без проблем
- усі товари в каталозі мають описи та характеристики
- контактна інформація містить актуальну інформацію
- покупці можуть знайти умови доставки/повернення товарів або послуг
При підключенні до платіжної платформи Fondy майбутній мерчант може перевірити свій сайт лише за 5 кроків. Це можна зробити онлайн за посиланням.
Fondy – це платіжні рішення для бізнесів будь-якого розміру, знайдіть своє
Як налаштувати прийом платежів фізичній особі
Найшвидший шлях до прийому оплат для фізичної особи в Україні – це оформлення статусу індивідуального підприємця (офіц. «фізична особа-підприємець») або відкриття юридичної особи (найпоширеніший тип в Україні – «товариство з обмеженою відповідальністю»).
Але якщо ви не готові заглиблюватися у тонкощі процесу та хочете працювати без ІП (ФОП), то з цим можуть допомогти фахівці Fondy. При підключенні онлайн-платежів ми консультуємо кожного клієнта та підбираємо рішення, що найбільш оптимально відповідає його бізнесу.
Переваги роботи з платіжним агрегатором
Інтернет-еквайринг – це найпоширеніший у світі метод отримання платежів для онлайн-бізнесів. Для його підключення на сайт або використання у продажах через мобільний додаток або соціальні мережі мерчантові знадобиться платіжний агрегатор – посередник, який поєднує бізнес із банками та світовими платіжними системами.
Підключення до платіжного агрегатора, наприклад, до Fondy, надає низку переваг, одна з яких – каскадний процесинг оплат. Суть його в тому, що якщо один банк не може обробити транзакцію, Fondy миттєво перенаправляє транзакцію до іншого банку-партнера. Такий підхід збільшує кількість успішних продажів в інтернет-магазині та підвищує лояльність покупців. Крім того, всі операції захищені системою Fondy Protect, вона автоматично виявляє несумлінних покупців і стежить за тим, щоб платіжні дані не потрапили до рук шахраїв. Іще один приємний бонус – ви можете продавати свої товари практично у будь-якій країні світу, оскільки Fondy дає можливість приймати оплати з понад 200 країн.
Як працює прийом оплат із Fondy
Купуючи онлайн на вашому сайті або в додатку, ваш клієнт переходить на захищену платіжну сторінку, де може обрати один зі зручних способів оплати. Далі він вводить реквізити картки (або використовує швидку оплату з Apple Pay/Google Pay) та оплачує товар чи послугу. При натисканні на кнопку «Оплатити» Fondy ініціює ланцюжок запитів. Агрегатор зв’язується з процесинговою системою, що обробляє онлайн-платежі, банком-еквайром, платіжною системою (наприклад, Visa) і, нарешті, з банком-емітентом, який випустив картку клієнта, для виконання транзакції. Якщо операція не викликає підозр, а на рахунку покупця достатньо коштів, гроші списуються з його картки та надходять на ваш рахунок.