Як відкрити ФОП в Україні

Як відкрити ФОП в Україні

У період воєнного стану (введений в Україні з 24 лютого 2022 року) платники єдиного податку 3 групи можуть перейти на так звану 3 групу єдиного податку з особливостями, в якій ЄП становить 2% від доходу

Для платників ПДВ ставка ЄП становить 3% замість 5%

Платники єдиного податку 1 і 2 груп мають право не сплачувати єдиний податок і ЄСВ за себе у період воєнного стану (введений в Україні з 24 лютого 2022 року)

Платники єдиного податку 3 групи, які перейшли на 3 групу єдиного податку з особливостями (ЄП – 2%), повині здавати звіти щомісяця

У чому переваги ведення бізнесу у статусі фізичної особи-підприємця (скорочено – ФОП), що потрібно для реєстрації та отримання витягу з реєстру, чи можна зробити це онлайн, який КВЕД обрати, коли та які податки платити – читайте у великому матеріалі нижче.

Що таке ФОП

Багато українських підприємців починають вести бізнес в інтернеті без оформлення якогось легального статусу. Такий підхід цілком прийнятний, доки обороти несистематичні, продажі пропонованих вами товарів або послуг трапляються лише епізодично, їх облік нескладний і ви поки не впевнені, що займатиметеся подібним видом діяльності в майбутньому. Але припустімо, ваш бізнес почав розвиватися успішно, обороти стали швидко зростати, так само як і кількість покупців товарів або користувачів послуг, а на ваші банківські рахунки щомісяця надходить безліч платежів. У такому разі саме час задуматися про юридично правильне оформлення діяльності вашого інтернет-магазину, агентства послуг чи іншого виду бізнесу. Найпростіший спосіб зробити це – зареєструвати себе як ФОП.

Статус ФОП дозволяє працювати у легальному правовому полі, справно сплачувати всі податки та не боятися можливих проблем із боку державної податкової служби.

7 причин відкрити ФОП

  1. Отримання легального статусу дає можливість вести серйозний бізнес і вселяє клієнтам набагато більше довіри, ніж звичайна фізична особа. Це важливий суб’єктивний фактор, який допомагає продавати більше, приймаючи платежі на великі суми у гривні чи інших валютах, та розвивати свою справу набагато успішніше.
  2. Чимало дистриб’юторів або інших великих посередників не співпрацюють із фізичними особами. Чи працюють на таких умовах, що партнерство може виявитися малоприбутковим.
  3. Підприємець із офіційною реєстрацією може запропонувати своєму клієнту набагато ширші можливості безготівкової оплати товарів і послуг: торговий та інтернет-еквайринг.
  4. Банк не буде блокувати платежі та не ставитиме запитань про походження коштів, якщо ви подбали про реєстрацію своєї діяльності.
  5. Вам не варто боятися проблем із податковою. Про всяк випадок нагадуємо, що в Україні штраф за незаконну економічну діяльність становить від 17 000 до 34 000 грн. Погодьтеся, не дуже приємно, тому краще сплатити державі певну суму у вигляді податку і спати спокійно.
  6. Робота у статусі ФОП передбачає нарахування трудового стажу, що дає змогу легко зробити довідку про доходи для відкриття кредитної лінії в банку, оформлення іпотеки та іншого, а в майбутньому – отримувати пенсію.
  7. ФОП – це просто, і до того ж безкоштовно. А отже, питання про те, наскільки швидко реєстрація як ФОП себе окупить, навіть не стоїть. Фізична особа-підприємець може наймати працівників без додаткової документації, укладати договори, підключати різні платіжні інструменти, будь-яким способом виводити прибуток.

Що потрібно для відкриття ФОП у 2024 році

Алгоритм реєстрації фізичної особи-підприємця в Україні й отримання витягу з реєстру раніше був нескладним, але останніми роками він став іще простішим завдяки послугам різних державних онлайн-сервісів. Сьогодні його можна пройти самостійно, без залучення третіх сторін. Коротко процес реєстрації виглядає так:

  1. Обрати КВЕДи та групу єдиного податку (ЄП) для ведення бізнес-діяльності.
  2. Подати заяву на реєстрацію та перехід на єдиний податок (за необхідності).
  3. Отримати виписку в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Україні чи за допомогою послуг онлайн-сервісу.
  4. Подати в державну податкову службу (ДПС) заяву на витяг із реєстру платників ЄП протягом 10 днів після отримання виписки із ЦНАП.
  5. Через 10 днів після подання отримати в ДПС готовий витяг.
  6. Згенерувати електронний цифровий підпис (ЕЦП) онлайн або отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів.
  7. Відкрити рахунок у будь-якому зручному для вас банку.

Ось і всі кроки, які потрібно пройти у процесі реєстрації.

Реєстрація ФОП – із чого почати

Взагалі, для реєстрації фізичної особи-підприємця потрібно мати лише два документи – паспорт та ІПН. Відкрити ФОП може будь-який громадянин України віком від 16 років і старше. Це можна зробити і шляхом відвідування ЦНАП, і в онлайн-режимі (нижче ми докладно опишемо обидва способи).

Але хоча зареєструвати ФОП можна в будь-якому місті, де ви зараз проживаєте чи маєте намір вести бізнес, платити податки ви будете за місцем прописки чи за офіційно зареєстрованим місцем проживання. Тобто якщо ви, наприклад, прописані у Дніпрі, але відкрили бізнес у Львові, то податкові відрахування все одно надходитимуть до дніпровської районної ДПС за місцем вашої прописки. Переселенці з тимчасово окупованих українських територій можуть зареєструвати ФОП не за місцем прописки (у деяких випадках це сьогодні зовсім неможливо), але попередньо слід отримати документ про тимчасову реєстрацію у Державній міграційній службі України.

Важливо знати: народні депутати, судді й інші держслужбовці не мають права відкривати ФОП.

Що таке КВЕД і як його вибрати

Перш ніж подавати заявку на реєстрацію, необхідно вибрати КВЕД – код за класифікатором видів економічної діяльності. Це дуже важливий крок, оскільки саме КВЕД у витягу вказує на те, які послуги надаватиме підприємець або які товари продаватиме.

Повний перелік видів економічної діяльності розміщено на офіційному ресурсі.

Що потрібно враховувати при виборі КВЕД

  1. Точно визначте вид своєї діяльності. Наприклад, для оптової торгівлі госптоварами вкажіть КВЕД 46.4 (Оптова торгівля товарами господарського призначення), а для роздрібної торгівлі аналогічним видом продукції – КВЕД 47.5 (Роздрібна торгівля іншими товарами господарського призначення у спеціалізованих магазинах) або КВЕД 47.1 (Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах). До речі, оптова торгівля – це не продаж клієнту великих партій товару, а саме перепродаж нових або вживаних товарів іншим торговцям, які безпосередньо продають їх роздрібному клієнту. Якщо ви плануєте займатися й оптовою торгівлею, і роздрібною, вкажіть обидва КВЕДи. Також для торгівлі в інтернеті обов’язково додайте види економічної діяльності 47.91 (Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет) і 46.19 (Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту).
  2. Визначте всі КВЕДи, які можуть вам знадобитися в майбутньому. Проаналізуйте всі види, які можуть бути корисними для вас у майбутньому, і обов’язково вкажіть їх, навіть якщо зараз вони для вас неактуальні. Наприклад, зараз ви спеціалізуєтеся тільки на госптоварах, але в майбутньому, можливо, займетеся продажем будь-яких інших нішевих товарів. Тоді доцільно вказати КВЕД 47.78 (Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах). Крім того, корисним може бути КВЕД 63.12 (Веб-портали), якщо в майбутньому ви бачите свій сайт як великий маркетплейс для широкого кола клієнтів. Для кожного виду економічної діяльності на сайті є детальне пояснення, прочитайте його уважно.

Закон ніяк не регламентує максимальну кількість КВЕДів, тож що більше видів ви зазначите – то краще, адже через некоректний вибір вас можуть оштрафувати. Водночас немає потреби вказувати види діяльності, за якими ви не плануєте отримувати прибуток. Наприклад, ви збираєтеся проводити маркетингові дослідження для розвитку бізнесу, але не маєте наміру продавати їхні результати іншим підприємцям – тоді і вписувати КВЕДи, пов’язані з подібними послугами, не потрібно.

Втім, якщо ви забули вписати якийсь КВЕД, це можна зробити в будь-який момент пізніше через додаток або портал «Дія». Щойно новий КВЕД буде зареєстрований для вашого ФОП, можна починати вести по ньому діяльність, продавати послуги чи товари та приймати платежі.

Як обрати групу для ФОП

Після вибору КВЕДу необхідно визначитися із системою оподаткування та обрати групу платників єдиного податку для фізичної особи-підприємця.

Сьогодні в Україні використовується дві системи оподаткування: загальна та спрощена (єдиний податок).

Загальна система підходить для великих підприємств із великою кількістю найманих працівників і значними доходами та витратами, тут дозволені будь-які види бізнесу, а розмір податку визначається відсотком від суми чистого прибутку за місяць.

Спрощена система оптимальна для невеликих бізнесів із відносно дрібними доходами та невеликою кількістю працівників. Підприємці на цій системі сплачують єдиний податок (ЄП) – фіксовану суму чи відсоток від обсягу доходу.

Підприємці, які перебувають чи то на загальній, чи то на спрощеній системі оподаткування, можуть бути як платниками, так і неплатниками ПДВ (податку на додану вартість). Бізнеси на загальній системі зобов’язані зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг їхнього доходу за останні 12 календарних місяців перевищив 1 млн грн (стаття 181 ПКУ). «Єдинники» можуть стати платниками ПДВ добровільно, оскільки закон не ставить перед ними таких зобов’язань за будь-якого доходу. Але це може бути вигідно, якщо ваші покупці – платники ПДВ, оскільки допоможе їм зменшити їхні податкові зобов’язання. З другого боку, ПДВ – досить складний податок, він має багато тонкощів, тому ФОП, який планує обрати статус платника ПДВ, найімовірніше буде змушений найняти професійного бухгалтера. Для невеликих бізнесів, які хочуть мінімізувати труднощі свого переходу в легальну площину, найкращим вибором стане ЄП без ПДВ.

Обираючи групу платників ЄП, майбутній ФОП має керуватися очікуваним розміром доходу за календарний рік, видами діяльності, кількістю найманих працівників та іншими факторами. Умови кожної групи наведені в таблиці нижче.

Критерії вибору груп ФОП

 Група 1Група 2Група 3
Максимальна сума доходу за рік~ 1,1 млн грн~ 5,5 млн грн~ 7,8 млн грн
Максимальна кількість найманих працівників010Немає обмежень
Дозволені види діяльностіРоздрібна торгівля на ринках, побутові послуги (визначається КВЕДами)Надання послуг населенню та іншим підприємцям, виробництво, торгівля, ресторанне господарствоНемає обмежень, окрім тих видів діяльності, які заборонені для «єдинників»
Розмір ЄП~ 300 грн~ 1300 грн5%

 

Зазначимо, що платників єдиного податку 4 групи у таблиці немає, оскільки вона призначена лише для дрібних аграріїв – юридичних чи фізичних осіб, у яких частка сільськогосподарських продуктів в обороті за рік дорівнює або перевищує 75%. Такі фермери займаються вирощуванням сільгосппродукції, її збиранням, переробкою та продажем. При цьому вони не використовують працю найманих осіб, а лише працю членів сім’ї.

Як відкрити ФОП в Україні

Процедура реєстрації ФОП в Україні викладена в Законі України «Про реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців». Однак запитання все одно залишаються, тому надамо більш детальну інструкцію.

Усього є три основні способи, як зареєструвати ФОП, причому реєстрацію можна виконати й онлайн, і офлайн. Звісно ж, найкраще це зробити онлайн – швидко, безкоштовно та зручно (завдяки впровадженню державних IT-сервісів). Але іноді можуть стати в нагоді й альтернативні варіанти.

Як зареєструвати ФОП онлайн

Найбільш комфортний і сучасний спосіб реєстрації ФОП – через сайт або мобільний додаток «Дія».

 

Щоб зареєструватися, потрібно відкрити сайт «Дія» і зайти в особистий кабінет. Для цього зіскануйте QR-код в однойменному мобільному додатку або увійдіть за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Його можна створити швидко, безкоштовно та у віддаленому режимі в деяких банках, наприклад у ПриватБанку. Про те, що таке електронний підпис і як його створити, читайте в нашій окремій статті.

 

Далі перейдіть на сторінку, де здійснюється реєстрація ФОП. Натисніть кнопку «Подати заяву», внесіть у форму всю запитану інформацію та вкажіть тип оподаткування. Надішліть заяву на перевірку. Якщо вся інформація вказана коректно, то через певний час ви отримаєте відповідне повідомлення про реєстрацію ФОП в особистому кабінеті «Дія» та у скриньці електронної пошти. Крім того, в особистому кабінеті вам буде доступний витяг із Єдиного держреєстру (ЄДР). Цей витяг має однакову юридичну силу й у друкованому, і в електронному вигляді.

Відкриття ФОП через ЦНАП або державного реєстратора

Заповніть заяву на реєстрацію фізичної особи-підприємця (бланк можна завантажити тут) і запишіться на прийом у ЦНАП або до державного реєстратора. Важливо: послуга реєстрації здійснюється за місцем прописки, хоча працювати підприємець може будь-де, без прив’язки до місця проживання.

 

У ЦНАП покажіть паспорт і оригінал ІПН, віддайте заздалегідь підготовлену заяву на реєстрацію ФОП або заповніть її на місці, також напишіть заяву про перехід на спрощену систему оподаткування, якщо вам це необхідно. Протягом приблизно 12-24 годин після подачі документів стане доступний витяг із ЄДР.

 

Якщо у вашому населеному пункті немає ЦНАП, зверніться до будь-якого акредитованого державного реєстратора, їх список опубліковано на сайті Міністерства юстиції. Однак обирайте організації, які здійснюють реєстрацію фізичних і юридичних осіб.

 

Алгоритм оформлення у відомстві державної реєстрації аналогічний ЦНАП: прийти з описаним вище пакетом документів, заповнити заяву та подати реєстратору, після чого ви зможете отримати витяг із ЄДР.

Послуги юристів-підрядників

Якщо ви не хочете витрачати час на процес реєстрації ФОП власними силами, то можете скористатися допомогою нотаріуса, передавши йому всі необхідні документи. Але такий сервіс доведеться оплатити, тоді як перші два варіанти безкоштовні. Зате нотаріус відповість на всі запитання щодо відкриття ФОП, забезпечить коректне заповнення заяви на реєстрацію та отримання витягу з ЄДР.

Чому можуть відмовити у відкритті ФОП

Причини відмови у реєстрації можуть бути такими:

  • документи подані неуповноваженою особою
  • реєстрація заборонена судовим рішенням, про що є запис у Єдиному державному реєстрі
  • ця фізична особа вже зареєстрована як ФОП, про що є запис у ЄДР
  • ви намагаєтесь оформити підприємницьку діяльність, яка заборонена законом

У разі відмови у реєстрації документи надсилають заявнику з детальним поясненням причини. Після усунення проблем документи на відкриття ФОП можна подати повторно.

Стосовно книги обліку доходів і витрат

Раніше ФОП для ведення діяльності мав купити книгу обліку доходів і витрат, прошити та пронумерувати її згідно зі стандартом, а далі подати у державну податкову службу для реєстрації. Але зваживши на активний тренд цифровізації України та впровадження сучасних IT-технологій, українські парламентарі внесли зміни до законодавства, щоб спростити облік для ФОП. Як результат із 1 січня 2021 року обов’язкове ведення книги обліку скасували, тому й реєструвати її вже немає потреби.

При цьому підприємці 1, 2 та 3-ї груп на ЄП (неплатники ПДВ) можуть вести облік у довільній формі у паперовому чи електронному вигляді з фіксацією отриманих доходів за кожен місяць. Представники 3 групи, які є платниками ПДВ, можуть вести аналогічний документ, але з відображенням щомісячно і доходів, і видатків.

РРО/ПРРО для ФОП

Із 1 січня 2022 року деякі групи фізичних осіб-підприємців під час продажу товарів обов’язково мають застосовувати фізичний або програмний реєстратор розрахункових операцій (РРО/ПРРО). Ці вимоги обумовлені зміною до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Ми згадали «деякі групи», адже є винятки. По-перше, РРО/ПРРО мають право не використовувати платники ЄП 1 групи. По-друге, РРО/ПРРО не потрібен і іншим групам платників ЄП при перерахуванні покупцем коштів безпосередньо на банківський рахунок ФОП, адже така операція не є розрахунковою. Для такої оплати мерчант має надати клієнтові свої банківські реквізити.

Крім того, ФОП на єдиному податку, які продають продукцію роздрібним клієнтам на території села (крім підакцизних товарів), можуть працювати без РРО, але мають купити та вести книгу обліку розрахункових операцій.

Щоб дізнатися про інші особливості застосування РРО/ПРРО та книги обліку розрахункових операцій, ознайомтесь із листом Комітету ВР України «Щодо застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року».

В інших випадках, якщо розрахунок здійснюється готівкою або за допомогою банківської картки, ФОП 2-4 груп обов’язково повинні застосовувати РРО/ПРРО.

Які податки платить ФОП

Підприємцям на спрощеній системі оподаткування, які не є платниками ПДВ, доведеться мати справу лише з двома податками – єдиним податком (ЄП) та єдиним соціальним внеском (ЄСВ).

1 і 2 групи ФОП сплачують авансовий єдиний податок щомісячно до 20-го числа поточного місяця. Представники 3 групи ФОП сплачують єдиний податок протягом 50 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

Фіксовану ставку ЄСВ сплачують усі групи ФОП до 19 числа наступного місяця після закінчення кварталу. Незалежно від обсягу отриманого доходу, ЄСВ дорівнює сумі мінімальних страхових внесків за кожен місяць кварталу. Нагадаємо, що він становить 22% від мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2024 року – 1562 грн щомісяця). Оскільки мінімальна зарплата більш-менш регулярно індексується, то зростає й сума ЄСВ. На свій розсуд ФОП може сплачувати більший ЄСВ, тоді й пенсія буде вищою. Підприємців на єдиному податку, які отримують пенсію чи соціальну допомогу, звільнено від сплати ЄСВ та звіту щодо нього.

Умови діяльності для груп ФОП

 Група 1Група 2Група 3
Платник ПДВНеплатник ПДВ
Максимальна сума доходу за рік167 розмірів мінімальної з.п., з 1 жовтня 2022 року – 1 118 900,00 грн834 розміри мінімальної з.п., з 1 жовтня 2022 року – 5 587 800,00 грн1167 розмірів мінімальної з.п., з 1 жовтня 2022 року – 7 818 900 грн без ПДВ1167 розмірів мінімальної з.п., з 1 жовтня 2022 року – 7 818 900 грн
Розмір ЄПЗ 1 грудня 2022 року – 268,4 грн (не більш як 10% від прожиткового мінімуму) З 1 жовтня 2022 року – 1340 грн (не більш як 20% від мінімальної з.п.) 3% 5%
Ставка ЄСВЗ 1 січня 2024 року – 1562 грн за кожен місяць (не менш ніж 22% від мінімальної з.п.), щоквартально
Реєстрація платником ПДВ✔️

Які звіти здає ФОП

Важлива перевага перебування на спрощеній системі оподаткування – проста звітність. Якщо підприємець не є платником ПДВ, йому потрібно здати лише два звіти – податкову декларацію та звіт із ЄСВ. Це можна зробити самостійно онлайн, достатньо відкрити електронний кабінет платника, або скористатись сервісом Taxer. Особливо зручний другий варіант, оскільки пропонує максимально автоматизований спосіб подання звітності.

 Групи 1, 2Група 3
Звітність щодо ЄППодаткову декларацію необхідно подати раз на рік у період до 60 календарних днів після закінчення звітного року (до 1 березня)Податкову декларацію необхідно подавати щоквартально в період до 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу (до 9 лютого, 10 травня, 9 серпня, 9 листопада для 1, 2, 3 і 4-го кварталів відповідно)
Звітність із ЄСВ

Звіт здається раз на рік як доповнення до декларації за 4-й квартал

Періодичність здачі звітівОдин раз на рікЩоквартально

 

Підприємці 3 групи, які є платниками ПДВ, повинні виділяти у вартості товару чи послуги величину податку на додану вартість і створювати для всіх торгових операцій податкові накладні. Щомісяця потрібно подавати декларацію з ПДВ, причому лише в електронному вигляді. Зазначений у декларації ПДВ підприємці зобов’язані сплатити протягом 10 календарних днів після кінцевого терміну подання декларації (стаття 203 п. 2 ПКУ).

Хто не може бути платником єдиного податку

Перелік підприємців, які не можуть бути платниками єдиного податку, детально наведений у статті 291 п. 5 Податкового кодексу України. Сюди належать ті, хто займається:

  • організацією та проведенням азартних ігор і лотерей (за винятком діяльності з розповсюдження лотерей), парі
  • обміном валюти
  • виготовленням, експортом, імпортом, продажем підакцизних товарів (окрім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів у ємностях до 20 літрів і продажу пива чи столових вин у роздрібній мережі)
  • видобутком, виготовленням, подальшим продажем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, крім виготовлення та продажу ювелірних виробів для особистого використання
  • видобутком і реалізацією корисних копалин

Також ЄП недоступний для тих, хто займається:

  • торгівлею предметами мистецтва й антикваріату, організацією аукціонів із виробами мистецтва чи антикваріату
  • поштовими послугами (крім кур’єрської пошти) та послугами зв’язку (крім діяльності, яка не ліцензується)
  • деякими іншими видами бізнесу

Всі перелічені вище торговці мають працювати лише на загальній системі оподаткування.

Як закрити ФОП

Закрити ФОП так само просто, як і відкрити. Для цього слід написати заяву і передати її будь-якому державному реєстратору. Також це можна зробити онлайн через сайт «Дія», для чого заповніть форму у спеціальному розділі сайту. Вся персональна інформація вже зберігається в базі даних сайту, тому просто перевірте її уважно, після чого сміливо підтверджуйте за допомогою електронного цифрового підпису. Готова заява автоматично надсилається державному реєстратору, а далі – в державну податкову службу. Після подання та обробки заяви ви побачите її статус в особистому кабінеті та в електронній пошті.

Далі потрібно здати ліквідаційну звітність:

  • підприємці, які сплачували податки за загальною системою, повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску протягом 30 днів із моменту закриття ФОП
  • ФОП на єдиному податку мають подати податкову декларацію платника ЄП, звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску протягом 40 днів із останнього календарного дня звітного кварталу

Датою припинення роботи фізичної особи-підприємця вважається той день, коли запис про закриття з’явився у системі Єдиного державного реєстру. Перевірити, чи закритий ФОП, можна в особистому кабінеті на сайті «Дія».

Якщо у підприємця були наймані працівники, то треба здати по них звіт із ЄСВ плюс податковий розрахунок сум доходу, нарахованих на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ). Найманих співробітників необхідно звільнити відповідно до КЗпП, і тому оплатити не лише їхню працю відповідно до договору, а й видати, зокрема, оплату за невикористану відпустку.

Усі звіти з ЄСВ необхідно здати не пізніше, ніж 30 днів із моменту припинення діяльності ФОП.

На фінальній стадії необхідно закрити рахунок у банку (щоб не платити за обслуговування рахунку, на який уже не приходять платежі) та відкликати ліцензії (за наявності таких), наприклад на збут тютюнових виробів і алкоголю.

Слід зазначити, що й після того, як ФОП закрито, з експідприємця можуть стягнути борги. Їх потрібно сплатити у будь-якому разі, навіть якщо доведеться розрахуватися своїм майном.

Чому ФОП вигідно співпрацювати з Fondy

Після відкриття ФОП і створення в Fondy нового мерчанта для роботи із платежами ви отримаєте більше переваг для свого бізнесу.

Що ми пропонуємо для ФОП:

  1. Значно нижча комісія. Зараз це 2,2% при обороті до 500 тисяч грн на місяць і 2% при обороті від 500 тисяч грн. Також можливий індивідуальний тариф за запитом.
  2. Без лімітів на відшкодування коштів. Еквайринг для ФОП дозволяє приймати платежі та виводити кошти на банківський рахунок без обмеження суми та кількості транзакцій. Більше не потрібно відкривати кілька десятків карток і вигадувати надскладні схеми для систематичного виведення грошей. Один мерчант, один рахунок і нуль клопоту.
  3. Безкоштовний ПРРО. Якщо вам знадобиться фіскалізація платежів, скористайтесь нашим програмним РРО, він доступний для всіх мерчантів, легкий у підключенні та обслуговуванні.
  4. Ширший спектр платіжних інструментів. Окрім класичного інтернет-еквайрингу, ви зможете використовувати рекурентні платежі, платежі з передавторизацією, розщеплення платежів, виплати на картки (A2C-платежі), MOTO-платежі та чимало іншого.

Крім того, легальне оформлення торговця значно полегшить сам процес підключення до нашої платіжної платформи, адже це можна буде зробити повністю дистанційно, підписуючи всі документи за допомогою електронного цифрового підпису.

Корисні сервіси для бізнесу

Для українських підприємців існує багато сервісів які дозволяють автоматизувати, або спростити ведення бізнесу

Ми підготували добірку популярних сервісів:

  1. Taxer — веб-сервіс, який допомагає ФОПу вести онлайн-бухгалтерію.
  2. Finmap — веб-сервіс, який допомагає веденню обліку грошей для бізнесу.

Висновок

Отже, процедура відкриття ФОП абсолютно нескладна і доступна для будь-якого громадянина України із пропискою чи реєстрацією на неокупованій території та котрий не є державним чиновником. Ба більше, абсолютно всі дії можна виконати в онлайн-режимі, без паперової тяганини та фізичного відвідування державних відомств.

Після оформлення бізнесу в ролі фізичної особи-підприємця ви зможете успішніше розвивати свою справу. А якщо ситуація раптом зміниться, то закрити ФОП геть не складно.

Сподіваємося, що ми переконали вас перейти на світлий бік бізнесу. Тож не гайте часу, реєструйте ФОП, підключайте платформу Fondy до свого сайту і починайте застосовувати широкі можливості платформи для торгівлі онлайн (у тому числі в соціальних мережах і месенджерах). А ваші товари та послуги зможуть купити клієнти із 200+ країн світу й оплатити їх у 150+ валютах.

Почніть працювати легально – відкривайте ФОП і приймайте платежі з Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА