Fondy запускає програмний РРО для онлайн-бізнесу

Fondy запускає програмний РРО для онлайн-бізнесу

З 1 серпня 2020 року українські підприємці можуть використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). Вони покликані прискорити передачу фіскальних даних у податкову і спростити формування електронних чеків та виступають альтернативою фізичним касовим апаратам.

Платіжний сервіс Fondy представляє свій ПРРО, доступний для всіх підприємців, які ведуть діяльність онлайн.

Які вигоди дає програмний РРО підприємцям

Програмні реєстратори розрахункових операцій переводять фіскалізацію, яка раніше була винятково паперовою справою, в онлайн, завдяки чому бізнес отримує нові можливості.

 • Економія ресурсів бізнесу

Фізичні касові апарати коштують недешево (від 4 000 до 20 000 грн), вимагають проходження бюрократичних процедур, щоб їх отримати та обслуговувати. І український законодавець розширює коло осіб (ФОПів-єдинників), які повинні використовувати РРО у своїй діяльності (детальніше можна ознайомитися на сайті юридичної фірми Zivert). Для роботи з програмним реєстратором досить мати хмарне рішення, яке автоматично фіскалізує платежі підприємства.

 • Менше паперів – менше помилок

Автоматична передача даних до податкової позбавляє підприємця від можливих штрафів за некоректне ведення паперової книги розрахункових операцій, необхідності підклеювати в неї чеки і заповнювати паперові декларації.

 • Спрощення ведення касового обліку

Тепер він стає менш витратним і більш прозорим, особливо для сфери електронної комерції. Інтернет-магазини зможуть надсилати фіскальні чеки покупцеві на пошту або на телефон після отримання підтвердження про успішну оплату від банку-еквайра або платіжного провайдера.

 • Зниження вартості товарів

Завдяки зниженню витрат на обслуговування платіжної інфраструктури бізнесу вартість товарів для кінцевих споживачів зменшується.

 • Підвищення усвідомленості у покупців

Отримавши електронний чек, покупець може перевірити його на сервері ДФС, щоб переконатися, що покупка фіскалізована, а продавець чесно сплатив податки.

Максим Козенко, технічний директор Fondy

«Поява ПРРО дає змогу бізнесу вдихнути на повні груди і витрачати менше ресурсів на бюрократичні процедури. Маючи на руках простий інструмент для фіскалізації, компанії більш охоче будуть виходити з тіні та зможуть легалізувати свою діяльність за допомогою нових технічних рішень.»

Максим Козенко
технічний директор Fondy

Кого стосується поява програмних РРО

З 1 серпня підключатися до програмних РРО можуть ті, хто раніше користувався касовими апаратами, – це хороший привід випробувати електронні чеки замість паперових.

Для ФОП, представлених в онлайн-рітейлі РРО стануть обов’язковими з 1 січня 2021 року, але вже починаючи з серпня 2020-го вони можуть підключатися до програмної «каси» і тестувати її.

Повний перелік видів діяльності, для яких РРО не застосовуються, зазначено в ст. 9 Закону №128-IX.

«Держава поступово рухається шляхом фіскалізації всіх підприємців, особливо малого та середнього бізнесу. Навіть якщо використання РРО не є обов’язковим для якогось виду діяльності зараз, через рік ситуація може кардинально змінитися. Підприємцям краще підготуватися заздалегідь.»

Максим Козенко
технічний директор Fondy

Як підключити програмний РРО для свого бізнесу

Підключення програмного РРО Fondy для всіх активних користувачів безкоштовне. Для цього необхідно:

 1. Заповнити форму про реєстрацію програмного РРО та подати її до податкової. Це можна також зробити через електронний кабінет.
 2. Згенерувати електронну печатку (ЕЦП) на сайті акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК ДПС).
 3. Зареєструватися у Fondy-кабінеті та заповнити форму заявки на підключення ПРРО. Заявки будуть прийматися з 1 серпня 2020.
 4. Після цього фахівці Fondy активують програмний РРО, і дані про продажі будуть автоматизовано передаватися в податкову службу.

Як буде працювати ПРРО Fondy

Програмні реєстратори позиціонуються як спрощений спосіб виходу з тіні за рахунок переведення касового обліку та податкової звітності в онлайн.

На практиці це буде працювати так:

 1. Клієнт здійснює покупку в онлайн-магазині
 2. Fondy передає дані про покупку на сервер ДПС
 3. Клієнт отримує електронний чек від податкової або платіжного сервісу
 4. За унікальним фіскальним номером чека покупець зможе переконатися, що покупка зафіксована і податки з неї будуть сплачені

Таким чином, підприємець автоматизує передачу інформації про продажі та прибирає людський фактор із процесу подання звітності до податкової.

Сподобалась публікація – підписуйтесь

Отримуйте ще більше корисної інформації про онлайн-платежі та бізнес