Як відкрити ТОВ в Україні: покрокова інструкція

Як відкрити ТОВ в Україні: покрокова інструкція

Що таке Товариство з обмеженою відповідальністю (скорочено – ТОВ), у чому переваги цієї організаційно-правової форми для ведення бізнесу, що потрібно для реєстрації і як це зробити онлайн – відповіді на всі запитання ви знайдете у великому матеріалі нижче.

Що таке ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю – найбільш універсальний і поширений формат юридичної особи, який можуть відкрити фізичні особи, ФОП, інші юридичні особи та навіть нерезиденти. Зазвичай ТОВ реєструють у тому випадку, якщо засновниками компанії є кілька осіб (хоча може бути й одна людина), фірма планує виходити на великі обороти, залучати інвестиції в розвиток. Крім того, для ведення деяких видів діяльності в Україні потрібен саме цей формат юридичної особи, тобто реєстрації ФОП недостатньо. Наприклад, якщо ви плануєте надавати страхові чи туристичні послуги, доведеться відкрити ТОВ.

Максимальну кількість засновників ТОВ закон не оговорює. При відкритті кожен із них вносить свою частку статутного капіталу – це можуть бути і рівні частини, і різні. Їхній розмір фіксується у внутрішніх документах товариства. Далі у подібній пропорції розподіляється й величина фінансової відповідальності у межах підприємства.

Як форма юридичної особи товариство з обмеженою відповідальністю вперше було запроваджене законодавчо у Німеччині наприкінці ХІХ століття. Основною причиною нововведення історики називають недостатню гнучкість відкритих і закритих акціонерних товариств (АТ), які вже існували на той час. Нагадаємо, що так називаються підприємства, статутний капітал яких поділено на велику кількість часток (акцій). Подібні цінні папери надають їхнім власникам права на отримання дивідендів, участь у керівництві компанією, зокрема прийняття рішень про призначення менеджменту.

ТОВ більш оптимальне для невеликих бізнесів, для яких акціонерна форма надто громіздка. Адже у цих видах підприємництва солідарна відповідальність його учасників обмежується внесеними вкладами, що досить близько за принципом до відкритих і закритих акціонерних товариств, проте склад засновників ТОВ не може бути змінено так само легко, як у АТ. Після Німеччини переваги правової форми товариства з обмеженою відповідальністю оцінили і в інших країнах, і за кілька десятиліть схоже законодавство щодо ТОВ з’явилося в Австрії, Великій Британії, Італії, Іспанії, США та інших країнах.

Як відкрити ТОВ

Щоб зареєструвати власне ТОВ, ви можете скористатися послугами юридичної компанії або зробити все самостійно. Тим паче, що підготовчий етап робіт із відкриття ТОВ усе одно за вас ніхто не виконає. Нижче наведено покрокову інструкцію, як відкрити товариство з обмеженою відповідальністю, не вдаючись до послуг сторонніх юристів.

1. Придумайте для компанії назву

Вона має бути унікальною, будь-які збіги з найменуваннями вже існуючих компаній, зареєстрованих у ЄДРПОУ, треба виключити.

 

Для найменування ТОВ можна використовувати літери українського та латинського алфавітів, арабські та римські цифри, низку спецсимволів і знаків пунктуації: лапки, крапку, кому, двокрапку, дужку, апостроф, дефіс, символ @, слеш, знаки оклику й питання, а також деякі інші.

 

Назва компанії (товариства з обмеженою відповідальністю) не повинна нагадувати чи копіювати:

  • найменування українських державних органів, повні чи скорочені, похідні від таких назв
  • історичні державні найменування
  • символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів
  • терміни й абревіатури, які заборонені законом

У деяких індустріях назва підприємства має вказувати на рід діяльності. Наприклад, до найменування банківської установи слід додати слово «банк». Якщо ж ви відкриваєте фірму в галузі послуг, то таких вимог немає.

2. Оберіть коди видів діяльності ТОВ згідно з класифікацією КВЕД

Ви можете взяти будь-яку кількість кодів, причому в різних сферах, однак один із них треба вказати як основний – саме за ним ви очікуєте отримувати більшу частину доходу. Якщо якісь коди ви внесете як потенційно цікаві для вас у майбутньому, але ніколи не вестимете за ними діяльність, – це цілком припустимо і жодних санкцій за собою не потягне. Наприклад, якщо ви плануєте надавати послуги з ремонту комп’ютерів і побутових виробів, то вибирайте групи 95.1 та 95.2, але також можете додати групу 96.0 («Надання інших індивідуальних послуг»).

 

Водночас якщо отримувати прибуток за невказаними видами діяльності, то можуть бути питання з боку податкової служби. Деякі КВЕДи передбачають обов’язкове отримання ліцензії, без неї не можна буде працювати. Наприклад, практично будь-яка діяльність щодо надання фінансових послуг потребує оформлення ліцензії від НБУ.

3. Знайдіть для ТОВ юридичну адресу

Це обов’язковий атрибут будь-якої юрособи. Є кілька шляхів:

  • придбати приміщення під офіс у власність фірми чи орендувати на тривалий термін і вказати його як юрадресу
  • скористатися домашньою адресою одного із засновників (хоча це не найкращий варіант, оскільки в разі перевірки контролюючі органи прийдуть до нього додому)
  • вдатися до послуги продажу юрадрес (але тут потрібно бути обережними – перш за все перевірити, як багато юросіб уже зареєстровано за цією адресою, чи зможе її власник безперебійно і без затримок отримувати й передавати вам кореспонденцію, чи є можливість організувати доступ до приміщення органів перевірки тощо)

При реєстрації ТОВ актуальність зазначеної юрадреси не перевіряють, проте вказувати неправдиві дані не можна – це спричинить негативні наслідки. Справа в тому, що юридична адреса – фактично відкритий контакт для зв’язку з вами держорганів і партнерів. Якщо вказана адреса неправильна чи у вас немає доступу до неї, то ви не зможете вчасно отримувати кореспонденцію від державних органів, контрагентів та інших. Вам навіть можуть зупинити реєстрацію податкової накладної, оскільки суб’єкт господарювання відсутній за офіційним місцем реєстрації. Крім того, всі контролюючі органи з перевірками приходитимуть саме за адресою, зазначеною як юридична. Якщо реальне місцезнаходження фірми не збігається із зазначеною юрадресою чи ви не можете в момент перевірки потрапити до приміщення, це спричинить штрафи за недопуск перевіряючих.

 

Крім того, внесення неіснуючої чи неактуальної юридичної адреси може свідчити про ненадійність та невідкритість вашого ТОВ загалом, тобто ваші партнери тричі подумають, перш ніж мати з вами справу.

 

Отже, юридична адреса фірми має бути актуальною, інакше ви можете зіткнутися з низкою проблем, які ускладнять розвиток вашого бізнесу.

 

Додатково у списку контактів ТОВ варто вказати електронну пошту і номер телефону. Це не є прямою вимогою українського законодавства, але дуже рекомендується для успішного ведення бізнесу.

4. Визначтеся зі статутним капіталом товариства з обмеженою відповідальністю

Ця сума створює так звану подушку безпеки, яка дає змогу виплатити за зобов’язаннями, якщо діяльність компанії з якоїсь причини зупинена. До статутного капіталу можна вносити гроші, цінні папери, будь-яке цінне майно, якщо воно пройшло незалежну грошову оцінку. Найпростіший спосіб – внести гроші, закон допускає будь-яку суму, аж до однієї гривні.

 

Велику увагу слід приділити розміру частки, яку вносить кожен засновник, адже її розмір визначає ступінь його впливу на ТОВ. При цьому врахуйте, що розподіл часток 50 на 50 для двох засновників допускає блокування діяльності компанії одним із них, якщо раптом виникли розбіжності. У разі трьох засновників не можна ділити капітал порівну, оскільки частка кожного з них дорівнюватиме 33,33 (3), а отже, загальна сума дорівнюватиме не 100%, а лише 99,99 (9). Тобто правильніше вкласти капітал, наприклад, у таких пропорціях: 33%, 33% і 34%.

5. Проведіть збори засновників

На них обговоріть і затвердьте такі пункти: назву ТОВ, юридичну адресу, розмір статутного капіталу, внесок кожного із засновників, крім того, слід вирішити, хто буде керівником, створити і затвердити статут товариства з обмеженою відповідальністю.

 

Посаду директора ТОВ може зайняти будь-яка людина, навіть один із засновників. Цей факт необхідно зафіксувати у статуті підприємства.

 

Для керівництва фінансовими справами ТОВ знадобиться щонайменше один бухгалтер (головний бухгалтер) або навіть цілий відділ. Якщо бухгалтера поки що немає, його обов’язки може тимчасово виконувати директор. До речі, сьогодні замість найму бухгалтера у штат чимало компаній звертаються до послуг аутсорсингової служби з бухобліку.

 

Для створення статуту можна скористатися типовим шаблоном, який просто доопрацювати для своїх потреб. Документ повинен містити відомості про цілі та види діяльності ТОВ, розподіл прибутку та фінансові збитки, алгоритм зі складання статутних документів і схему ліквідації чи реорганізації підприємства, способи передачі часток у статутному капіталі іншим учасникам, компетенції загальних зборів тощо. Кожне з питань потрібно підтвердити голосуванням, яке має бути одноголосним.

 

За підсумками зборів складають і підписують протокол у кількох примірниках: по одному для кожного із засновників, додатково один резервується як загальний документ для ТОВ і ще один – для реєстраційного органу. До створення й обговорення статуту товариства з обмеженою відповідальністю треба поставитися з усією серйозністю, адже в момент зародження фірми між засновниками часто панує повне порозуміння, проте далі думки щодо шляхів розвитку бізнесу можуть розійтися, особливо якщо підприємство досягне певних фінансових успіхів.

 

Якщо вся інформація, згадана вище, готова, можна подавати документи реєстратору.

6. Подайте заяву про державну реєстрацію юридичної особи

Заяву за формою 2 друкують на принтері чи заповнюють від руки друкованими буквами. Сторінки, за якими немає даних, не заповнюють і не подають. Готову заяву треба підписати, це може зробити один із засновників ТОВ, директор чи хтось зі сторони, наприклад, юрист.

 

Документи на реєстрацію юросіб слід подати в регіоні прописки засновника. Якщо заяву подавати самостійно, без допомоги сторонніх юридичних агентств, то послуга нічого не коштує, державні реєстратори не стягують плату. Реєстрація займає від 3 до 7 днів. До речі, сьогодні ТОВ можна відкрити і в онлайн-режимі, використовуючи спеціальну інтернет-послугу від Міністерства юстиції України, детальний покроковий алгоритм реєстрації ви знайдете нижче.

7. Оберіть систему оподаткування

Після реєстрації юрособа за замовчуванням стає учасником загальної системи оподаткування. Але разом із заявою на реєстрацію можна подати й заяву про перехід на спрощену систему оподаткування, а також про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість. Детальніше про це читайте далі.

Після реєстрації ТОВ вам необхідно відкрити розрахунковий рахунок у банку, він може бути або гривневим, або мультивалютним. Для відкриття рахунку в Україні у 2024 році потрібно принести такий набір документів: статут, виписка, протокол і наказ про призначення директора, нотаріальні картки підпису директора та печатки компанії (якщо є).

Також для подання звітності ТОВ слід згенерувати електронний цифровий підпис. Його можна безкоштовно отримати у державній податковій службі (ЦСК Державної податкової служби України), крім того, багато українських банків теж надають послугу оформлення ЕЦП для юридичних осіб. Але тоді вам доведеться самостійно відвідати фізичне відділення банку та сплатити відповідний збір. Докладніше про те, що таке електронний підпис і як його отримати, читайте у нашому матеріалі за посиланням.

До речі, такий атрибут ТОВ, як печатка, в Україні не є обов’язковим із 2017 року, оскільки наразі для засвідчення документів допускається використовувати підпис відповідальної особи.

Відповідно до українського законодавства ТОВ вважається чинним із часу його реєстрації в Єдиному державному реєстрі (ЄДР) юридичних осіб та індивідуальних підприємців Міністерства юстиції України. Дані про взяття на облік можна переглянути у виписці з ЄДР, це відкрита інформація.

Нагадаємо, що свідоцтво про реєстрацію ТОВ в Україні скасоване з 2011 року. У пояснювальній записці до закону вказувалося, що основне завдання свідоцтва про реєстрацію ТОВ – підтвердити вже здійснений факт державної реєстрації підприємства.

До 2011 року реєстрація юросіб і ФОП була пов’язана з видачею паперового свідоцтва, проте це призводило лише до зайвих клопотів, адже в українському законодавстві держреєстрація підприємства означає лише внесення відповідних даних у ЄДР.

Скан-копії статутних документів розміщуються в державному реєстрі. Доступ до них одержують за допомогою сайту Мін’юсту, використавши код, наведений в описі поданих держреєстратору документів.

Хоча виписка тепер повноцінно використовується замість свідоцтва про реєстрацію, проте іноді може виникнути потреба у витягу з ЄДР. Його можна отримати на сайті Мін’юсту, попередньо сплативши встановлений реєстраційний збір.

Таким чином, щойно реєстраційний запис про компанію з’явиться в реєстрі юросіб (ЄДР), керівник ТОВ отримує можливість візувати перші контракти, підписувати накази, відкрито й публічно вести іншу діяльність, необхідну для розвитку бізнесу.

Як зареєструвати ТОВ через «Дію»

Із 24 серпня 2022 року в Україні стала доступною послуга реєстрації ТОВ віддалено через портал «Дія». Сервіс реалізували Міністерство цифрової трансформації України з Мін’юстом у супроводі швейцарського Фонду Східна Європа.

Щоб самостійно відкрити ТОВ через «Дію» в 2024 році, потрібно виконати таку покрокову інструкцію:

  1. Перейдіть на портал «Дія», авторизуйтеся й оберіть послугу «Реєстрація ТОВ на основі модельного статуту».
  2. Заповніть онлайн-форму на реєстрацію ТОВ, внесіть усю потрібну інформацію. Оберіть необхідні налаштування модельного статуту або редакцію статуту за замовчуванням (так називається варіант документа, положення якого рекомендовані для застосування).
  3. Після цього система самостійно сформує та відправить на реєстрацію вашу заяву, статут, протокол зборів засновників або рішення одноосібного засновника та документ про структуру власності.

ТОВ буде зареєстровано автоматично, якщо всі засновники – лише фізичні особи, які є громадянами України, а у керівника та довіреної особи відсутні обмеження діяльності. Крім того, реєстрація ТОВ пройде гладенько, якщо вказано УНЗР (унікальний номер запису в реєстрі) всіх бенефіціарних власників (його можна знайти в ID-картці чи біометричному паспорті), назва не містить слів, заборонених українським законодавством (утім, якщо вони є, то вам прийде сповіщення з підказками).

У процесі реєстрації можна обрати систему оподаткування: загальну (з реєстрацією платником ПДВ) чи спрощену.

У разі виконання всіх умов для автоматичної реєстрації ви отримаєте сповіщення протягом 10 хвилин. Якщо хоча б одна з умов не виконується, процедура реєстрації пройде за участі державного реєстратора онлайн протягом 1 робочого дня.

Відомості про обрану систему оподаткування будуть автоматично надіслані у податкове відомство за місцем вашого проживання чи прописки.

Notice

Усі документи мають бути підтверджені за допомогою кваліфікованого електронного підпису або «Дія.Підпис». Якщо засновників кілька, то спочатку заяву підписує один засновник-заявник, потім на електронну пошту інших засновників, зазначених у заяві, надходить відповідне посилання. Після того, як заяву підпишуть усі засновники ТОВ, вона буде надіслана на реєстрацію. Підписати її можна лише раз, оскільки система контролює відповідність кількості підписів.

Статус заяви після подання доступний у кабінеті громадянина. Повідомлення про успішну реєстрацію юридичної особи чи відмову також з’явиться в особистому кабінеті та буде продубльоване на електронну пошту.

Як тільки ТОВ буде зареєстровано, відповідний запис з’явиться у Єдиному державному реєстрі. Документи про реєстрацію ТОВ – виписка, заява, модельний статут, протокол учасників зборів, структура власності – зберігатимуться у вашому особистому кабінеті на порталі. Інформація про взяття на облік буде доступна у кабінеті платника податків.

Одразу після реєстрації ТОВ ви зможете відкрити рахунок у будь-якому банку на власний розсуд. Детальну інструкцію з відкриття ви знайдете у листі, який прийде після завершення процедури.

Якщо статус заяви не змінився протягом 48 годин із дня подання, зверніться у службу підтримки.

До речі, вже існуюча юрособа може у віддаленому режимі відкрити інше ТОВ. Тоді від імені цієї юридичної особи рішення про відкриття ТОВ підписує його керівник. Послуга реєстрації тут відбувається за участі державного реєстратора та займає більше часу: замість 30 хвилин вона може тривати один робочий день.

Виписка буде доступна протягом 3 робочих днів із дня реєстрації після постановки на облік у податковій та органах статистики. Завантажити її можна у розділі «Отримані документи».

Які податки платить ТОВ

Стандартно ТОВ реєструють на загальну систему оподаткування. Для переходу на спрощену (єдиний податок, ЄП) потрібно або надіслати відповідну заяву державному реєстратору одночасно з пакетом документів на реєстрацію ТОВ, або пізніше звернутися до податкової служби. Але враховуйте, що заяву про перехід на ЄП треба подати за місцем реєстрації юридичної особи у період до 10 днів після первинної реєстрації або протягом декади після початку нового звітного кварталу, тобто до 10 січня/квітня/липня/жовтня.

За певних умов компанії вигідно стати платником податку на додану вартість (ПДВ), адже це дасть можливість відкрито зменшити витрати бізнесу через податковий кредит, включений у вартість товарів чи послуг. Здебільшого клієнтам, які сплачують ПДВ, вигідніше співпрацювати з іншими платниками ПДВ.

Тому бажано визначитись із переходом на ПДВ іще до реєстрації ТОВ.

Взагалі, якщо ви не можете ухвалити рішення, який вид підприємництва для вас вигідніший – ТОВ чи ФОП, – візьміть до уваги, що у разі вибору загальної системи оподаткування фізична особа-підприємець в Україні заплатить 41,5% податкового навантаження від обороту, а ТОВ – 18%. При переході на ЄП підприємства обох типів заплатять по 5%. Отож для ФОП більш оптимально вибрати спрощену систему оподаткування, а ось для ТОВ різниця не така очевидна. Звичайно, на спрощеній системі ТОВ заплатять менше податків, проте можуть втратити на оборотах, адже частина клієнтів і контрагентів просто відмовиться з ними співпрацювати або доведеться продавати їм товари чи послуги за зниженою ціною. Крім того, деякі види діяльності (переважно ті, що потребують ліцензування) не дозволяють застосовувати систему спрощеного оподаткування.

Юридичні особи в Україні мають право використовувати лише третю групу ЄП, у яких ставка єдиного податку становить 5% від обороту, а в разі реєстрації платником ПДВ – 3%. Ліміт максимальної суми річного доходу – 5 млн грн.

Водночас якщо ваші доходи за 12 місяців перевищують 1 млн грн, то податковий кодекс вимагає обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

У разі перебування на загальній системі оподаткування юридична особа сплачує лише один прямий податок – на прибуток підприємств. Його розмір дорівнює 18% суми прибутку до оподаткування. Але, крім прямих податків, є ще й непрямі (до них належить ПДВ та акцизи), а також пов’язані з оплатою праці та інші.

Наприклад, за будь-якої системи оподаткування зарплата найманого персоналу в Україні вираховуватиметься таким чином:

  • податок на доходи громадян: 18% (утримується із зарплати)
  • військовий збір: 1,5% (утримується із зарплати)
  • єдиний соціальний внесок: 22% (сплачується з фонду оплати праці)

Прибуток ТОВ зазвичай ділять між засновниками відповідно до пропорції їхнього внеску до статутного капіталу, він оформляється як дивіденди і перераховується на їхні індивідуальні рахунки наприкінці звітного періоду. З дивідендів сплачується податок згідно з обраною системою оподаткування. Можливий також варіант, коли засновники товариства домовляються про реінвестицію дивідендів у розвиток бізнесу, а самі лише отримують щомісяця фіксовану зарплату.

Як закрити ТОВ

Якщо відкрити юрособу можна фактично за один день, то процес припинення діяльності ТОВ – набагато складніший і довший. Перед початком формального процесу закриття товариства з обмеженою відповідальністю слід погасити всі заборгованості, і лише після цього перейти до ліквідаційної процедури, яка відбувається за чітко прописаною інструкцією.

Слід розрізняти ліквідацію та реорганізацію юрособи. У другому випадку корпоративні права, обов’язки, майно частково чи повністю переходять до правонаступників.

Серед причин закриття підприємства називають такі:

  • за ініціативою засновників
  • при зупинці діяльності юридичної особи
  • завершення терміну дії ліцензії
  • на підставі рішення суду

Українське законодавство встановлює такий порядок ліквідації ТОВ:

  1. Засновники проводять збори, де приймають рішення про припинення діяльності компанії.
  2. Усіх співробітників звільняють відповідно до КЗпП із виплатою їм зарплати та вихідної допомоги.
  3. Юристи ТОВ або представники стороннього юридичного агентства готують і подають до уповноважених органів пакет документів: звітність за недавній період, бухгалтерські та податкові регістри.
  4. Далі необхідно створити й подати заяву на аудиторську перевірку фіскальною службою.
  5. Якщо є можливість – бажано досягти чистого ліквідаційного балансу, для чого слід погасити всі борги, сплатити податки та закрити дійсні банківські рахунки.
  6. Якщо підприємство має дочірні бізнеси, філії чи воно є засновником інших відкритих ТОВ, необхідно повідомити про це ліквідаційну комісію.
  7. Печатки, штампи, ліцензії та інші дозвільні документи повертають відповідним держорганам (у разі ліквідації банку реєстратору подають копію рішення НБУ про відкликання ліцензії).
  8. Після оформлення ліквідаційного балансу можна розпочати продаж активів ТОВ (якщо вони є) та розрахунку з кожним співзасновником.
  9. На фінальному кроці вся документація щодо ТОВ поміщається для тривалого зберігання в архів.

Після появи запису про ліквідацію компанії в ЄДР юридична особа вважається закритою. Аналогічні дії держреєстратор виконує при закритті ФОП. Нагадаємо, що раніше потрібно було здати держреєстратору свідоцтво про реєстрацію, на якому ставили штамп про припинення державної реєстрації. Тепер процедуру спрощено.

У чому переваги й недоліки ТОВ порівняно з ФОП

Товариство з обмеженою відповідальністю має низку переваг перед такою формою ведення бізнесу, як фізична особа-підприємець (ФОП):

  • Відсутні обмеження щодо числа засновників – можна створити підприємство з будь-якою кількістю учасників і у статуті ТОВ визначити частку та функції кожного з фундаторів.
  • Формат ТОВ дає можливість створити великий бізнес із сотнями і навіть тисячами найманих працівників.
  • На розвиток справи можна залучати гроші інвесторів, використовувати систему кредитування.
  • Фінансова відповідальність товариства спочатку обмежена лише статутним капіталом. Тобто якщо статутний капітал дорівнює 1000 грн, а іншого майна фірма поки не має, то контрагенти в разі невиконання ТОВ будь-яких зобов’язань зможуть розраховувати лише на вищезгадані 1000 грн. До того ж особиста власність засновників захищена від претензій із боку кредиторів. Звісно, якщо компанія займалася шахрайським бізнесом, то суд може притягнути до відповідальності керівника чи засновників, проте це вже не має стосунку до нормального ведення справ у ТОВ. Утім, у міру зростання бізнесу фірма може купувати різне рухоме та нерухоме майно, а засновники – брати кредити на розвиток бізнесу навіть під заставу свого особистого майна. І тоді перед кредиторами доведеться відповідати не розміром статутного капіталу товариства, а іншими цінними активами.

Ще однією важливою перевагою ТОВ вважають можливість безшовного, з юридичного погляду, продажу бізнесу. Відомо, що багато підприємців спеціалізуються на розкручуванні стартапу з нуля з метою його перепродажу за високою ціною, коли обороти досягають досить високих показників. Так от, продаж ТОВ не становить труднощів і при відповідній юридичній підтримці та за згоди всіх учасників товариства відбувається досить гладко: потрібно лише замінити список зареєстрованих засновників і призначити нового генерального директора. До того ж усі документи (ліцензії, контрольно-касова техніка, дозвільна документація) оформлені на юридичну особу і ніяк не прив’язані до персони керівника та засновників ТОВ.

Проте є у формату ТОВ і недоліки. До них, зокрема, належить складний і досить тривалий процес ліквідації підприємства. Наприклад, закрити діяльність фізичної особи-підприємця в Україні набагато простіше. Докладніше про те, як це зробити, та іншу корисну інформацію на тему ФОП читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Крім того, навіть у разі використання спрощеної системи оподаткування без професійного бухгалтера не обійтись. Якщо ж юрособа є платником ПДВ, працює з великою кількістю контрагентів, то знадобиться цілий відділ, оскільки ТОВ змушені здавати значний обсяг звітності.

Додатково потрібно подбати про юридичну адресу товариства з обмеженою відповідальністю, що також несе певні клопоти й витрати.

Fondy для ТОВ

Fondy працює з компаніями будь-якого масштабу – від невеликих інтернет-магазинів до міжнародних корпорацій. Хай який у вас бізнес, ми маємо для нього готові платіжні рішення.

Що ми пропонуємо для ТОВ:

  • Ринкова комісія. Зараз це 2,2% при обороті до 500 тисяч грн на місяць і 2% при обороті від 500 тисяч грн. Також можливий індивідуальний тариф за запитом.
  • Широкий спектр платіжних інструментів. На додачу до стандартного інтернет-еквайрингу ви зможете застосовувати рекурентні платежі, холдування, розщеплення, виплати на картки, MOTO-платежі та чимало іншого.
  • Сервіс миттєвої онлайн-розстрочки Frisbee. Допомагає бізнесам продавати більше, а покупцям отримувати бажані товари й послуги одразу, оплачуючи їх тоді, коли буде зручно.
  • Міжнародні платежі. Співпраця з Fondy надасть вам цінну можливість приймати оплати від покупців не лише з України, а й практично з усіх країн світу у більш ніж 150 валютах і розвивати свою справу на закордонних ринках.
  • Кваліфікована технічна підтримка та персональний менеджер 24/7, оперативне вирішення питань і на етапі підключення, й обслуговування.

Крім того, щоб прискорити впровадження платіжних сервісів, ми пропонуємо готові рішення для різних галузей діяльності, серед яких електронна комерція, транспорт, флористика, HoReCa, страховий бізнес, благодійні організації та багато інших.

Розвивайте свій бізнес разом із Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА