Як приймати платежі на сайті або лендінгу – підключення та налаштування

Як приймати платежі на сайті або лендінгу – підключення та налаштування

Щоб побудувати успішний та масштабний бізнес в інтернеті, вам знадобиться повноцінний вебсайт. А якщо потрібно пришпорити продажі – грамотно створений лендінг.

У цьому матеріалі ми розповімо, що таке сайт і лендінг, чим вони відрізняються та як підключити і налаштувати прийом платежів на таких майданчиках.

Що таке сайт і лендінг та у чому між ними різниця

Сайт складається з однієї сторінки або масиву пов’язаних між собою сторінок, створених за допомогою мови розмітки HTML та інших інтернет-технологій. Будь-який публічний сайт в інтернеті має унікальну адресу, доступ до нього здійснюється за протоколом HTTP або HTTPS.

Із технічного погляду і багатосторінковий портал, і сайт-візитка, і лендінг – це все сайти. Але з маркетингової позиції між ними є велика різниця.

Лендінг

Лендінг (landing page), також називається посадкова сторінка або цільова сторінка, це окремий односторінковий сайт, розроблений із рекламною метою для збільшення конверсії. Зазвичай на нього потрапляють через пошукову видачу (просування в пошукових системах з оплатою за клік), через рекламні оголошення в соціальних мережах або після переходу на вебпосилання в електронному повідомленні.

Такий вебресурс, що завжди складається лише з однієї сторінки, містить строго визначений текст, що сконцентрований на перевагах певного товару чи послуги. Завдання лендінгу – спонукати користувача вчинити будь-яку дію, передбачену маркетологом і розробником сторінки.

Посадкові сторінки поділяють на два типи: click-through і збирач лідів. Перші спрямовані на те, щоб стимулювати відвідувача клацнути на посилання для переходу на інший вебресурс. Подібний спосіб часто застосовується в електронній комерції, оскільки клієнти не завжди купують продукт, який уперше бачать на сайті. Більш імовірно, що потенційний клієнт, отримавши детальну інформацію про продукт на лендінгу, натисне кнопку, щоб перейти на основний сайт для оформлення покупки.

Другий тип застосовується для збирання контактів потенційних покупців (лідів) за допомогою особливої ​​форми. На таких лендінгах розміщено пропозицію про продукт та заклик залишити свої контактні дані у разі, якщо відвідувач ним зацікавився. Далі менеджери інтернет-магазину можуть із ним зв’язатися по телефону або email, щоб висунути будь-яку комерційну пропозицію та спонукати до покупки.

Запорука успіху посадкової сторінки – лаконічність і простота. Тут не повинно бути елементів навігації, переходів на будь-які інші вебресурси, крім тих, що ведуть до завершення покупки, та розлогих текстів. Контент лендінгу має бути доступним для всіх категорій відвідувачів, а заголовки – націлені на те, щоб покупець виконав дії, яких від нього очікують. Доменне ім’я лендінгу може бути піддоменом основного порталу, а може бути взагалі з ним не пов’язане.

Багатосторінковий сайт

Зовсім інші маркетингові завдання у багатосторінкового сайту інтернет-магазину. Такий вебресурс має повний набір елементів навігації, як джерела трафіку використовуються всі можливі канали, аж до вуличної реклами з назвою сайту. Контент – різноплановий, включає опис продуктів, акції та пропозиції, новини та статті блогу. Завдання стартової (головної, домашньої) сторінки вебмайданчика – спрямувати відвідувача до контенту, який він шукає, бажана дія – утримати користувача на порталі якнайдовше, провести його по всіх сторінках.

Як приймати платежі на сайті – рішення та технології

За прогнозами, глобальний обсяг продажів у e-commerce у 2021 році сягне $872 млрд, причому значна частина замовлень буде оплачена онлайн. У західних країнах за покупки в основному платять із карток прямо в інтернеті, у країнах Східної Європи (на території пост-СРСР) поки що популярний накладений платіж, особливо якщо йдеться про дорогі товари. Тим не менш, довіра до онлайн-оплат зростає, їхня частка збільшується з кожним роком. До 98% платежів в інтернеті виконується через банківські картки.

Напрошується однозначний висновок: якщо ви займаєтеся електронною комерцією, то маєте організувати для своїх потенційних замовників сервіс, що дозволяє платити онлайн із банківських карток. Інакше ви втратите майже половину клієнтів. Сервіс оплати на сайті зручний для споживачів та вигідний для мерчантів. Підприємці отримують впевненість у тому, що замовник має у своєму розпорядженні засоби для придбання товару, а покупці – що потрібний товар не перехопить інший клієнт. Нижче ми розповімо, як підключити прийом оплати в інтернеті для різних типів сайтів і форм бізнесу.

Перш ніж працювати із сервісом безготівкової оплати, інтернет-магазин має укласти договір із відповідною фінансовою установою. З цієї причини оплату на сайті можуть приймати тільки юридичні особи або індивідуальні підприємці (ФОП). За кожну фінансову транзакцію інтернет-магазин сплачує комісію, її розмір визначається обігом магазину за певний період. Що вищий обіг, то нижча комісія.

  • Інтернет-еквайринг через банк

У цьому випадку для проведення онлайн-оплати покупця перенаправляють на сторінку банку, де він має ввести дані своєї картки та у певних випадках вказати код 3D Secure. Такий спосіб дає можливість забезпечити високий рівень безпеки карткових платежів, проте не дуже зручний для клієнта та забирає більше часу.

  • Платіжні шлюзи

Як відомо, у традиційному магазині для оплати товарів банківською карткою використовується платіжний термінал, він авторизує платежі і є сполучним каналом між клієнтом, продавцем і банком. Онлайн-шлюз для отримання оплати в інтернеті можна порівняти з цим платіжним терміналом. Дані банківської картки клієнта передаються через такий шлюз у зашифрованому вигляді. Завдяки подібному сервісному інструменту процедура покупки стає більш швидкою та комфортною для споживача.

  • Електронні платіжні системи

Такі системи оперують електронними грошима. Перш ніж користуватися їхніми послугами, необхідно провести реєстрацію та відкрити електронний рахунок, тобто створити електронний гаманець, у якому зберігається інформація про кошти на рахунку користувача.

Електронними грошима можна оплачувати різні товари в інтернеті, мобільний зв’язок, комунальні послуги тощо.

Мерчант повинен підписати договір із платіжною системою, після чого інтегрувати власне ПЗ з електронною ПС. Отже, власник магазину зможе повністю контролювати рух коштів у системі. Електронні гроші при необхідності можна вивести із системи та обміняти на готівку.

  • Платіжні агрегатори

У платіжних агрегаторах можна поєднати кілька методів прийому платежів і таким чином надати покупцеві можливість сплачувати за послуги будь-яким зручним способом. Цей шлях підходить і для малого, і для середнього розміру бізнесу. До того ж мерчант підписує лише один договір і отримує одразу всі способи отримання грошей на сайті.

9 платіжних методів в Україні для ваших клієнтів від Fondy

Як підключити прийом платежів на сайт і лендінг

Найпростіший і найшвидший спосіб – підключення через платіжних агрегаторів. Зазвичай вони пропонують усі популярні методи оплати: картками Mastercard, Visa та ПРОСТІР будь-якого банку, за допомогою електронних гаманців Google Pay та Apple Pay.

Проведені платежі миттєво відображаються у вашому кабінеті мерчанта. Через кабінет ви зможете за лічені хвилини виводити гроші на свій розрахунковий рахунок у банку, надсилати перекази партнерам або здійснювати повернення. Також ви зможете переглядати у зручному для вас вигляді статистику оплат за будь-який період.

  • Платіжна кнопка

Вам знадобиться всього кілька хвилин, щоб інтегрувати на свій сайт кнопку «Купити» або «Сплатити», причому вміння програмувати зовсім не обов’язкове. Розглянемо процес створення на прикладі конструктора Fondy. Зробіть кнопку відповідно до заданих параметрів, і конструктор згенерує кілька рядків коду, які треба вставити у потрібне місце на вашому вебресурсі. Далі Fondy вам надсилатиме повідомлення про всі вхідні платежі, з якими ви зможете працювати через свій кабінет: організовувати виплати партнерам, виводити кошти на свій рахунок і далі на картку або декількома кліками оформляти повернення. Платіжну кнопку легко розмістити на будь-якому вебресурсі, але її зазвичай інтегрують на вебмайданчики невеликих онлайн-магазинів, зібраних на конструкторах Wix та інших. Використовуйте такий спосіб, щоб зробити на своєму сайті будь-яку кількість кнопок.

  • Платіжне посилання

Як приймати гроші в інтернеті, якщо у вас невеликий бізнес або ви надаєте приватні послуги? Необов’язково мати сайт, щоб забезпечити зручний та безпечний сервіс прийому онлайн-платежів на свій розрахунковий рахунок. Згенеруйте платіжне посилання та надішліть його клієнту будь-яким зручним для нього способом.

Платіжні посилання – універсальний та простий інструмент для прийому онлайн-платежів. Використовуйте його і для продажу товарів та послуг, і для підписки на сервіс чи збору пожертвувань. Процес складається із трьох кроків: створити, надіслати, отримати оплату.

Рух коштів можна відстежувати в особистому кабінеті платіжного агрегатора, а якщо йдеться про підключення до Fondy, то там є сервісна функція виведення отриманих коштів на свій банківський рахунок.

  • Платіжні плагіни для CMS і конструкторів сайтів

Платіжні агрегатори зазвичай пропонують модулі прийому оплат (платіжні плагіни) для багатьох популярних систем керування контентом (CMS) та конструкторів сайтів, які легко встановити та налаштувати. Так, Fondy розробила 60+ модулів для CMS та конструкторів сайтів, серед яких: Wix, Drupal, Joomla, Shopify, OpenСart, PrestaShop та інші системи.

  • Інтеграція по API

Підключення через програмний інтерфейс додатку (API) підходить для мерчантів, яким потрібна просунута адаптація та ширший спектр можливостей. Схема взаємодії із сайтом мерчанта передбачає перенаправлення платника на платіжну сторінку для швидкого впровадження або повну кастомізацію рішення з попереднім host-to-host запитом отримання URL платіжної сторінки.

Після закінчення процесу підключення та налаштування ваш інтернет-магазин зможе приймати оплати за допомогою карток платіжних систем Visa, Mastercard, ПРОСТІР, а також мобільних гаманців Apple Pay та Google Pay.

Підключайте готові платіжні модулі Fondy

Як відбувається налаштування прийому платежів

На першому кроці вам потрібно зареєструватися в кабінеті агрегатора платежів і створити свій мерчант-акаунт. Далі ви заповнюєте форму з описом проєкту та завантажуєте всі документи в електронному вигляді або пересилаєте їх у паперовому форматі. Коли проєкт і документи схвалені, можна переходити до підписання договору шляхом обміну скан-копіями або за допомогою сервісу електронного документообігу. У разі, якщо проєкт не відповідає вимогам міжнародних платіжних систем, його потрібно допрацювати.

До речі, якщо йдеться про підключення до Fondy, то на фінальному етапі ви зможете підключити безкоштовний сервіс програмного РРО, що дасть змогу автоматично надсилати звіти до податкової служби.

Від першого клацання мишею на кнопку реєстрації і до останнього етапу підключення та налаштування вас супроводжуватиме персональний менеджер Fondy. Він надасть потрібну інформацію на кожному етапі реєстрації та за потреби допоможе доопрацювати проєкт так, щоб він задовольняв вимоги міжнародних платіжних систем. Крім того, персональний менеджер допоможе з безкоштовним підключенням програмного РРО.

В одному Fondy-акаунті можна зробити необмежену кількість проєктів (інтернет-магазинів).

Після завантаження реєстраційних документів команді Fondy потрібно до 24-х годин, щоб підключити сервіс прийому платежів у вашому інтернет-магазині через платіжний шлюз і все налаштувати. За замовчуванням клієнти Fondy можуть приймати платежі з України та країн СНД. Для активації сервісу прийому платежів з інших країн напишіть відповідний запит у техпідтримку: support@fondy.eu.

Масштабуйте бізнес із Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА