Інтернет-еквайринг для юридичних осіб: реєстрація, платіжні системи, виведення коштів

Інтернет-еквайринг для юридичних осіб: реєстрація, платіжні системи, виведення коштів

Багато компаній, у тому числі у галузі e-commerce, працюють у форматі юридичної особи. Прийом інтернет-оплат банківськими картками та електронними гаманцями для такої форми власності бізнесу має свої нюанси. У цьому матеріалі ми розповімо, як підключити інтернет-еквайринг і почати приймати платежі ТОВ, ПП та іншим юридичним особам, як інтегрувати інструменти оплати на сайт, а також отримувати кошти без сайту та POS-термінала.

Як юридичній особі підключити еквайринг і почати приймати платежі

На відміну від індивідуальних підприємців, фрілансерів та інших дрібних бізнесменів, які можуть дозволити собі час від часу отримувати гроші за свої послуги чи товари на банківську картку чи рахунок, юридичні особи – ТОВ та інші форми приватних підприємств – повинні приймати оплати лише на мерчант-рахунок або розрахунковий рахунок за допомогою технології торгового еквайрингу або інтернет-еквайрингу.

Для підключення інтернет-еквайрингу слід укласти партнерську угоду із платіжним партнером – організацією, котра має відповідну ліцензію НБУ, яка дозволяє виконувати різні фінансові операції, у тому числі списувати кошти з банківських карток клієнтів на користь постачальника товарів чи послуг. Таким партнером зазвичай є банк чи платіжний провайдер.

Щоб почати приймати оплати в інтернеті, юрособі необхідно відкрити у платіжного провайдера так званий мерчант-рахунок – це спеціальний торговий рахунок, на який будуть приходити платежі з банківських карток клієнтів (Mastercard, Visa тощо) або за допомогою інших платіжних методів у цілодобовому режимі.

Для відкриття мерчант-рахунку потрібно виконати буквально чотири кроки:

  1. Зареєструвати обліковий запис у системі (в еквайринг-платформі Fondy це можна зробити за допомогою Google-акаунта чи електронної пошти).
  2. Зареєструвати мерчанта. Для цього потрібно створити мерчанта, обравши країну реєстрації юрособи.
  3. Вказати необхідну фінансову та юридичну інформацію про свій бізнес.
  4. Підписати договір і дочекатися активації мерчанта.

Зазвичай термін реєстрації та активації мерчанта становить близько 2-7 днів. У еквайринг-платформи Fondy – лише 1-2 робочі дні.

Який спосіб прийому оплат в еквайрингу обрати

Вибір способу прийому оплат залежить від типу та масштабу бізнесу. Хороша новина полягає в тому, що перелік варіантів інтеграції з платіжним провайдером досить великий. Весь список ви знайдете далі за текстом – прочитайте та оберіть оптимальний для свого бізнесу.

Онлайн-інвойси

Найпростіший і найзручніший спосіб прийому платежів банківськими картками та електронними гаманцями в еквайрингу з будь-якої країни світу. Згенеруйте онлайн-інвойс в особистому кабінеті кількома кліками, надішліть його клієнту електронною поштою та чекайте на оплату. Знання принципів HTML-верстки та мов програмування не потрібне.

Платіжне посилання

Універсальне рішення для тих, хто продає в інтернеті невеликий асортимент товарів або надає послуги з кількома тарифами, використовуючи соціальні мережі, месенджери чи чат-боти. Аналогічно вищезгаданим онлайн-інвойсам також не потребує інтеграції з сайтом. Платіжний лінк можна створити в особистому кабінеті мерчанта й надіслати покупцеві через будь-який канал комунікації: в месенджер, на email або навіть у SMS.

Платіжна кнопка

Розвиваєте бізнес за допомогою вебсайту? Інтегруйте в нього платіжну кнопку, підключивши до сайту повноцінну платіжну сторінку з можливістю оформлення її у стилі вашого бренду. Згенеруйте в особистому кабінеті 5 рядків готового коду та вставте його на сайт у потрібному місці. Це швидкий і зручний спосіб для невеликих інтернет-магазинів без кошика, а також сайтів, зібраних на конструкторах Wix та інших.

Платіжні плагіни

Якщо ваш інтернет-магазин створено на основі однієї з популярних систем керування контентом (CMS) або за допомогою конструктора сайтів, скористайтесь готовими платіжними плагінами для швидкого підключення інтернет-еквайрингу. Наприклад, еквайринг-платформа Fondy пропонує понад 60 готових інтеграцій, за допомогою яких можна підключити онлайн-оплату на ваш сайт самостійно за 15-20 хвилин.

NFC-платежі

Щоб приймати платежі в офлайн-точках продажу, необов’язково використовувати POS-термінал і сплачувати за тарифом за його обслуговування. Досить мати смартфон із NFC-модулем. Встановіть на нього спеціальний мобільний додаток – програмний POS-термінал, сформуйте рахунок і прикладіть до свого гаджета банківську картку клієнта чи його телефон із NFC-модулем для здійснення транзакції. Тепер ваша каса для розрахунків клієнтів завжди з вами.

QR-платежі

За допомогою QR-коду зі вшитим платіжним посиланням можна приймати платежі картками та електронними гаманцями і в онлайн-каналах продажу, й у фізичних точках, де немає POS-термінала. Згенеруйте QR-код для оплати в особистому кабінеті мерчанта і роздрукуйте його чи збережіть у графічний файл, щоб демонструвати на екрані свого гаджета. Клієнту потрібно лише відсканувати код, щоб перейти на сторінку оплати.

MOTO-платежі

Списуйте оплату з банківської картки клієнта, знаючи лише її номер і термін дії. Метод МОТО (скорочення від Mail Orders/Telephone Orders) зручний для тих платників, які мають картку, але не мають можливості чи бажання заплатити через сайт або в додатку інтернет-банкінгу. Зателефонуйте клієнтові та попросіть продиктувати чи надіслати в месенджері реквізити його банківської картки, щоб здійснити оплату або заморозити потрібну суму, наприклад, якщо він бронює номер у готелі. CVV/CVC-код картки повідомляти не потрібно, тому спосіб цілком безпечний для платника.

API-інтеграція

Якщо вам потрібно гнучко налаштувати прийом платежів під завдання вашого бізнесу, краще обрати API-інтеграцію. Однак це досить складний спосіб підключення інтернет-еквайрингу, реалізація якого потребує участі кваліфікованих розробників. Тому найбільше він підходить для великого бізнесу зі значним оборотом.

Готові SDK

Якщо ви хочете розробити власне рішення для прийому оплат, то найкраще використати готову SDK-бібліотеку. З її допомогою ви зможете спростити підключення інтернет-еквайрингу і на сайт, і в мобільний додаток, гарантувати безпечне зберігання та передачу конфіденційної інформації.

В чому вигода роботи у форматі юридичної особи

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та інші схожі організаційно-правові форми менш поширені порівняно з ФОП (фізична особа-підприємець), однак мають переваги над останнім. Справа в тому, що ФОП відповідає за бізнес-зобов’язаннями всім майном, а в ТОВ засновник підприємства – лише часткою статутного капіталу. Але оскільки сьогодні в Україні не визначено ні мінімальної, ні максимальної суми статутного капіталу, то можна закласти в нього всього тисячу гривень і відповідати перед кредиторами, маючи в активі лише цю суму.

Формат ФОП передбачає, що є лише один власник бізнесу, тоді як у ТОВ може бути кілька засновників, кожен із яких вніс свою частку у статутний капітал. До речі, перереєструвати ФОП на ТОВ не можна, і якщо ви переросли масштаби ФОП, то вам доведеться відкрити та розвивати ТОВ із нуля. Масштабування бізнесу ФОП лімітоване законодавчо. У юросіб такого обмеження немає, фактично вони можуть зростати безмежно.

Співпраця з компанією у форматі юрособи вселяє клієнту більше довіри, ніж фізособа чи ФОП. Коли клієнт щось купує у юрособи, він розуміє, що такий продавець працює в легальному правовому полі і, найімовірніше, йому можна довіряти.

Як виводити кошти на розрахунковий рахунок або картку

Оплати банківськими картками та електронними гаманцями від клієнтів приходять на мерчант-рахунок – спеціальний проміжний рахунок, на якому гроші накопичуються та підсумовуються. Раз на добу накопичені кошти виводяться (відшкодовуються) із мерчант-рахунку на розрахунковий рахунок підприємства.

Автоматичне виведення коштів на розрахунковий рахунок або картку зазвичай займає до 3 банківських днів, а за індивідуальним запитом гроші можуть виводитись навіть наступного дня з моменту зарахування платежу від клієнта на мерчант-рахунок.

Переваги платіжного сервісу Fondy для юросіб

Еквайринг-платформа Fondy пропонує безліч технологічних рішень, які забезпечують повну безпеку та високий рівень конверсії інтернет-платежів для клієнтів. Наприклад, однією з таких переваг є підтримка каскадного процесингу під час обробки платежів. Тобто якщо один із банків-еквайрів із якоїсь причини недоступний, платіж миттєво перенаправляється в інший банк. І так відбувається доти, доки транзакція не буде успішно завершена.

Платформа Fondy відповідає стандарту PCI DSS Level 1 – найсуворішим вимогам щодо забезпечення безпеки даних платників та їх збереження в інтернеті. Окремо слід зазначити технологію Fondy.Antifraud, яка захищає платежі від шахрайства та недобросовісних покупців, які намагаються оплатити в інтернеті скомпрометованими банківськими картками.

Fondy підтримує протоколи двофакторної аутентифікації банківських карток користувача 3D Secure у платіжних системах Visa та Mastercard для підтвердження транзакцій. До речі, компанія пропонує власну фірмову технологію Smart 3D Secure, яка забезпечує максимальний рівень захисту і водночас скорочує час і кількість дій, необхідних для виконання операції.

Інтернет-сторінка оплати обов’язково використовує безпечне з’єднання HTTPS із підтримкою шифрування даних. Окрім того, технологія Fondy Protect надійно захищає конфіденційну клієнтську інформацію, в тому числі банківську, шляхом її токенізації. Так називається зашифрована інформація про платежі та реквізити банківських карток клієнтів, завдяки якій при наступних оплатах клієнти можуть безпечно проводити платежі в один клік, не побоюючись компрометації даних.

Еквайринг-платформа Fondy пропонує низку фінтех-інструментів, які дають клієнтам змогу приймати та відправляти платежі з максимальною ефективністю. Такі інструменти як холдування, масові виплати на картки, розщеплення платежів, часткові та повні повернення, рекурентні платежі – все це дає можливість платити з максимальною вигодою для кожного конкретного випадку. А також безкоштовний ПРРО, щоб відмовитися від фізичних касових апаратів.

Всього для вашого інтернет-магазину доступні 9 платіжних методів: банківські картки Visa, Mastercard, Prostir, електронні гаманці Google Pay чи Apple Pay, Masterpass і Visa Checkout, також можна використовувати онлайн-розстрочку Frisbee, monobank – і все це з мінімальними тарифами за обслуговування.

Підключення мерчанта до еквайринг-платформи Fondy займає від одного до трьох робочих днів. Бюрократія зведена до мінімуму, наскільки це допускається законодавством. Перевірка бізнесу на відповідність вимогам міжнародних платіжних систем та підписання договору займають лише 1-2 робочі дні. У цьому процесі вас супроводжуватиме персональний менеджер.

Із технічної точки зору клієнт може підключитися до платіжної платформи за допомогою будь-якого популярного способу: онлайн-інвойсів, платіжних кнопок і посилань, плагінів для популярних CMS, також є можливість підключення за допомогою API та SDK.

Усі кошти, отримані від покупців за певний період, накопичуються на мерчант-рахунку, а після досягнення мінімального ліміту відшкодовуються на банківський рахунок або картку єдиною сумою за вирахуванням тарифу на обслуговування. Що більший оборот компанії, то нижчим буде тариф. Детальну інформацію щодо кожного платежу можна побачити в особистому кабінеті.

Еквайринг-платформа Fondy пропонує вигідні тарифи за свої послуги, причому компанія дотримується гнучкої тарифної моделі, коли кінцевий тариф залежить від обороту та особливостей бізнесу.

Приймайте платежі від клієнтів за допомогою передових еквайринг-технологій від Fondy

Бажаєте дізнатися більше?

Читайте інші корисні fintech-матеріали від першоджерела
Валерія Вагоровська
Валерія Вагоровська

Засновниця та керуючий партнер платіжної платформи Fondy

КоментаріMindЛІГА